Jump to content

franekdolas

Modelarz
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zaprogramowałem regulator na nowo i nic. Serwa działały, a napięcie podawałem przez podpięcie regulatora z pakietem, który przed uruchomieniem silnika nic się nie grzał. Ogólnie temat do zamknięcia, bo po tym jak kompletnie nie wiedziałem co zrobić, podjechałem do sklepu i kupiłem nowy, lepszy regulator: REGULATOR HOBBYWING SKYWALKER 30A/40A UBEC 5V/2A. Wcześniej to bardziej chińskie gów... musiałem kupić uszkodzone, albo nie wiem co. Poprawiałem luty, kombinowałem, pewnie nie uznają mi gwarancji... Teraz wszystko działa jak wcześniej. Dodam tylko, że wszystko podłączyłem tak samo, czyli poprzednio było też dobrze. Dzięki za pomoc.
 2. Podpiąłem tak i serwa działają na 3 kanale tam gdzie powinien być regulator. Czyli pewnie sam regulator na nie daje którejś fazy na silnik.
 3. Przepraszam jeśli to głupie pytanie, ale czy jest szansa, że odbiornik zepsuł mi dwa regulatory? tylko ten element jest wspólny. Oczywiście zakładam jeszcze ewentualność, że kupiłem uszkodzony. Pytam, bo zastanawiam się co się stanie jak podłączę sprawny regulator:) Ktoś miał taki przypadek?
 4. Dzisiaj popróbuje, ale obawiam się, że nic to nie da. Kupiłem też tester do serw, zobaczę czy coś się ruszy.
 5. Po włączeniu zasilania słyszę odpowiednią sekwencje piknięć i regulator zaczyna się grzać dopiero jak ruszam manetką gazu. Dzieje się tak za każdym razem, nawet jak jest sam silnik pod odpowiedni wejście.
 6. Goldami, sprawdzałem i nawet poprawiałem oryginalne lutowanie, ale nic się nie zmieniło
 7. Witam, w moim modelu samolotu używałem: silnik A2212/6T 2200KV, ESC 30A, 2x śmigło 6035, do tego pakiet lipo 3s, a wszystko sterowane aparaturą flysky fs-i6x. Samolot wydrukowałem, miało być budżetowo. Wszystko zadziałało i odbyłem kilka lotów, do pierwszej poważnej kraksy. Model za mocno wychyliłem, straciłem panowanie i uderzyłem jednym ze skrzydeł. Nie mając wyrobionych nawyków, trochę za późno wyłączyłem silnik i zrobiłem to jak model już był na ziemi. Śmigło całe, dziobem mało zarył w glebę:) Wydaję mi się, że sterowanie było do końca, tylko ja jako pilot zawiodłem:) Gdy skleiłem skrzydło i podłączyłem wszystko na nowo silnik nie chce wystartować, trzęsie się i grzeje. regulator też bardzo mocno się grzeje. Stwierdziłem, że pewnie regulator się rozleciał i kupiłem nowy zestaw silnik + regulator (taki jak wcześniej) i tu moje największe zdziwienie, bo efekt na nowym sprzęcie dokładnie taki SAM. Dalej silnik się grzeje i trzęsie, a regulator grzeje. Piszę w dziale ogólne, bo teraz nie wiem co jest zepsute, czy kupiłem uszkodzony regulator? Możliwe, że odbiornik daje mi zły sygnał? Mam drugi pakiet, również lipo 3s i na nim dzieje się to samo. Aparaturę podpinałem pod inne esc, ale takie z silnikiem szczotkowym i wszystko działa. Dodam jeszcze, że serwa cały czas pracują, nie ma z nimi problemu. Sam silnik głupieje. Proszę pomóżcie, bo nie wiem co mam myśleć. Dodam coś co pewnie dla wielu jest oczywiste, świeży jestem w temacie modeli RC.
 8. Witam raz jeszcze, wydrukowałem model samolotu Eclipson Model T na podstawie projektu kupionego w sieci. Podczas 3 lotu zaliczyłem kraksę i potrzebuje Waszej pomocy, bo silnik przestał pracować.
 9. Witam, na imię mam Paweł, przygodę z modelarstwem zacząłem od zrobienia sobie drukarki 3d a teraz próbuję swoich sił w lotnictwie
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.