Jump to content

melwinek

Modelarz
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Twardogóra
 • Imię
  Przemysław
 1. To jeszcze jedno pytanie, czy wszystkie serwa z metalowymi trybami zatrzymują się wolniej niż te z plastikowymi? Czy to co opisałem w pierwszym wpisie jest związane całkiem z czym innym?
 2. Temat może trochę nie związany z modelami. Próbuję zbudować napęd do rolet materiałowych. Mam problem z doborem napędu. Próbowałem silników krokowych, ale NEMA 17 są za duże, a silniczek 28BYJ-48 nawet w wersji 12V jest za słaby, gubi kroki przy podnoszeniu rolety. Więc postanowiłem użyć serwa, oczywiście przerobionego na silnik zwykły DC z przekładnią. Serwa jakie testowałem: SG90 - za słabe, zatrzymuje się przy podnoszeniu rolety. To jest chyba jakaś podróba, bo nie ma napisu Tower Pro. Redox S90 - za słabe, zatrzymuje się przy podnoszeniu rolety, do tego ma jakieś takie nie równe obroty. Tower Pro MG995 i Tower Pro MG996R - obydwa wystarczająco mocne, ale jest z nimi jeden problem nie dość, że trochę duże, to do tego w porównaniu z poprzednimi dwoma od momentu odcięcia zasilania do zatrzymania upływa chwila. Czy to jest związane z metalowymi trybami? Tower Pro SG92R - Jak do tej pory najlepsze z powyższych, mimo, że małe to spokojnie daje radę z roletą, zatrzymuje się momentalnie, tylko jedno mnie niepokoi podczas pracy wydaje dziwne trzaski, tak jakby w przekładni były ziarna piasku, nawet podczas pracy bez obciążenia, czy to normalne. A może jest jeszcze jakieś inne serwo warte uwagi? Najlepiej żeby było nie drogie, format mikro, miało moment przynajmniej jak SG92R, najlepiej chyba metalowe tryby i łożyskowane, ciche i nie miało bezwładności jak dwa środkowe. Czy za dużo wymagam? O serwach wiecie pewnie bardzo dużo, więc może ktoś coś doradzi, zaproponuje.
 3. Na imię mam Przemek. Witam wszystkich serdecznie, nie jestem modelarzem...jeszcze nie jestem. W sumie zawsze ciekawił mnie ten temat, ale brak czasu zawsze go odsuwał na przyszłość. Ale mam mały problem z doborem serwa w trochę innym zastosowaniu. A kto wie najwięcej o serwach jak nie tutejsi forumowicze
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.