Jump to content

piotrekoka

Modelarz
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Ostrołęka
 • Imię
  Piotr
 1. Wiesz do lądowania on też potrzebuje pewniej prędkości i mi się wydaje że jest duża, nie wiem jak to wygląda u Ciebie ? Ja mam silnik DUALSKY XM3542EA-11 V3 o wadze 147g, cały model ok 1,38kG. Muszę nim więcej polatać. Zamówiłem do niego drugi akumulator żeby był pierwszy na wolne obloty, a drugi na odważniejsze rzeczy, czyli spróbować go na plecy. Tylko boję się że może źle to się skończyć Poniżej wyważenie, tylko czy na plecach też musi tak stać ?
 2. Tutaj moje loty z soboty. Strasznie mi reaguje na ster wysokości. Wyważenie niby dobre ale ... ? Jakieś opinie ?
 3. Witam. Sam zobacz jak ten model powinien latać. W nim aku jest 30C - ja mam 60C ale różnica w nich to ok 10g Jak dla mnie to model jest dość nerwowy, ale nie mam dużych umiejętności więc może tak ma być.
 4. Witam. I jak model lata ? Mój odbył parę lotów ale nie czuję się jeszcze z nim dobrze. Co do ustawień lotek to ja mam je na minimum z uwagi na moje słabe umiejętności. Instrukcja zawiera określenia, ale nie są one tez dla mnie do końca zrozumiałe, może ktoś biegły przetłumaczy, a na rysunkach nic nie ma pokazane: Normal aerobatics (“pattern” flying), outer holes at the control surface horns: Elevator: Up approx. +40 mm; 50% Expo Down approx. -40 mm; 50% Expo Ailerons: Up approx. +40 mm; 50% Expo Down approx. - 40 mm; 50% Expo Rudder: Right approx. +80 mm; 50% Expo Left approx. +80 mm; 50% Expo 3D aerobatics, middle holes at the control surface horns: Elevator: Up approx. +90 mm; 75% Expo Down approx. -90 mm; 75% Expo Ailerons: Up approx. +60 mm; 75% Expo Down approx. -60 mm; 75% Expo Rudder: Right approx. +100 mm; 50% Expo Left approx. +100 mm; 50% Expo Z tego jak dla mnie wynika normal aerobatics jest na zewnątrz (outer holes), a 3D aerobatics (middle holes) jest w środku robiony pomiar wychyleń, ale to takie moje podejście. Ustawienia dla profesjonalistów wymagają modyfikacji. A kolega wyważał model ?
 5. Witam. Co do akumulatora to już nie pamiętam gdzie go kupiłem, także trzeba szukać w sklepach. Obecnie mój samolot i akumulator czeka na dobrą pogodę aby polatać. Piotrek
 6. Ja niestety nie mogę odpowiedzieć na te pytanie z uwagi ze latałem nim tylko 4-razy i to tak zachowawczo.
 7. Witam. Wygląda na to że kupiłeś w dobrej cenie, lub Arthobby się pomyliło i wystawia w takiej cenie. Zestaw mój też nie miał wyposażenia a też kosztował 729zł. Moja Extra obecnie zimuje z braku czasu, ale już niedługo trzeba będzie się nią zajać ? tylko nie wiem czy dobrze dla niej ?
 8. A jak wrażenia ? W czym ten żyroskop pomaga ? I czy po jego wyłączeniu nadal będziesz umiał latać modelem ?
 9. Witam Z uwagi że miałem tylko akumulator 2300mAh i lot był dość krótki to postanowiłem kupić 2600mAh. W swoich zbiorach nie posiadałem marki Gens, także zobaczę jak się będzie sprawował. Akumulator po rozpakowaniu wygląda solidnie i zaraz został naładowany. Extra dostała miejsce w garażu, oraz postanowiłem polatać na nowym aku. Z uwagi że mam trudne warunki, głównie chodzi o o lądowanie (pas ok 4m drogi polnej), to postanowiłem trochę je poćwiczyć i niestety przy trzecim spanikowałem i było twarde przyziemienie. Także czeka mnie jeszcze dużo nauki latania tym modelem i ciekawe jakie szkody będą jeszcze ?. Zawieszenie już sklejone i czekam na kolejne loty, być możne dzisiaj :-)
 10. Witam. Jeżeli to kolega latał nad nami, to tam Extry tej jeszcze nie było. Tam był FunRacer i to były jego pierwsze loty. Mamy trochę filmów, ale brak czasu na obrobienie. To loty po niedzieli z wtorku ale FunRacer zaatakował nam inne modele :-) https://youtu.be/DFR-D9BRi4Y W ramach uzupełnienie EXTRA 330SC poddała się oficjalnemu ważeniu i z pakietem 2800 3S wychodzi 1,38 kG.
 11. No jak ktoś co nie ma choćby podstaw robi taki numer na plaży to gościa trzeba by zamknąć tak jak za jazdę po pijaku. Wiadomo że każdy lot może różnie się skończyć, ale żeby w takimi miejscu latać to już szczyt nie odpowiedzialności. Moim zdaniem nawet te latawce na plaży to już zagrożenie, a co dopiero model RC.
 12. Również witam. Fajne miejsce, być może uda się kiedyś spotkać. Z uwagi że miałem przesyt pracą, to postanowiłem się odprężyć i coś podłubać przy modelu. Samo klejenie części jest dość proste i nie wymaga praktycznie instrukcji. Gorsza sprawa z naklejkami. Jedna z płacht była tak jakby zleżała i stanowiła problem przy pobieraniu naklejek z folii, ale jakoś się to udało. Druga sprawa to akurat do naklejek brakowało mi instrukcji rysunkowej co i gdzie nakleić, także posiłkowałem się YT i fotkami znalezionymi w sieci. Teraz tylko montaż silnika, regulatora i odbiornika, także nie więcej niż 2h, ale że praca czeka to teraz model musi poleżeć, a szkoda bo mam ochotę go ulotnić z nie wiadomym skutkiem :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.