Jump to content

BMS

Modelarz
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

257 profile views
 1. Dziękuję za plany. Relację widziałem a nawet napisałem na priv w tej sprawie ale do dziś bez odzewu.... Niemniej dziękuję wszystkim.
 2. Oczywiście że tak. Zaokrąglone dno i nie daj boże pawęż i mamy co mamy. Ale nie chciałem uniknąć takich modyfikacji. Ale co fakt to fakt.....Sprawdzę obecne rozwiązanie. Dziękuję za uwagi.
 3. Witam. Poszukuję dokumentacji, planów i wszystkich innych materiałów tej rzecznej jednostki. Może ktoś ma ? Dziękuję za przeszperanie archiwów.
 4. I dlatego to chlapanie odrobinę zniweluje. Dziś przyszły listwy i to 3 rodzaje do wdrożenia mojego pomysłu. Wybrałem listewkę PVC 3x3mm ,o przekroju trójkątnym 90 stopni. Postanowiłem tak jak miałem w zamyśle dokleić ją wzdłuż linii wodnej powyżej załamania dna. To spowoduje złamanie fali i mam nadzieję że trochę pomoże…Po doklejeniu okazało się że jest ledwo widoczna i na dodatek powstał mimowolnie akcent „makietowy”. Teraz tylko woda i próby. Po tych zabiegach albo będzie lepiej albo nie. Zobaczymy. Dziękuję wszystkim za uwagi.
 5. Dziękuję za uwagi i wyjaśniam. Szarpnięcie i inne tego typu zjawiska to zabawa z gazem i ustawieniami "dual rate" w radiu. Ciasny zakręt był na maksymalnym wychyle steru ustawionym do manewrów a nie szybkiego pływania... Mnie ta fala też się nie podoba. Jest rozwiązanie i je zastosuję natomiast nie wiem jak będzie skuteczne , ale podejmę próbę. Co do dziobu według mnie jest ok. Choć jeszcze popracuję nad wyważeniem. No właśnie nie chcę pływać tylko szybko. Musi być dobrze w każdym zakresie a przynajmniej przyzwoicie nad czym jeszcze popracuję. Dziękuję za komentarze i jak dogadam się już z modelem finalnie zamieszę lepsze fotki modelu i film jak pływa na akwenie.
 6. I właśnie wpadł film z pierwszego pływania.
 7. Dziękuję za wskazówkę ale dopiero teraz zwróciłem na to uwagę. Faktycznie jak pogrzebałem to w niektórych tło jest czarne a w niektórych kolor odpowiadający stronie.... Ale zdecydowana większość modeli ma tła "kolorowe"... No ale już trudno , tak zostanie...
 8. Ostatnimi dniami nastąpiły próby i regulacje. Model pływa dobrze ale ma 2 mankamenty. Pierwszy to "zalewanie" pokładu wyporem wody w okolicach dziobu i śródokręcia oraz przy prędkości "pościgowej" "tyłek" za bardzo siedzi w wodzie. Pierwszy problem rozwiążę niebawem doklejając listwy do burt aby "łamały" opływ. Co do "siedzącej" rufy to przeniosłem lekko środek ciężkości do przodu i choć efekt mniejszy to nie zniknął. Jedynym rozwiązaniem było dorobienie "trymer klap".Tylko musiałem wymyślić coś trochę "makietowego" aby nie raziły oka w takiej jednostce. Po wstępnych ustawieniach trochę lepiej ale nadchodzące czarne chmury nie pozwoliły na końcowe ustawienia i testy. Może dziś coś się da zadziałać i wtedy będą jakieś filmiki.
 9. Nie dokładałem wcale. Jedynie kilka gram do wyważenia poprzecznego. Czasem tak bywa jak się robi z głowy i nie wszystko jest się w stanie przewidzieć. Ale zapewniam że już nie drga i nic nie hałasuje- przynajmniej nie jest upierdliwe.
 10. Model miał w zamyśle silnik 400, ale okazało się że jest za mało elastyczny więc zamontowałem 540-kę. Dodatkowo zrobiłem podporę wału bo końcówka wału wpadała w delikatny rezonans. Zastosowałem też większy przegub i jest teraz doskonale. Teraz jest nadmiar mocy i lepiej reaguje jak na horyzoncie pojawią się Somalijscy piraci. Tylko jak oni dopłynęli do Gdyni...? Niebawem fotki i filmy z pływanka
 11. Jak pisałem wcześniej zrobiłem ze styroduru 3mm skrzynkę transportową i zawiozłem model aby zwodować. I wodowanie
 12. Udało się uzbroić model w 99% Dodałem relingi ,drobiazgi i wyposażenie RC. Teraz wodowanie i skrzynka transportowa.
 13. To prawda dlatego ja robię modele które sprawiają mi mniej kłopotu choć duże jest fajne.... Ale przyszedł czas na malowanie kadłuba i kilka drobiazgów z tym związanych.
 14. Dziękuję za komentarze ale o co chodzi z tym problemem zaniesienia na wodę?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.