Jump to content

Mr Dżem

Modelarz
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Mr Dżem last won the day on November 5 2013

Mr Dżem had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  wrocław
 • Imię
  jakub
 1. dzięki! nie wiedziałem o specjalizacji tego forum. na pewno spróbuję
 2. Dziękuje za odpowiedź lecz to forum jest dla mnie nie czytelne oraz nie znalazłam tam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania :\ Temat wciąż OTWARTY!!!
 3. Witam! Od kilku miesięcy zabieram się do zbudowania quadcoptera. Jestem na etapie budowy ramy. zostały mi jeszcze elementy które będę mógł wykonać po poznaniu elektroniki. np. podstawiki na silniki. nogi od ramy żeby nie nachodziły na akumulator. oprócz tego mam Radio 4 kanałowe i odbiornik 6 kanałowy ze starego samolotu. W związku z czym mam kilka pytań. jaki ciąg powinny mieć silniki do modelu maksimum 500g? http://abc-rc.pl/MT2213 nada się? i do tego jekieś tam regulatory 20a! czy Radio które mam sie nada bo słyszałem że powinno mieć co najiej 6 kanałów lecz ja nie rozumniem dla czego. chce by mój quad poroszał się do przodu/tyłu góra/dół prawo/lewo i obracał się według własnej osi? co sądzicie o takim kontrolerze ? http://abc-rc.pl/OPTIMUS-V1 podobno jest dobrze sprawny i łatwy w obsłudze. jakiej li-po? przez przypadek ENTER wcisnołem czy takie lipo sie nada http://abc-rc.pl/LiPol-BP4000-25-3S ? a ta aparatura 4-kanałowy nadajnik 2,4 GHz w MODE 1 (gaz z prawej strony)wraz z 6-kanałowym odbiornikiem 2,4 GHz to coś takiego! Z góry dziękuje!!!
 4. co do masy 2,5 kg to trochę przesadziłem:P teraz to wszystko zliczyłem i wychodzi mi około 1,2kgco do moich umiejętności z lataniem to bym się aż tak nie przejmował gdyż mam helikopter oraz samolot rc i bardzo szybko opanowałem sterowanie.(mam do tego smykałke:P) trzecia sprawa to to że gotowca kupić nie moge jako że jest to mój projekt szkolny cało roczny i muszę coś zrobić sam ten układ sterujący znacznie przekracza możliwości cenowe. może coś takiego by zadziałało. często widuje to w róźnych poradnikach http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24723__hobbyking_kk2_0_multi_rotor_lcd_flight_control_board.html załóżmy że mam już silniki i dopasowane regulatory. czy ma to jakieś znaczenie jaki układ sterujący wybrać. czy nie ważne jest dopasowanie układu oraz silników i i tak będzie działać? dziękuje za odpowiedź nie spodziewałem się aż tak szybkiej reakcji mam jeszcze jedno pytanie. gdyż mam ten samolot RC lecz już z niego nie korzystam. czy nie zadziałało by jego radio oraz serwo przy quadcopterze?
 5. Witam! chciałbym zbudować QuadroCopter lecz nie do końca wiem ja. Spędziłem już trochę czasu nad czytaniem różnych rzeczy lecz ciągle mam wiele pytań na które nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. Pytania: 1) jaki ciąg powinien mieć jeden silnik jeżeli model ma ważyć około 2,5 kg(chodzi mi o to czy jeżeli 4 silniczki będą miały razem te 2,5kg ciągu czy to wystarczy by wznieść model czy to liczba która wystarczy jedynie do zawisu?) 2)wiem jak dobrać Śmigła, regulatory silnika ale co jeszcze jest mi potrzebne? na pewno jakiegoś rodzaju układ sterujący, serwo itd. lecz co dokładnie 3)czy mógłby ktoś podać może pełną list konkretnych modeli materiałów potrzebnych im do tego zbudowania(chodzi mi o jakąś kompozycje żeby razem to wszystko działało) może ktoś ma już zrobiony dobrze działający QuadroCopter i mógłby podać swoją list materiałów użytych. Będę bardzo wdzięczny za jaką kolwiek pomoc z góry dziękuje Lubię to
 6. Witam! chciałbym zbudować QuadroCopter lecz nie do końca wiem ja. Spędziłem już trochę czasu nad czytaniem różnych rzeczy lecz ciągle mam wiele pytań na które nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. Pytania: 1) jaki ciąg powinien mieć jeden silnik jeżeli model ma ważyć około 2,5 kg(chodzi mi o to czy jeżeli 4 silniczki będą miały razem te 2,5kg ciągu czy to wystarczy by wznieść model czy to liczba która wystarczy jedynie do zawisu?) 2)wiem jak dobrać Śmigła, regulatory silnika ale co jeszcze jest mi potrzebne? na pewno jakiegoś rodzaju układ sterujący, serwo itd. lecz co dokładnie 3)czy mógłby ktoś podać może pełną list konkretnych modeli materiałów potrzebnych im do tego zbudowania(chodzi mi o jakąś kompozycje żeby razem to wszystko działało) może ktoś ma już zrobiony dobrez działający QuadroCopter i mógłby podać swoją list materiałów użytych. Będę bardzo wdzięczny za jaką kolwiek pomoc z góry dziękuje
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.