Jump to content

HCM

Modelarz
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by HCM

 1. Pomysł dobry, jak popatrzysz na pierwszy post i rysunek pierwszy to wystarczy pręt osi zrobić dłuższy a serwo zniknie w przestrzeni pod tunelem. Pytanie tylko czy dać dwa serwa po jednym na każdy statecznik, czy dać jedno serwo i łączyć tak jak napisałeś. No to mam temat częściowo przemyślany. Dzięki za wsparcie.
 2. Krzyżak na wlocie do tunelu ze sklejki 8 mm i na nim silnik EMAX GT 2812/05 (1840 KV, zasilanie 3S, ciąg maksymalny wg. producenta 1400g) i śmigło 8x4. Przy mocnym serwie może i by się dało i to było super - tylko stery chcę dać dwa.
 3. Jarek przestudiowałem już dawno temu Twój wątek o poduszkowcu, gratuluję modelu. Najprościej by było patrząc na widok tej mojej turbinki dać oś serwa w połowie linii łączącej obydwie osie dwóch sterów kierunku w turbinie.
 4. Marcin, plan do ja mam. Nie wiem jak optymalnie umiejscowić serwo, aby spokojnie obsłużyć ster kierunku. Na razie kombinuje aby umiejscowić serwo pod osią mocowania steru do turbinki i tak dobrać orczyk.
 5. Witam, jestem w trakcie prac nad poduszkowcem. Watków poduszkowcowych na forach w naszym kraju mało więc postanowiłem napisać. Obecnie mam problem z wybraniem sposobu umieszczenia serwa i przekazania sterowania z niego na ster kierunku. Poduszkowiec raczej do miniaturek nie będzie należał, bo posiada długość ok 74 cm i szerokość ok 35 cm. Tunel wentylatora ciągu już jest sklejony z 4 warstw balsy i nie wiem jak rozwiązać problem steru kierunku jego mocowania i sterowania przez serwo na które mam dużo miejsca pod turbiną. Załaczam 3 poglądowe szkice. Powyżej widok turbinki z boku. Rzut turbinki z przodu wraz z podstawą. Rzut turbiny z tyłu (rzuty przedni i tylny nie posiadaja naniesionego steru oraz krzyżaka do mocowania silnika). Proszę weźcie korektę na to, iż jest to mój pierwszy model w życiu :-)
 6. Witam forumowiczów. Ciągnie mnie w stronę modeli poduszkowców, dlatego pozwoliłem dołączyć do waszego grona, choć to nie do końca "lotna maszyna". Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.