Jump to content

pawel_ski

Modelarz
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Zabierzow
 • Imię
  Pawel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pawel_ski

  eHawk1500

  Cześć, zaczynam budowę mojego pierwszego szybowca z napędem. Przerosła mnie ilość parametrów jakie trzeba wziąć pod uwagę w doborze osprzętu i chciałbym prosić o pomoc w doborze silnika, regulatora i pakietu Producent sugeruje użycie silnika OBL 29/09-07A z regulatorem BLC40A oraz pakietem 11.1V. Jeśli chodzi o silnik to jest na 920 RPM/V. Znalazłem takie zestawy silników z regulatorem: https://modelemax.pl/pl/silniki-ray/18363-ray-g2-silnik-c2830-1050---ray-20a-3ea-0120c-combo.html https://modelemax.pl/pl/silniki-ray/18366-ray-g2-silnik-c2836--915---ray-30a-3ea-0132c-combo.html Czy powyższe zestawy nadają sie dla tego modelu? Model ma ważyć 600g a jeśli chodzi o samo latanie to zależy mi na długich spokojnych lotach. obecny stan prac:
 2. dzięki za poradę
 3. Po wyważeniu wychodzi jakieś 200g balastu. pomożecie przy doborze pakietu? znalazłem takie coś: https://allegro.pl/oferta/pakiet-2000mah-4-8v-nimh-tx-rx-plaski-9186505626 https://modelemax.pl/pl/pakiety-nimh-nicd/17131-eneloop-48v--800mah-nimh-aaa-dlugi-7b-a1050804d.html Mam też pytanie o ładowanie takich pakietów, posiadam ładowarke imax B6, czy tym ustrojstwem naładuje te pakiety?
 4. dzięki za porade, skrzydło oklejone
 5. Po dłuższej przerwie spód oklejony: Dolna część została oklejona jednym kawałkiem folii, czy coś takiego uda się zrobić z górą czy lepiej zrobić tak jak w instrukcji czyli od załamania do załamania? Oklejałem górne pokrycie Kowalika-bis w kilku kawałkach (osobno uszy) i przy łączeniu załamań nie do końca był dobry efekt.
 6. Dzięki Jacku za podpowiedź, gniazda zrobione z rurki aluminiowej.
 7. Na ten moment wygląda to tak: Zmieniłem nieco sposób zamocowania skrzydła na śruby i zastanawiam się nad dołożeniem kawałków sklejki w miejscu osadzenia śrub. Poniżej zdjęcie z widokiem wgniecenia i kawałkami sklejki które mam zamiar wkleić we wcześniej wycięte miejsca. Czy to dobry pomysł?
 8. To chwile potrwa, mam gotowy kadłub i jestem na etapie szlifowania skrzydła, myśle że w tym tygodniu skończe i dam znać co z wagą.
 9. Witam, Od kilku tygodni buduje swojego pierwszego szybowca RC pelikana i powoli przychodzi czas na jego wyposażenie. Kupiłem już aparature FlySky FS-i6 oraz serwa towerpro sg90. Chciałbym Was zapytać jaki pakiet dobrać do tak poważnego modelu jakim jest Pelikan
 10. Witam wszystkich! Zaczynam przygodę z modelarstwem i jestem świeżo po budowie Kowalika bis. Obecnie składam pierwszy model RC jakim jest Pelikan firmy art-model i będę potrzebował waszej pomocy Pozdrawiam Paweł
 11. Witam wszystkich!
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.