Jump to content

Ejdzjan

Modelarz
 • Content Count

  121
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Ejdzjan last won the day on March 27

Ejdzjan had the most liked content!

Community Reputation

16 Good

About Ejdzjan

 • Birthday 05/24/1992

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Częstochowa
 • Imię
  Adrian

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja właśnie dzisiaj zakupiłem rezystory ceramiczne. Moje pytanie jak go zamontować do wytwornicy dymu. W taki sposób jak drut oporowy czyli podłączyć z jednej i drugiej strony i puścić prąd. Czy robił ktoś próby z mniejszym prądem na tych rezystorach. Pytam dlatego bo chce przerobić swoją wytwornice dymu żeby działa na rezystorach bo miałem podobną sytuację z samozapłonem w środku.
 2. Witam. Jak w temacie może komuś zalega kadłub statku modelu holownika do dokończenia. Chętnie odkupie za nieduże pieniążki. Do dalszej odbudowy. Każda propozycję rozważę.Pozdrawiam.
 3. Rozumiem czyli w swojej wytwornicy nie zastosowłeś drutu oporowego ?? Do podgrzewania knota ??
 4. Jaki dokładnie ten rezystor tam masz podłączony do wytwornicy ??
 5. Dziękuję za odpowiedzi. Hercules i ten Stawenes bardzo ładne jednostki.
 6. Witam Panowie A mam takie pytanie posiadacie może plany jakiś ciekawych holowników parowych ??
 7. Śruba 50mm. Co do wału napędowego to mogę jeszcze to przerobić. Mam mała tokareczkę także mam możliwości.
 8. Czyli ogólnie wszystko do poprawy jeśli chodzi o napęd. Wał zamontowany jest według planów. Co do śruby to muszę sobie zrobić przyrząd bo inaczej jej nie polutuje.
 9. Czyli trzeba zrobić tak jak się należy. Nie ma co iść na łatwiznę bo tak jak mówisz wzmocni kadłub cała konstrukcja będzie mocniejsze A nie wiele więcej czasu to przedłuży budowę modelu.
 10. Model przechowywany będzie w domu także wilgoć mu nie groźna jedynie przy pływaniu.Może jednak nie dawać tej tkaniny tylko dobrze żywicą przemalowac kilka razy i szpachla doprowadzić do gładkości pomalować na odpowiednie kolory.
 11. Holownik budowany jest z tych planów tak jak mówię nic szczególnego w miarę prosty model. https://aerofred.com/details.php?image_id=97644 Tak dokładnie Celinka czeka na dokończenie brakuje jej jeszcze parę detali. Nie ma sprawy będę wstawiał. Moje pytanie takie dotyczy tego holownika doradzicie mi co będzie lepsze bo kadłub mam cały w balsie i teraz niecwiem co zrobić czy pomalować to sama żywicą i wyszpachlowac czy położyć na niego matę szklaną drobnej granulacji.Co będzie lepsze ??
 12. Rozumiem będę próbował zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziękuję za odpowiedzi. A co do holownika długość 80cm szerokość 25cm. Jeśli chodzi o napęd to silnik szczotkowy klasy 550 regiel dwukierunkowy samochodowy. W napędzie nic szczególnego powolutku ma sobie pływać bardziej wolę iść w stronę detali także zrobić go bliżej redukcji na ile będę umiał. Ponieważ to pierwszy mój z takiego typu modeli. Wrzucam kilka fotek jak to wygląda na dzisiejszą chwilę mam już zrobione parę detali teraz aktualnie działam z szalupą mam już ja pomalowana w podkladzie i przygotowana do malowania. Zrobiłem rownierz lampę halogen albo inaczej szperacz będzie ruchoma noi nie mogło zabraknąć w środku diody która będzie tak samo świecić. Mam jeszcze zrobione lampy boczne w sumie też są już gotowe tak samo będą świecić. Komin wstępnie gotowy zrobiłem rownierz wytwornice dymu będzie się z komina kopcic. .
 13. Witam wszystkich mam takie pytanie. Odnośnie tych odbijaczy.Buduje sobie powoli takiego prostego holownika muszę do niego wykonać takie małe odbijacze jak je zrobić czy poprostu kupić jakąś grubszą linię i zamontować.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.