Jump to content

biedronas

Modelarz
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. biedronas

  neXt

  Hej, udało Ci się rozwiązać problem? Pytanie, czy to jest nowa instalacja, czy już go instalowałeś na jakims innym kompie?
 2. Hej, ktoś wie, czy w aparaturze Reely HT-5 można dodać więcej działających przełaczników? Z tego co wiem, to jest aparatura Flysky FS-i4x, która normalnie jest 4 kanałowa, ale można ją rozbudować do 10 kanałów. Czy taki trik jest możliwy też w przypadku HT-5? Ewentualnie czy ktoś kto posiada tę aparaturę mógłby wrzucić zdjęcia płytki tej aparatury?
 3. Hej, czy ktoś z Was lata gdzieś w Bochni albo okolicach?
 4. Tutaj informacja : http://www.realflight.com/rf-mobile/index.html Nie wiem jak to działa, nie mam sprzętu od Apple ani nic z Androidem. Wstawiam jako ciekawostkę, bo nie wiem, czy to coś warte. Jak ktoś sprawdzi, niech się podzieli wrażeniami.
 5. Być może w menu musisz odznaczyć opcję domyślnego ustawienia nadajnika jako Graupner (nie powiem Ci dokładnie któa to opcja, bo nie mam tego symulatora przed sobą). Potem w tym samym menu powinna pojawić się opcja kalibracji własnego nadajnika. Co do dodatkowych modeli, to są one dostępne w opcji PLUS a za nią trzeba zapłacić.
 6. Easy Star może lepiej by reagował na lotki, gdyby w symulatorze lotki w tym modelu były obsługiwane Z tego co sprawdzałem akurat ten model jest sterowany za pomocą stru kierunku i steru wysokości + silnik.
 7. Z tego co widziałem, to jest taka możliwość, ale po zakupieniu wersji Plus za 31 euro. Wersja ta dodaje kilka modeli więcej i chyba (tego jeszcze nie sprawdzałem) jakieś mozliwości ustawiania warunków pogodowych. Tutaj jest folder z informacją: http://www.multiplex-rc.de/fileadmin/content/dateien/downloads/MULTIflight-Flyer.pdf
 8. Wygląda na to, że w końcu można odpowiedzieć na pytanie, czy jest jakiś dobry darmowy symulator. Oto i on: http://www.multiplex-rc.de/service/downloads/software.html Bazuje on na symulatorze Reflex XTR2 i jest w pełni darmowy. Polecam.
 9. Miałem Easyfly 4 w wersji starter i pełnej. W wersji podstawowej masz do wyboru tylko 5 modeli i 4 scenerie (w tym z tego co pamiętam tylko 1 sceneria 3d). Niby mało, ale w sumie wystarczająco, bo są różnorodne: trenerek, akrobat, odrzutowiec, szybowiec, śmigłowiec co-axial i jeszcze jeden śmigłowiec. Niewątpliwym plusem jest naprawdę ładna grafika oraz to, że bazuje na Aerofly. Dodatkowo możesz zmieniać parametry wiatru. Z czasem pewnie będzie Ci brakowało czegoś więcej, niż oferuje ten symulator, chyba że stwierdzisz, że nie będziesz latał na symulatorach w ogóle. Tak jak madrian pisze, do nauki na początek wystarczają darmówki, żeby wyrobić sobie nawyki odpowiednie. Możesz ściągnąć AEROSIM RC, jest to pełna wersja, ograniczeniem jest tylko to, że możesz latać tylko 2 minuty (potem trzeba go uruchamiać ponownie). Ma on jednak świetną opcję dla początkujących, którą są szkolenia. Można przejść kurs szkoleniowy na trybie 2 minutowym, a naprawdę dużo daje. Bardzo polecam!
 10. Witam! Czy ktoś będzie robił zakupy w Hobby-kingu i mógłby mi zamówić gumę 6mm (20 albo 30 metrów)? Nie za bardzo mi się chce zamawiać tylko tę gumę, a nie mam zamiaru robić większych zakupów, bo kasy mi brak...
 11. Wiek można zmienić, w zasadzie zmienia się on sam, niezależnie od nas, cały czas się zwiększa. Jak na razie nie znam nikogo, kto by potrafił go zmniejszyć
 12. HO! Nie korzystam z MAC-a i za bardzo nie mam informacji o wszystkich symulatorach. Na pewno Aerofly Pro Deluxe jest dostępny na MAC-a, kosztuje poniżej 1000 zł. Sprawdź tutaj http://www.ikarus.net/index.php/en/products-and-shop/shop-international.html . Co prawda AFPD nie jest już rozwijany, ale można do niego doukipć później aktualizację do Aerofly 5.
 13. Tutaj trzeba poszukać +++ Odnośnik +++ , na pewno jakaś ciekawa hala i halówka do niej się znajdą.
 14. Mam jeszcze jedno pytanie, trochę poza tematem. Mam symulator Realflight, póki nie kupię modelu mam zamiar na nim ćwiczyć. Czy ktoś z kolegów może polecić jakiś dobry model do ćwiczenia F3A ? Z tego co widzę, to w podstawowej wersji nie ma za bardzo modeli wyglądających jak modele z F3A.
 15. Dzięki za odpowiedź. Co do radia to okazyjnie sobie kupiłem Futabę 6EXP (35 MHz), wydaje mi się, że do podstawowej akrobacji wystarczy. Ćwiczenia miałem zamiar zacząć właśnie od tego starszego programu, gdyż wydaje mi się, że tamtejsze figury są troszku łatwiejsze. Tak jak pisałem, nie mam zamiaru startować w zawodach, latać chcę dla własnej przyjemności. Dodatkowo w tej chwili, poza brakiem doświadczenia, nie stać mnie na sprzęt, którym mógłbym coś osiągnąć w zawodach, a niestety jak patrzyłem na ceny modeli i sprzętu to nie jest to tania sprawa. Dlatego poszukuję w miarę taniego rozwiązania. Na razie staram się ćwiczyć na symulatorze, część figur mi wychodzi ale do ładnego latania jeszcze sporo ćwiczeń przede mną.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.