Jump to content

szirokez

Modelarz
 • Content Count

  215
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

szirokez last won the day on November 7 2020

szirokez had the most liked content!

Community Reputation

88 Excellent

About szirokez

 • Birthday 01/01/1981

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Strażów k. Rzeszowa
 • Imię
  Grzesiek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za uznanie, myślę że powtórzymy też za rok
 2. Film z imprezy modelarskiej w Rogóżnie, zapraszam do obejrzenia ? https://youtu.be/s6oXCF2fhXw
 3. Filmowa relacja z imprezy modelarskiej w Rogóżnie. Miłego oglądania ? https://youtu.be/s6oXCF2fhXw
 4. Współrzędne Rogóżna: 50,0876731, 22,3693359
 5. Pokazuje bardzo dobrze pod warunkiem wpisania prawidłowej nazwy czyli Rogóżno przez ó i ż. Rogóżno na mapie i mała wskazówka dla przybywajacych już w bezpośredniej bliskości bo google pokazuje żeby iść pieszo przez pole ?
 6. Zapraszamy wszystkich modelarzy pilotów do wzięcia udziału w I Zlocie Modeli Piankowych w Rogóżnie na podkarpaciu. Oczywiście inne modele niż piankoloty też mile widziane. Głównymi bohaterami imprezy będą jednak wszelkiego rodzaju modele z materiałów takich jak depron, xps, epp, styropian i zestawy sklepowe z epo. W programie wspólne latanie i podziwianie naszych maszyn w powietrzu i na ziemi, konkursy z nagrodami i wieczorna integracja przy grillu. W obrębie imprezy możliwość rozbicia namiotu. Możliwe też noclegi we własnym zakresie w pobliskiej agroturystyce koło Łańcuta zajazdach w Przeworsku lub Łańcucie. Do zobaczenia
 7. Podbijam i zapraszam bo to już niedługo ?
 8. Najbliższe większe zbiorniki wodne są ok 6-7 km od miejsca iprezy
 9. Zapraszamy wszystkich modelarzy pilotów do wzięcia udziału w I Zlocie Modeli Piankowych w Rogóżnie. Oczywiście inne modele niż piankoloty też mile widziane. Głównymi bohaterami imprezy będą jednak wszelkiego rodzaju modele z materiałów takich jak depron, xps, epp, styropian i zestawy sklepowe z epo. W programie wspólne latanie i podziwianie naszych maszyn w powietrzu i na ziemi, konkursy z nagrodami i wieczorna integracja przy grillu. W obrębie imprezy możliwość rozbicia namiotu. Możliwe też noclegi we własnym zakresie w pobliskich zajazdach lub hotelach w Przeworsku lub Łańcucie. Do zobaczenia
 10. Modelelarzem jest się po prostu, to nie jest jakiś naukowy tytuł nadawany w wyniku zdania ciężkich egzaminów i mówienie, że ktoś nie jest modelarzem to moim zdaniem taka trochę chęć wywyższania siebie na zasadzie: bo ja buduje piękne modele z balsy i każdy inny co kupił gotowego piankowca to nie modelarz, bo idzie na łatwiznę. Każdy z nas ma po swojemu poukładane w życiu i jeden ma dużo czasu a inny mniej na budowę modeli. Arek wybrał częste latanie a mniej budowanie co przekłada się na dobry pilotaż widoczny na jego filmach. Często jest tak, że ci którzy kleją godzinami swoje perełki rozwalają je później przy pierwszym starcie, bo zabrakło czasu na szlifowanie umiejętności pilotażu. Oczywiście nie jest to reguła i nie mam na celu obrazić doświadczonych modelarzy, świetnie budujących jak i latających swoimi modelami. Chodzi mi bardziej o to jaki sens ma ocenianie kogoś zamiast skupienia się na tym, co autor zamieścił w filmie. Sposób komentowania filmów przez Arka pokazuje jego osobowość i jak komuś nie pasuje niech nie ogląda. Uważam, że za to z jakim zaangażowaniem Arek tworzy swoje filmy należy mu się uznanie a wszelkie próby podśmiechiwania się są niefajne. Przecież jakiś młody człowiek, który zobaczy jak można z pasją realizować swoje hobby być może zarazi się bakcylem modelarstwa i nie ważne czy kupi gotowca czy będzie budował od podstaw, ważne że choć na chwilę zostawi smartfona i zajmie się czymś co w przyszłości może zaprocentować ciekawym zawodem w lotnictwie.
 11. Koliber otrzymał rejestrację samolotu bazującego na lotnisku w rzeszowskiej Jasionce. Udało się wykorzystać pogodę w te jesienne coraz krótsze dni i trochę polatać. Zapraszam do obejrzenia.
 12. Pociak wyszedł Ci rewelacyjny Zbyszku i lata fajnie makietowo. Muszę kiedyś wypróbować ten coroplast w swoich konstrukcjach bo widać że daje spore możliwości zastosowania.
 13. Jeszcze raz dzięki. Tak właśnie buduję, nie ważne co w środku ale ważne by miał bryłę jaką sobie założyłem no i oczywiście latał w miarę makietowo. O projektowaniu też nie za bardzo można mówić w przypadku moich modeli bo wszystko wymyślam i kleje na bieżąco lub czasem przed snem pojawi się żaróweczka jak rozwiązać jakiś problem i jedziemy dalej ?
 14. Dzięki bardzo. Film w dalszej części kręcony z telefonu zamocowanego na czapce z daszkiem dlatego czasami model jest w dole kadru lub czasem z niego wypada np. przy lądowaniu lub starcie. Koliberek rzeczywiście lata wolno, waga 3,7 kg do lotu i 2 metry rozpiętości na to pozwalają. To już drugi model po Wildze wykonany metodą mieszaną czyli depron, styrodur, sosna i inne tworzywa, które uznałem za pomocne w budowie.
 15. Koliber nareszcie wzbił się w powietrze. Jestem zadowolony z własności lotnych, bardzo przyjemnie się go pilotuje. Zostało jeszcze wykonać przejście kadlub- skrzydła i w zasadzie model będzie skończony. Co więcej będę pisał, zapraszam do oglądania ??
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.