Jump to content

szirokez

Modelarz
 • Content Count

  182
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

szirokez last won the day on July 8 2019

szirokez had the most liked content!

Community Reputation

43 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Strażów k. Rzeszowa
 • Imię
  Grzesiek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolejne kroki w budowie Kolibra poczynione. Wykonałem usterzenie poziomie oraz łoże do którego będzie przymocowane.
 2. Na tym zdjęciu widać odrobinę spodu samolotu, o który pytałeś Zbyszku
 3. Podziwiam technikę budowy z coroplastu, nigdy w rękach tego nie miałem ale wygląda zachęcająco patrząc na inne modele z forum z tego materiału. Pociak wygląda zacnie, fajnie było by zobaczyć go już w locie.
 4. Prace nad Kolibrem idą do przodu. Przyszła kolej na usterzenie pionowe.
 5. Jedziemy dalej z budową. Doszły kolejne styrodurowe wzmocnienia i listewki oraz przewody do serw. Wszystko to zostało pokryte podkładem pod panele o grubości ok 2,5 mm.
 6. Klejenia ciąg dalszy, łoże skrzydeł i usztywnienia ze sturoduru trafiły na swoje miejsce.
 7. Doklejone kolejne elementy szkieletu Kolibra. Mam te plany na A4 , o których pisał Wiktor i trochę z nich korzystam. Trochę bo są pod spalinę a ja i tak zawsze robię po swojemu. Najważniejsze że są tam wręgi to połowa sukcesu.
 8. Nowe odkrycie z Castoramy, obustronnie gładki materiał firmy Diall do ocieplenia ścian jak podaje etykieta. Nigdy nie miałem w ręku modelarskiego depronu ale to jest rewelacyjne, sztywne a za razem dość tolerancyjne na zginanie. Cena 64zł za paczkę
 9. Duże jest fajne a pilotaż to sama przyjemność. Dużo wcześniej latałem mniejszymi ale tak powyżej 1.5 m zaczyna się inne latanie, takie dostojne, przypominające to duże lotnictwo i dające więcej frajdy. Oczywiście pod warunkiem że się nie przesadzi z obciążeniem powierzchni. No zaraziłem się po prostu.?
 10. Po Wildze czas na Kolibra. Tak samo jak przy budowie Wilgi korzystam tylko z wydrukowanych na A4 planów i rzutów z neta. Wręgi wycięte i centralna część kadłuba zaczęta. Do ukończenia modelu sporo czasu ale już zastanawiam się które z malowań widocznych na zdjęciach wybrać ? Do czerwono- białego Kolibra z aeroklubu rzeszowskiego mam sentyment bo miałem okazję go pilotowć dzięki uprzejmości kolegi pilota. Jakiś spotter zrobił nam nawet zdjęcie jak kołowaliśmy na stojanke w aeroklubie częstochowskim. Niebiesko- biały na którym na co dzień szkolą się studenci z Politechniki Rzeszowskiej ma z kolei malowanie, które bardziej mi się podoba. No nic, czas pokaże co wybiorę.
 11. Jeszcze jeden filmik już w prawie pełnym malowaniu. https://youtu.be/1biGCZ-jR7w
 12. Facet z nudów zlepił typy samolotów które mu się nie podobają. Dla mnie każdy samolot ma coś w sobie choćby najdziwniej wyglądający. Ale żeby tak czuć trzeba być choć trochę pasjonatem lotnictwa. Równie dobrze można zrobić ranking najbrzydszych motocykli, samochodów ciągników rolniczych, tramwajów itp. nie będąc ich pasjonatami.
 13. To żeby choć z daleka Wilga wyglądała jak trzeba to dokończyłem oklejanie. Jeszcze bez slotów i innych szczegółów opisanych powyżej.
 14. Dzięki, tak jak pisałem z takich szczegółów dodających smaku wykonam jeszcze owiewki goleni, sloty, tłumiki końcowe i może stopnie. Z bliska jak się patrzy to jakość powierzchni jest średnia ale jeśli chodzi o sylwetkę to zawsze kiedy buduję coś co lata w realu zależy mi na tym, aby była jak najbardziej zbliżona do oryginału. Te niedoskonałości i tak znikają jak model idzie w powietrze
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.