Jump to content

piotrekoka

Modelarz
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About piotrekoka

 • Birthday 10/24/1973

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Ostrołęka
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

279 profile views
 1. Witam. Super. Mój nadal leży w pudelku z braku czasu. Czekam na relację ze składania, być może są jakieś pułapki do rozwiązania ?
 2. Gdzie i za ile można kupić ten model ?

  Włodek

  1. piotrekoka

   piotrekoka

   Witam.

   Ja kupiłem tutaj

   https://modelemax.pl/pl/elektryczne-epp/28988-rc-factory-edge-540-v3-t101

   ale był ostatni egzemplarz.

   Wyposażenie od producenta:

   https://www.rc-factory.eu/vybaveni-k-rc-modelum/equipment-outdoor-3d

   i tutaj można kupić samolot 

   https://www.rc-factory.eu/letadla/outdoor-series/edge-540-v3

    

   Całość wyjdzie ok 900 zł z wyposażeniem. Można i taniej na innym wyposażeniu.

    

   Pozdrawiam Piotrek

 3. Z uwagi że lubię takie modele to postanowiłem go kupić. Dane techniczne: rozpiętość: 1000 mm długość: 1020 mm waga do lotu: ca. 500 g Zalecane wyposażenie: silnik: 150-200 W regulator obrotów: 18-20 A serwa: 4x9-12 g akumulator: 1000-1500 mAh / 3S
 4. Witam. Posiadałem taki model.
 5. Wiesz do lądowania on też potrzebuje pewniej prędkości i mi się wydaje że jest duża, nie wiem jak to wygląda u Ciebie ? Ja mam silnik DUALSKY XM3542EA-11 V3 o wadze 147g, cały model ok 1,38kG. Muszę nim więcej polatać. Zamówiłem do niego drugi akumulator żeby był pierwszy na wolne obloty, a drugi na odważniejsze rzeczy, czyli spróbować go na plecy. Tylko boję się że może źle to się skończyć ? Poniżej wyważenie, tylko czy na plecach też musi tak stać ?
 6. Tutaj moje loty z soboty. Strasznie mi reaguje na ster wysokości. Wyważenie niby dobre ale ... ? Jakieś opinie ?
 7. Witam. Sam zobacz jak ten model powinien latać. W nim aku jest 30C - ja mam 60C ale różnica w nich to ok 10g Jak dla mnie to model jest dość nerwowy, ale nie mam dużych umiejętności więc może tak ma być.
 8. Witam. I jak model lata ? Mój odbył parę lotów ale nie czuję się jeszcze z nim dobrze. Co do ustawień lotek to ja mam je na minimum z uwagi na moje słabe umiejętności. Instrukcja zawiera określenia, ale nie są one tez dla mnie do końca zrozumiałe, może ktoś biegły przetłumaczy, a na rysunkach nic nie ma pokazane: Normal aerobatics (“pattern” flying), outer holes at the control surface horns: Elevator: Up approx. +40 mm; 50% Expo Down approx. -40 mm; 50% Expo Ailerons: Up approx. +40 mm; 50% Expo Down approx. - 40 mm; 50% Expo Rudder: Right approx. +80 mm; 50% Expo Left approx. +80 mm; 50% Expo 3D aerobatics, middle holes at the control surface horns: Elevator: Up approx. +90 mm; 75% Expo Down approx. -90 mm; 75% Expo Ailerons: Up approx. +60 mm; 75% Expo Down approx. -60 mm; 75% Expo Rudder: Right approx. +100 mm; 50% Expo Left approx. +100 mm; 50% Expo Z tego jak dla mnie wynika normal aerobatics jest na zewnątrz (outer holes), a 3D aerobatics (middle holes) jest w środku robiony pomiar wychyleń, ale to takie moje podejście. Ustawienia dla profesjonalistów wymagają modyfikacji. A kolega wyważał model ?
 9. Witam. Co do akumulatora to już nie pamiętam gdzie go kupiłem, także trzeba szukać w sklepach. Obecnie mój samolot i akumulator czeka na dobrą pogodę aby polatać. Piotrek
 10. Ja niestety nie mogę odpowiedzieć na te pytanie z uwagi ze latałem nim tylko 4-razy i to tak zachowawczo.
 11. Witam. Wygląda na to że kupiłeś w dobrej cenie, lub Arthobby się pomyliło i wystawia w takiej cenie. Zestaw mój też nie miał wyposażenia a też kosztował 729zł. Moja Extra obecnie zimuje z braku czasu, ale już niedługo trzeba będzie się nią zajać ? tylko nie wiem czy dobrze dla niej ?
 12. A jak wrażenia ? W czym ten żyroskop pomaga ? I czy po jego wyłączeniu nadal będziesz umiał latać modelem ?
 13. Witam Z uwagi że miałem tylko akumulator 2300mAh i lot był dość krótki to postanowiłem kupić 2600mAh. W swoich zbiorach nie posiadałem marki Gens, także zobaczę jak się będzie sprawował. Akumulator po rozpakowaniu wygląda solidnie i zaraz został naładowany. Extra dostała miejsce w garażu, oraz postanowiłem polatać na nowym aku. Z uwagi że mam trudne warunki, głównie chodzi o o lądowanie (pas ok 4m drogi polnej), to postanowiłem trochę je poćwiczyć i niestety przy trzecim spanikowałem i było twarde przyziemienie. Także czeka mnie jeszcze dużo nauki latania tym modelem i ciekawe jakie szkody będą jeszcze ?. Zawieszenie już sklejone i czekam na kolejne loty, być możne dzisiaj :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.