Skocz do zawartości

baciany

Modelarz
  • Postów

    198
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez baciany

  1. W dniu 19.10.2023 o 21:21, Karollo napisał:

    Dziękuję :) Faktycznie to jest wdzięczny samolocik. Założyłen do niego nawet kamerkę fpv AIO zasilaną wprost z odbiornika i jestem zachwycony podglądem z góry :) Mam jednak problemy z reakcją na ster kierunku, wydaje się jakby był za bardzo stateczny kierunkowo lub miał za małą powierzchnię statecznika pionowego. Niestety ze względu na małą ilość dni spędzonych na lataniu w tym sezonie nie mogę pochwalić się żadnym materiałem wideo.

    20231019_212346.jpg

    20231019_212338.jpg

    A ja bym chciał zapytać co to za kamerka i jakie google i reszta osprzętu do tego? Polecasz do FPV na początek? 

  2. W dniu 30.09.2024 o 08:50, rkrzysztof napisał:

    Na podstawie informacji opisowych trudno się będzie zdecydować. Popatrz może wśród znajomych modelarzy, na różnych imprezach pomacaj konkretne urządzenia i wtedy podejmiesz decyzję. Budżet to jedno, a oczekiwania i satysfakcja z wyboru spełniającego te oczekiwania to już inna sprawa.

    Co racja to racja. Budżetowo celował bym w Radiomaster Boxer, ale wizualnie ciągnie mnie do TX16S. Rozsądek zaś mówi olać to i kupić (ponownie) Flysky FS i6x... 

  3. Kusi. Etui w zestawie, ochrona na drążki z tego co wiem też. 
    Trochę tańsze niż TX16S a funkcjonalnie bardzo podobne. 
    Ktoś jest w stanie poradzić czy jako 2 nadajnik zamiast Flysky Fs i6X lepiej boxera czy Tx16S ? Cena obu i tak przeraża porównując do flysky ale zapewne dużo lepsze i przede wszystkim multi protocol i obsługa modułów JR jakby człowiek chciał się kiedyś na ELRS przenieść. 

  4. Szanowni Państwo,

     

    Piszę, aby sprostować moje poprzednie oświadczenie dotyczące odbiorników Fs2A. Po przeprowadzeniu kolejnych testów i sprawdzeniu trzech kolejnych odbiorników Fs2A doszedłem do wniosku, że przyczyną problemów jest nadajnik. Możliwe, że to również wyjaśnia, dlaczego symulator nieprawidłowo wykrywał przełączniki i aktywował dwa na raz.

     

    Niezależnie od używanego odbiornika, gdy tylko przypiszę przełącznik do dowolnej funkcji, np. dual rate, sygnał do serw staje się przerywany. Jestem przekonany, że przyczyną tego problemu jest nadajnik i przełączniki. Efekt ten występuje niezależnie od tego, czy funkcja jest przypisana do przełącznika A czy D itp.

     

    Czy istnieje sposób na naprawienie tego problemu? Niestety, reklamacja do Chin może być trudna.

     

    Z poważaniem,

    Bartku

  5. I myślę również że to dobry plan. W Kraju nie ma ogólnie takiej samej pianki jak flite test i trzeba się z tym pogodzić. Mam depron 3mm i 6mm z modelarnia na próbę i wytrzymałość w stosunku do podkładów to zupełnie inna bajka. Olewam oklejanie papierem, pójdę w kolorowe taśmy pakowe i lecimy z tematem dalej. Jak materiał się wykończy zakupie XPS diall bo wydaje się być faktycznie dobrą opcją. 

  6. Zrobiłem 2 testy.

    1. Klej wodny stosowany w kaletnictwie i introligatorstwie. Zdaje się papier pakowy ładnie się przykleił, równo. Nie dało to zbyt dużo bo sam klej jest elastyczny ale zobaczymy.

    2. Klej do tapet że skrobi - tutaj fajnie usztywniło ale podczas schniecia z panelu zrobiło banana i sam papier schodzi dość łatwo. Trzyma się jak na ślinę...

  7. Dzięki,

    Byłem obczaić i wydaje się spoko. Podobne jak podkładny z OBI ale jakby twardsze. 

     

    A jakie XPS kupujecie na allegro? To to? Podrzucicie link ?

    W dniu 26.10.2024 o 20:08, Jerzy_R napisał:

    Jest jeszcze inna alternatywa.

    Na alledrogo, np. 6mm, cały karton bo inaczej się nie da, ale mamy 20 płyt w rozmiarze 125 x 80 cm.

    depron.jpg.b0d08d2a01520e04c8b660ccb387a62f.jpg

    Cena jednostkowa za płytę wychodzi 14 zł (w Casto 59zł przy mniejszych wymiarach).

    A można znaleźć taniej...

    Budując różne latadła na zakupie jednej płyty się nie skończy...

     

  8. Te płyty Diall. Jak to jest że za metr to 21.35, ale sztuka ponad 80 skoro płyta ma wymiary 60x60. Zakładam że to sztuka za paczkę?

    Myślałem o tym ale w mieście nie mieli ani sztuki i padło na OBI.

     

    Obecnie testowałem to:

    https://szal-art.pl/Pianka-biata-biata-biata-paczka_1302_4786/#

     

    Ale dużo za ciężkie do małych modeli. Płyta waży 180g a z tego co wiem te flitetestu 115g. Jest różnica jeśli na samolot idzie 3 płyty.

     

    Korzystam też z niebieskich podkładów 5mm, i szarych 2mm z OBI (nie pamiętam marki) i są ponad 2x lżejsze ale też dużo bardziej wrażliwe na kraksy.

     

    Skończy mi się to co mam to sprubuje ten DIALL. 

     

     

     

     

  9. W dniu 8.06.2017 o 14:22, poharatek napisał:

    Każdy depron (czy insza pianka) będzie Ci się strzępić jeśli będziesz go ciął tępym nożykiem i nieumiejętnie.

    Podstawa to dobre ostre nożyki - polecałbym zainwestować w narzędzia Olfy , które są co prawda drogie, ale nie tępią się aż tak szybko jak te "marketowe" i wygoda użytkowania jest znacznie większa.

    Ale marketowy też da radę, jeśli będziesz się nim umiejętnie posługiwał:

    Ostrze musi być pod kątem ostrym do ciętej powierzchni (20 - 30o) i nie dociskaj nożyka podczas cięcia - tnij na 2 - 3 razy.

    Inna rzecz - skołuj sobie jakiś kawałek wykładziny podłogowej pcv (albo w wersji full wypas podkładkę do cięcia), i na niej tnij - bo inaczej ostrza będziesz musiał wymieniać co kilka cięć.

     

    Co do materiałów - to chłopaki z Flite Test używają pianki dollar tree foam (depron pokryty papierem) w Polsce do kupienia w sklepach dla plastyków, np. tu: http://www.szal-art.pl/pianki-modelarskie_1302/ , ale to trochę drogi biznes jest;)

    Ze swojej strony polecam biały czeski depron od Pelikana - do kupienia tu: http://www.sklep.modelarnia.pl/k166,materialy-konstrukcyjne-pianki-modelarskie.html

     

    PS Poproś moderację o przesunięcie tego wątku do działu warsztat, bo trochę tu nie pasuje.

    Odświeżę temat trochę. Zakupiłem płyty 5mm i 3mm że sklepu Szal art. Pracuje się na tym fanie ale są cięższe dużo od XPS (podkłady pod panele). Różnica znaczna, ponad dwukrotnie cięższe. Czy jest coś alternatywnego, nowego na rynku Polskim w stylu foamboardu flitetest? 

  10. Siemka
    Telemetria że nie działa to chyba jest w opisie tego odbiornika. Failsafe nie wiem.
    Ale zamówiłem kolejne 3 sztuki, w cenie 16zł z Aliexpress to jak za darmo. I finalnie udało się wszystkie 3 polutować. Ważna zasada: Jak lut nie jest idealnie piękny ale trzyma i działa - ZOSTAWIĆ. Za bardzo się starałem poprawiać wcześniej i wychodził większy bajzel.
    Chociaż nadal wydaje mi się że jedna sztuka nie wyrabia za zbyt szybkimi ruchami drążków, tak jakby czasem niektóre ruchy gubiło. oczywiście sytuacji gdzie ruszasz oboma drążkami jak szalony w każdą stronę do oporu nie ma za dużo przy lotach samolotem, ale do Racing Drona bym tego chyba nie wsadził.
    Samolot już oblatany i skasowany, budujemy kolejny.
    Dotarł do mnie też odbiornik 6ch (chyba) z wbudowanym 2S ESC 5A (albo 7A), waży to 3g :D Do tego silnik 1104, serva 1.7g i może zbuduje jakiegoś totalnego mikrusa w końcu po 10 latach na forum :D

  11. Dobra, zamówiłem "aparaturę" SM100 na USB z wbudowanymi "dzynglami USB" do symulatorów. Phoenix wykrywa wszystkie kanały poprawnie i wsyztsko działa. 
    Możliwe że problem był w emulatorze czy sterownikach, może systemie Windows. Wcześniej na PicaSim działało, dopiero od kiedy Phoenixa zainstalowałem i emulator zaczęło się psuć. 
    Także jest sprzęt do symka będzie trenowane. 

    poza symulatorem (offtopic) podchodzę do budowy drugiego latadła. Pierwsze skończyło swój żywot po kilku minutach :} Źle wytrymowane stery, za duże lotki i nie dało się tym manewrować, latało i kręciło bączki jak te Rzutki piankowe z Lidla :D Ostatni kret był dosłownie Ostatnim. 
    Zaopatrzyłem się w płytę piankowo kartonową na test by budować w styli FliteTest ale już widzę i czuję że jest to materiał cięższy niż XPS i obawiam się ze w małym modelu do 70cm rozpiętości, przy zastosowaniu tego materiału silnik 1504 już nie pociągnie, ale mam w zanadrzu 2204 a idzie do mnie 1806 (albo 1804). 

    Samolot z XPS ważył 120g gotowy do lotu, z "Foambaord" sama konstrukcja pewnie będzie miała taka wagę. Teoretycznie silnik uciagnie do 250g, ale ale.. 

  12. Tak, całkowicie to rozumiem. Ale np w pica sim jak ruszasz jakimś drążkiem czy "pstryczkiem" to przy Joystick 1 (lub inny numer) albo Button X zaczynają zmieniać się koordynaty nawet gdy nie przypisana jest do tego żadna funkcja. I przez to ze 1 pstryczek działa za 2 buttony, mogę zrobić tak że do np Button 5 przypisać klapy a Button 6 przypisać podwozie, i gdy włączam/wyłączam to naprzemiennie uruchamia 2 kanały :D 
    Nie było tak wcześniej, jak radio kupiłem i prosto z pudełka podpiąłem do symulatora wszystko zdawało się działać. Pokrętła też działały. 
    Radio już ze mną latało kilka razy i śmiga.  Ostatnio zainstalowałem phoenix + emulator żeby radio działało i wtedy zauważyłem problemy. teraz usunięcie wszystkiego nic nie zmienia. Sprubuje może jak będzie okazjana innym PC czy mamy ten sam efekt. 

     

    W aparaturze w Menu "Display" można zobaczyć że każdy drążek, dzyngiel czy pokrętło reaguje tylko na odpowiedni, przypisany do niego kanał. 

    W phoenix (przykłądowo) wygląda to tak jak w załączonym video:

     

    20241010_122655.mp4

  13. Witam,

    Posiadam FlySky FS-i6X i zaobserwowałem coś nietypowego. Objawia się to w Picasim jak i Phoenix.
    Otóż zmieniając pozycję switchy w pica sim, można dostrzec że nie tyle co zmieniają one input z 1 na 0 i odwrotnie ale jednocześnie aktywują inny "kanał". Dla przykładu w ustawieniach Joystick button 0: input = 0 (pozycja neutralna). Po przęłączeniu przycisku zmienia się tutaj w input 0, ale jednocześnie 1 pojawia się przy joystick button 1. 
    Jeżeli zaś chodzi o Phoenix, sytuacja wygląda podobnie przycisk odpowiedzialny za klapy jednocześnie aktywuje "zrzucenie bomb" a dodatkowo działają tylko 2 przyciski, pozostałe są niewykrywane.

    Any idea?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.