Jump to content

kurly

Modelarz
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kurly

 • Birthday 12/15/1983

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Sławków
 • Imię
  Łukasz
 1. Dziękuję za rozjaśnienie sytuacji. Sama zamiana goleni wystarczy? Czy golenie mam przesunąć w stronę dziobu tak aby koła wystawały poza obrys krawędzi natarcia ? Dziękuję za rozjaśnienie sytuacji. Sama zamiana goleni wystarczy? Czy golenie mam przesunąć w stronę dziobu tak aby koła wystawały poza obrys krawędzi natarcia ?
 2. No jeszcze nie miałem okazji dzisiaj nic zrobić przy modelu bo jeszcze w pracy jestem. Co do odwrócenia podwozia nie ma problemu otwory są równo wywiercone więc to tylko kwestia wykręcenia śrub i przełożenie goleni - tylko czy to w czymś przeszkadza jeśli zostanie tak jak jest ? Nie jestem na tyle doświadczonym jeszcze modelarzem dla tego pytam.
 3. Wreszcie wicherek ukończony w całości. Końcowa waga - po wyważeniu tj. gotowy do lotu 1012g. Silnik, na który się zdecydowałem to dualsky eco 2208C 980kV - śmigło 10x5 co wg. dokumentacji ma dać 700g ciągu (myślę, że jak dla trenerka w zupełności wystarczy).
 4. Bardzo ciekawie wyszedł Ci ten wicherek no i niezły oblot. Ja jestem na etapie adaptacji silnika do wicherka jak tylko to powklejam też cyknę fotki. A oblot musi poczekać bo w mojej okolicy problem z miejscem do oblotu.
 5. Nikt nie odpowie czy moje zamysły są trafne i czy mniejsze śmigło się nada ?
 6. A mógłbyś napisać czemu będzie za mało? Sprawdzałem silnik w ecalcu i na śmigle 10x5 z pakietem 3s ciąg statyczny wychodzi ok 730g - biorąc pod uwagę, że waga modelu maksymalna nie przekroczy 1kg to jak na trenerka tki ciąg chyba wystarczy do spokojnego latania (tzn gdzieś wyczytałem, że dla trenerków, górnopłatów wolno latających ciąg silnika powinien stanowić przynajmniej 70% wagi modelu w moim przypadku zakładam, że po wyważeniu modelu nawet jeśli waga będzie bliska 1kg to wystarczy ciągu 700g). Natomiast przy śmigle 12x6 ecalc przeliczył ciąg statyczny na 1000g czyli tak 1:1. Stąd moje pytanie czemu 10x5 nie wystarczy? Jest to na razie dla mnie tak nie w pełni zrozumiałe dla tego tak dociekliwie pytam, a nie chcę kupić zbyt słabego silnika albo zbyt dużego śmigła, które przeciąży napęd itp.
 7. A 10x5 się nadaje czy tylko z pakietem 4s jak w specyfikacji zawarto ?
 8. Dziękuję wszystkim za pomoc wstępnie zdecydowałem się na dualsky: http://www.nastik.pl/dualsky-2212c-kv830-p-5734.html Tylko mam jeszcze pytanie odnośnie doboru śmigła. Wg opisu zalecane śmigła to 9x4.7 do 10x5 ale jak otworzy się specyfikację pdf to ten model silnika z pakietem 3s ma podane śmigła 12x63 i 13x6,5e. No i sam nie wiem co o tym myśleć czy wystarczy mi śmigło 10x5 do spokojnego latania czy mam wybierać w w czymś większym między 12x6, a 13x6,5 (choć nie wiem czy to nie obciążą silnika zbyt mocno).
 9. A jak z wagą twojego wicherka gotowego do lotu?
 10. Może banalne pytanie ale ten emax nie za duże ma kV jak do modelu, który ma latać wolno?(teoretycznie przy odpowiednim śmigle powinien mieć mniejszą prędkość). A taki emax: 2215-25 ? - w miarę niskie kV i ciąg do 900g
 11. Najbardziej zależy mi na tym aby ciąg był na tyle duży by wicherek bez problemu startował z trawiastego lotniska (jako początkujący lepiej by model latał wolno). A pakiet mam z wilgi, która czeka na naprawę - aczkolwiek chcę potrenować na czymś łatwiejszym w oblocie+ ćwiczę na symulatorze.
 12. Witam, Proszę doświadczonych kolegów o pomoc w doborze silnika do mojego wicherka 15 (model praktycznie na ukończeniu pozostało mi go wyposażyć). Tak więc wicherek na obecną chwilę waży 753g - waga samolotu bez silnika i regulatora (model oklejony z serwami i aku 3s 2200mAh). Tak średnio liczę, że z silnikiem i regulatorem zamknę się spokojnie w 850g. I tu moja prośba jaki silnik wrzucić do niego tak aby model bez problemu startował z trawy i jak na wicherka spokojnie latał - nie chcę demona szybkości, a model ma służyć tylko do latania bez akrobacji (nie posiada lotek, klap). Wertowałem forum i cały internet wyczytałem, że do górnopłata wystarczy silnik o ciągu 70% masy startowej ale jak przeglądam oferty silników, które mają niskie kV to znów w opisie parametrów podają, że takowe silniki nadają się do modeli o masie np do 700g. Poniżej wklejam linki do dwóch silników i prosiłbym o ocenę czy nadadzą się do mojego modelu ewentualnie może ktoś z doświadczonych kolegów może poleci mi jakiś inny typ silnika. http://www.nastik.pl/dualsky-2212c-kv830-p-5734.html http://www.nastik.pl/dualsky-2216c-kv870-p-5738.html Będę wdzięczny za pomoc i proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam
 13. Tak jak kolega wyżej napisał czy lotnisko jest czynne? w sensie aktywne, gdyż chętnie bym usłyszał kilka dobrych rad odnośnie pilotażu no i może ktoś dałby radę pomóc oblaać mój modelik elektryka - dwa wypadki już przeżył obawiam się, że trzeciego już nie.
 14. Witam Modelarstwem zajmuję się od dawna - będzie to już jakieś 15 lat. Swoje pierwsze kroki stawiałem jako modelarz redukcyjny - modele kartonowe i plastikowe. Modelarstwem RC zajmowałem się najkrócej - miałem tylko dwa modele. Pierwszy to taki tartakowy szybowiec jeszcze zakupiony w składnicy harcerskiej (sam złożyłem, sam oblatałem i sam rozbiłem) kolejnym modelem był wykonany samodzielnie od podstaw model z planów zamieszczonych w Modelarzu Speed 400 niestety model ten szybko się rozbił nawet nie udało mi się go naprawić choć mam go schowanego na strychu:). Potem przez długi okres czasu z braku finansów odstawiłem modelarstwo na bok, a teraz po długiej przerwie wróciłem do hobby, którego nie da się na zawsze odstawić w kąt. Obecnie posiadam jeden model Wilgę 2000 z artexu, którą niedawno udało mi się skończyć i dwa razy rozbić (obecnie już naprawiona). Niestety z braku odpowiednich umiejętności i zapewne wiedzy latanie nie "idzie" mi za dobrze. Forum śledziłem już od dłuższego czasu jako niezrejestrowany użytkownik i z niego właśnie czerpałem wiedzę pzy budwie obecnego samolotu (w planach mam budowę samolotu od podstaw - bo to podoba mi się najbardziej), a zarejestrowałem się, gdyż na pewno przyda mi się fachowa pomoc doświadczonych modelarzy, którzy w jakimś stopniu pomogą mi opanowac i wytłumaczyć naukę latania i błędy, które popełniam oraz rozwieją moje wątpliwości i poradzą przy budowie kolejnych modeli. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.