Jump to content

Bar Horab

Modelarz
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Zainteresowania
  Ogniwa, modelarstwo, pirotechnika
 • Imię
  Michał
 1. Ma chodzić na nim miniaturowy wiatraczek z bardzo lekkimi płatami z cienkiego papieru albo z folii. Przy tym będą podłączone do niego i odpowiednio wyeksponowane ogniwa wykonane własnoręcznie. Myślałem też o ogniwie Leclanchégo, które generuje chyba większą moc, ale do jego wykonania potrzebna jest już niezbyt przyjemna chemia. Muszę faktycznie popatrzeć na bezrdzeniowce, coś tam widzę jest w sprzedaży. Dzięki za pomoc.
 2. Próbowałem to mierzyć. Napisałem o tym. Może musiałbym mieć czulszy amperomierz. Zegarek naręczny chodzi na moich ogniwach, ale do mojego zastosowania się nie nadaje, bo tak jak napisałeś ruch nie jest ciągły/płynny, a rozmiary nie pozwolą mi na przemontowanie, lutowanie itp.
 3. Czy istnieją na rynku (polskim/niepolskim) silniczki na bardzo mały prąd, porównywalne z tymi, które są w zegarkach naręcznych kwarcowych, ale może nieco większe żebym mógł je jakoś zainstalować (polutować itp) w konstruowanych przez siebie modelach wiatraków itp?
 4. Witam ponownie, Poprawiłem nieregulaminowy avatar i proszę o przywrócenie mojego podjętego już tematu.
 5. Chyba bardziej doświadczony kolega twierdzi coś zgoła innego (patrz powyżej).
 6. Byłbyś tak uprzejmy i poinformował mnie co jest nie tak oprócz awataru? Czy umieszczenie swojej twarzy na awatarze jest bezwzględnie wymagane?
 7. Już nie wiem czy tutaj mam się witać, czy gdzie indziej. Zacząłem pisać chyba w nieprawidłowym miejscu i mój temat został wyłączony z pisania bez podania powodu tylko z ogólną informacją, że muszę się dostosować do regulaminu - moim zdaniem trochę zbyt obcesowo, bo piszę kulturalnie i w miarę zrozumiale i oczekuję też jakiegoś minimum. Ale dobra, w pewnych kwestiach jestem niecierpliwy. Szczególnie trudno jest mi korzystać z forów, bo niemal każde słowo i pytanie jest obarczone górą zasad. Chciałbym kontynuować rozpoczęty przeze mnie temat żeby się czegoś dowiedzieć od fachowców, co oczywiście może się okazać niemożliwe - ale chcę spróbować.
 8. Czy szeregowo czy równolegle na amperomierzu jest zero, a chwilami wskakuje 0,01 i tyle. Niebieską diodę mam na 10 ogniwach szeregowo.
 9. Nie, nie. Chodzi mi o to, że wiatraczek miałby być napędzany energią z wykonanych własnoręcznie ogniw - to taka lekka szajba majsterkowicza Prąd z ogniw H2SO4 a także octowych jest tak nikły, że mój zwykły multimetr nie pokazuje żadnego prądu. Jedyne co wskazuje to napięcie. Jednak zwykła mała np. niebieska dioda zdaje się taka 2 voltowa świeci bardzo jasno. Już zegarek kwarcowy wskazówkowy na tym chodzi, ale tego nie wykorzystam ze względu na zbyt małe wymiary i niemożność połączenia tego, zlutowania itp. Chciałby jakiś silniczek.
 10. Dzień dobry, Moje eksperymenty raczej nie są stricte modelarskie, chociaż być może wykorzystam je w budowie modeli wiatraczków. Eksperymentuję z ogniwami kwasowo cynkowo miedzianymi, które wystarczają jedynie do zaświecenia małych diod. Nawet jeżeli uzyskuję szeregowo 6 V i więcej nie są w stanie ruszyć zwykłych małych silniczków, pewnie z powodu zbyt małego, wręcz znikomego prądu. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją na rynku (i jakie?) silniczki, które byłyby w stanie zapracować na moich bardzo słabych ogniwach?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.