Jump to content

Arcimek

Modelarz
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zgadza się Waga: 2200g Rozpiętość: 118cm Długość: 120cm Silnik: OS-25FX
 2. CX-80 - Autoweld... testowo przykleiłem dwa kawałki aluminium... Wg. danych klej powinien wytrzymać do ok 300°. Podgrzałem do 180°C - zaczęło puszczać - zrobiło się taki jakby kruche... ale sklejone było pod kątem prostym Będę kleił rurkę alu na wylot z tłumika na styk (rurka w rurkę), więc powinno wytrzymać - zobaczymy w praniu Dzięki za podpowiedzi!
 3. Witam! Przy silniku OS 15LA mam doklejoną rurkę alu przedłużającą wydech. Co to może być za klej - łączy bardzo mocno alu i jest odporny na temperaturę ?
 4. Trawa jest OK. Start przebiega bez problemu. A lądowanie trzeba tylko przećwiczyć
 5. Witam! Oblataliśmy dzisiaj (w zasadzie to Młody oblatał... ja tylko odpalałem ) model który sam zbudował - Hot Stuff. Napędzany silnikiem OS-25FX. Pierwszy lot był mocno nerwowy, ale po poprawkach na trymerach zaczął latać jak złoto Oto film z drugiego lotu:
 6. Witam ponownie, po 8 latach Dzięki koledze Konrad_P odzyskałem władzę nad swoim kontem w pfmrc.eu Dzięki! Syn przejmuje skutecznie modele, więc coraz więcej porad będzie do wyszukania Trochę o mnie: Latam od 2001r. Pierwszy model własnoręcznie zbudowany - Aeronka - trenerek 1m rozpiętości, elektryk. Obecnie w hangarze 6 samolotów, 2 szybowce, 2 helikoptery i jeden dron. Młody zaczął latać już parę lat temu, ale dopiero teraz go wzięło na poważnie. Zbudował samodzielnie Hot Stuff'a pod silnik OS25fx. Godzinę temu oblatany - Młody zadowolony
 7. Hej! To normalne zjawisko Im bliżej ziemi tym gorszy zasięg. Ja testuję zasięg tak: Nadajnik stawiam na stole (lub ktoś go trzyma) anteną pionowo do góry. antena wysunięta tylko na jeden segment. Z modelem idę w siną dal Jak do 50m nie ma zakłóceń to jest OK Można też wyciągnąć antenę na max, ale wtedy daleko trzeba iść a u nas na lotnisku potem jest duuuża trawa
 8. Hej! Z czego masz zbudowany kadłub ? Są jakieś wzmocnienia węglowe ?
 9. 8 cel przy nominalnym napięciu 1,2V na cele daje w tym pakiecie 9,6V. IMHO Twój nadajnik powinien poprawnie pracować do napięcia przynajmniej 8,5V. Sprawdź napięcie zasilania na odbiorniku (chociaż wątpię żeby to było problemem). Czy robiłeś test zasięgu bez pracującego silnika ?
 10. Arcimek

  Spot

  Tylko po co brał komary...... Mógł wziąć jednorożce...
 11. Arcimek

  Spot

  Może i czasem jest to stosowane. Oczywiście, gorzej, gdy jakiś ksiądz się do tego nie stosunkuje (np: x. Natanek i inni o których nie wiemy). - Natanek i pseudo-proboszcz to dwie różne sprawy. Natanka napędzają ludzie-wierni (jakby go olali to jego sława szybko by minęła), pseudo=proboszcza ludzie chcieliby wypędzić, ale nie zawsze się udaje (hierarhia nie działa jak należy), Zaraz zaraz. To z czego ksiadz ma kupić sobie samochód? To, co daje się ksiedzy np: zamawiając Mszę, to jest na jego wydatki i utrzymanie. Nie chcesz aby miał - nie dajesz, prosta sprawa. - Chcesz powiedzieć że nowy samochód co rok lub ewentualnie dwa lata to normalne ? Znałem proboszcza sporej parafii (dekanat) który jeździł wiele lat jednym i tym samym Wartburgiem, jego koledzy w tym samym czasie jeździli nawet mercedesami... a wcale nie mieli lepszych parafii.... Osobiście się nie spotkałem z czymś takim. Jasne, że taka motywacja u księdza jest delikatnie mówiąc - nieodpowiednia. Może warto do niego podejść po Mszy do zakrystii i powiedzieć wprost? - Mam to nagrane na VHS. Była to msza ślubna szwagra. Po mszy cała rodzina poszła do zakrystii... skończyło się na sporym op**** i zmuszeniu do oddania tego co dostał w "co łaska" Musisz zrozumieć jedno: jeśli wy młodzi księża nie będziecie zmieniać tej sytuacji, coraz więcej wiernych będzie rezygnowało z chodzenia do kościoła.
 12. Arcimek

  Spot

  "Ksiadz nie może przestać być księdzem" - OK, ale może być odsunięty od wiernych coby im nie szkodzić (suspensa, interdykt, ekskomunika)... "...mam wrażenie, że masz na myśli jakieś poważne przewinienia?" - czy przeznaczanie pieniędzy wiernych na prywatne cele (np. samochody), stosowanie reguły "co łaska, ale nie mniej niż...", odprawianie mszy "na odwal się" bo co łaska była za mała to poważne czy niepoważne przewinienia ?
 13. 1. Sprawdzałeś objawy na innym odbiorniku ? 2. Wyjmij odbiornik z modelu (weź inny odbiornik), dołącz zasilanie i serwo i sprawdźna takim układzie (bez modelu) zasięg. Ile masz cel w pakiecie NiCd w nadajniku ?
 14. Arcimek

  Spot

  "Zauważ jednak, że: każdy z nas upada. I ja, i Ty, i każdy ksiądz, i policjant, etc. Prawda?" Ano prawda. Tyle że jeśli ja upadnę - to będzie mój problem jak się wytłumaczę przed moimi dziećmi dla których powinienem być wzorem do naśladowania. Jeśli upada policjant - tłumaczy się przed swoimi przełożonymi - jak mu się nie uda to wylatuje z pracy. A jeśli upada ksiądz ?... Mamy się modlić i mieć na dzieję na... no na co ? że się poprawi ? A co na to hierarchia ? Czemu nie jest jak w innych instytucjach: narozrabiałeś = wylatujesz z roboty. Niestety znam trochę przypadków księży którzy nie powinni nimi być, a w najgorszym przypadku byli zsyłani na wiejskie parafie stając się poważnym problemem dla tych ludzi Żeby nie było że się czepiam: znam też księży którzy powinni być wzorem dla KK i dla innych.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.