Jump to content

KrystekGdynia

Blue sky
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

1 Follower

About KrystekGdynia

 • Birthday 02/18/1973

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  GDYNIA
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, fotografia, samoloty rc
 • Imię
  Krystian

Recent Profile Visitors

147 profile views
 1. Rodzinny piknik lotniczy i festiwal latawców - 30 września w godzinach 12:00 - 20:00 Miejsce: Chojna, Lotnisko 74-500 Chojna Organizatorzy: Stowarzyszenie Lotnicze Stratus W Chojnie
 2. Ja tam nic od niego nie kupiłem i na pewno nie kupię! Wystarczyła mi lektura email z tym panem. Słownictwo tego pana o czymś świadczy. (niego i pana celowo z małej litery)
 3. Facet nie chciał mi wysłać zdjęć szybowca i zaczął się irytować jak dopytywałem o ewentualne uszkodzenia "krety" to mi odpisał: "Walone to Ty masz w łeb...a ja nie muszę zachecać takich kupców MARUDÓW...model dawno sprzedany ...Ty jak masz kolęgę producenta to niech ci wykona za o,5 ceny i nie będziesz marudził i przesmradzał..." kolejny email: "to po kiego..skamlesz po taki szmelc...fotki to porob sobie sam a nie truj.." Widać, że mamy do czynienia z uczciwym i kulturalnym "kolegą" z forum. Pozdrawiam.
 4. Podłącze się do tematu. Jak przerobić serwo na silnik tak aby można było nim sterować aparaturą w prawo-lewo, szybciej-wolniej bez ograniczeń. Na forum nie znalazłem i w necie też nie wiele porad. 1. Potrzebne będzie serwo, 2 oporniki 2kohm oraz narzędzia: 2. Rozkręcamy serwo pamiętając o kolejności zębatek w środku: 3. Odnajdujemy zębatkę na której jest mała wypustka. Odcinamy lub zeszlifujemy ją tak aby powierzchnia zębatki była gładka, następnie wkładamy z powrotem zębatki na swoje miejsce i tą cześć serwa mamy gotową: 4. Od spodu serwa wyciągamy elektronikę i odnajdujemy potencjometr. Odlutowujemy od niego trzy przewody pamiętając ich kolejność a przede wszystkim, który jest środkowy: 5. Nóżki potencjometru zabezpieczamy przed zwarciem (można je pozaginać) wkładamy elektronikę z powrotem do serwa oraz wyprowadzamy trzy przewody na zewnątrz serwa: 6 Przygotowujemy dwa oporniki tak jak na zdjęciu: 7 Lutujemy oporniki do przewodów pamiętając, że środkowa nóżka naszych oporników ma być przylutowana do środkowego kabelka, który był w potencjometrze (podłączamy wszystkie trzy przewody): 8 Izolujemy, zabezpieczamy np koszulkami termokurczliwymi: Serwo gotowe. Teraz będzie się kręcić bez ograniczeń jak zwykły silnik, w prawo-lewo, szybciej-wolniej. W różnych serwach budowa jest podobna a więc postępowanie i zasada przeróbki także. Przerobione serwo przy podłączeniu do aparatury może się samo kręcić. należy wtedy za pomocą trymeru zatrzymać. Do każdego serwa należało by dobrać odpowiednią oporność oporników aby serwo idealnie stało za każdym razem. Może komuś się przyda :-) Pozdrawiam.
 5. Zbudowałem i rozbiłem już kilka dziwnych projektów, podobnych do samolotów. Cały czas eksperymentuje i buduje bez planów. Koła na nowo nie wymyślę ale budowa na oko czegoś co później lata albo i nie jest na razie całkiem wciągająca. Buduje z pianki pod panele (tanie), listewek, balsy i różnych innych śmieci. Klej na gorąco, oraz taśma klejąca to podstawa. Radio kupiłem używane stare e-sky z odbiornikiem, serwa po 15zł. najtańsze, silniki mam dwa jeden emax drugi to redox mocniejszy do tego 2x aku lipo3 i ładowarka. Zacząłem od najtańczych rzeczy bo nie wiedziałem czy wciągnie mnie ta zabawa w RC. Teraz powoli przekonuje się do tego aby zainwestować w lepszą elektronikę i może w poważniejsze modele. Poniżej kilka zdjęć z tego co zrobiłem: https://plus.google.com/photos/108043426896435973709/albums/6042468326416412001 http://youtu.be/vlGiqSgGjp8?list=UU1n0iY5DWWyuhJN_AZ_SMvA
 6. Witam! Dopiero zaczynam swoją zabawę w RC :-) Kilka "depronów" własnej konstrukcji oblatałem i rozbiłem. Interesuje mnie głównie RC elektryczne, samoloty i łódki. Cały czas coś buduję i rozbijam :-) Mam nadzieję, że dowiem się sporo ciekawych rzeczy na forum. Pozdrawiam Krystian.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.