Jump to content

JarekF

Modelarz
 • Content Count

  1,025
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

About JarekF

 • Birthday 03/21/1966

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Colne UK
 • Imię
  Jarek
 1. JarekF

  KA-8

  Płoza kadłuba:
 2. JarekF

  KA-8

  W pierwszym poście tej relacji napisałem: "Rozpoczynam tutaj relację z budowy szybowca przecudnej urody - KA-8 znanego z różnych zestawów i tzw. gotowców." Nie myliłem się. Model naprawdę jest śliczny. I nie chodzi mi o jakość wykonania, bo tutaj sam znajduję wiele błędów, ale chodzi o sylwetkę, bryłę szybowca. Zobaczymy jak będzie prezentował się w locie ? Myślę , że jeszcze piękniej niż na ziemi. Filmik z lotu już wkrótce.
 3. JarekF

  KA-8

  Postaram się do wiosny. W zasadzie pozostało szpachlowanie, szlifowanie i pokrycie folią. Niby nie wiele, ale czasu na model też w ciągu dnia nie mam zbyt dużo. Jeszcze ta angielska pogoda?!?!? Nie wyobrażam sobie powyższych prac robić w domu. Muszę wyjść na zewnątrz. A tu non stop leje!!!
 4. JarekF

  KA-8

  A jakie to ma znaczenie? W ogóle mnie ten Brexit nie interesuje.
 5. JarekF

  KA-8

  Panowie i Panie, koledzy i koleżanki modelarze minęło ponad dwa lata jak mnie nie było tutaj. Model nie został zapomniany, leżał, czekał na swoja kolej, a ja przez ten czas popełniłem takie oto pływadło: A teraz KA-8 nabrał mocy i będę go wykańczał. Co zrobiono ? Usunąłem tą niebieską piankę i zastąpiłem balsą. Płaty są ukończone, przygotowane do oklejania, kadłub będę już wkrótce szpachlował po zalaminowaniu, szlifował i przygotowywał do oklejania. Została płoza przednia do zrobienia. Krótko mówiąc: do końca bliżej niż dalej.
 6. JarekF

  KA-8

  Koperty bagnetów: elektryka płatów: Popychacze sterów . Listwa balsowa 5 X 5 zalaminowana węglem: Serwa sterów:
 7. JarekF

  KA-8

  Koledze najprawdopodobniej chodzi o stałe wlutowanie gdniazda MPX na przewodzie zasilającym i zamontowaniu go gdzieś na obudowie w dogodnym miejscu. Włącznikiem jest wtyczka MPX przerobiona na zworę zamykająca układ elektryczny. Takie rozwiązania stosuję w motoszybowcach gdzie są znaczne pobory prądu w locie silnikowym.
 8. JarekF

  KA-8

  Ty naprawdę masz na imię Roh ?
 9. JarekF

  KA-8

  To nie jest duży model. 3 m rozpiętości. Włącznik rzeczywiście może być ukryty, ale dla mojej wygody postanowiłem umieścić go w dogodnym dla mnie miejscu. To nie jest pełnowartościowa makieta, więc na ziemi nie będzie podlegała rygorystycznym oceną, a w locie nie będzie widać.
 10. JarekF

  KA-8

  Tak. To butelka PET obciągnięta opalarką do farby na kopycie.
 11. JarekF

  KA-8

  Wykonanie kabinki: ramka: kopyto: Następnie wielokrotne szpachlowanie szlifowane i polerowanie. Gotowy element z butelki PET
 12. JarekF

  KA-8

  Ot ze zwykłego lenistwa. Pianka łatwiej się obrabia niż klocek drewniany. Będzie laminat w tym miejscu trochę twardawy a wyważać i tak będzie trzeba. Będzie OK. Jest nawet wzmocnione bardziej niż w planach.
 13. JarekF

  KA-8

  Montuję ramkę kabinki. Zawiaski zwykłe poliamidowe, a rygiel z Hobby-Kinga.
 14. JarekF

  KA-8

  Kadłub w tylnej części okazał się dość wiotki na skręcanie. Za namową kolegi milo wklejenie rozpórek załatwiło sprawę. Tak to wygląda na chwilę obecną:
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.