Skocz do zawartości

Andrzej68IX

Modelarz
  • Postów

    446
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Andrzej68IX w dniu 14 Maja

Użytkownicy przyznają Andrzej68IX punkty reputacji!

Reputacja

110 Excellent

2 obserwujących

O Andrzej68IX

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Śląsk
  • Zainteresowania
    Modelarstwo
  • Imię
    Andrzej

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Roman to brzmi ciekawie ale propozycja Witolda jest również kusząca i chyba pójdę w tym kierunku. Bo kuźwa i tak chodzę do niej "na zarobek" ze swoimi zabawkami: śrubokrętami, wiertarkami, piłami el. itp. Dziękuję
  2. Witam Panowie. Ktoś z Was kiedyś pisał, że pakietuje używane (z demontażu) akumulatorki ale nie mogę znaleźć tego wątku. Urocza sąsiadka 18 letnia (sorry, przeskoczyły mi klawisze 81 lat) przyszła do mnie z antyczną/sentymentalną wkrętarką abym ją podładował. Niestety nawet moja Robbe Infinity nie podołała temu problemowi. Wciskam 50/70/65 mAh i nic więcej (prawdopodobnie death). Po rozebraniu okazuje się że wewnątrz są takie accu – foto. W Internecie znalazłem podobne właśnie takie ale nie wiem czy będą pasowały. Pytanie zasadnicze czy to się opłaca. Jeden accu 10zł x10szt plus przesyłka? Myślę, że z pakietowaniem (lutowaniem) bym sobie poradził. Czy ma ktoś z Was jakiś inny pomysł lub proszę o kontakt osobę z naszego Forum która robi takie pakiety. Pozdrawiam https://bto.pl/akumulatory/przemyslowe/akumulatory-nimh/984,jjj-sc300hp-3000mah-sc-ni-mh-1-2v?gad_source=1&gad_campaignid=23325920796&gbraid=0AAAAAqj7954a_-BXiCdbbKL6oiuL_GFQ9&gclid=EAIaIQobChMIorWDgZqblQMV5w-iAx01uicXEAQYASABEgKU8fD_BwE
  3. Oferuję używane silniki benzynowe widoczne na zdjęciach. Ostatni raz uruchamiane około 2 lata temu (w tej chwili nie mam zapłonu) i wtedy pracowały bez zarzutu. Podaję cenę za silnik RCGF 26cc (380zł) bez zapłonu i tłumika. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany dwoma/trzema silnikami cena oczywiście będzie podlegała negocjacji. Ten ZDZ RV 40cc i jest z tłumikiem. Polecam odbiór osobisty (ze swoim zapłonem) wtedy będzie można silnik uruchomić.
  4. A w takich niemczech można jechać po dwóch piwach (0,5), bez świateł a na autostradach (w większości) ile auto wyciągnie a wypadków jak na 80 milionowy kraj ..... jak na lekarstwo.
  5. Ja też dla jaj..... Jestem po dwóch browarach ale chyba to za mało bo ni chu, chu.
  6. Teraz wiem skąd w modelarstwie wzięło się słowo Tartak 😉
  7. Hej, Już Ci pisałem, że coś mam. Pozdrawiam z okolic Raciborza
  8. Gratuluję udanego oblotu ale zamiast tego "krzyczącego" pana (czytaj śpiew) chciałbym usłyszeć dźwięk silników, świst wiatru itp.
  9. Nasi coś "myślą" - Z informacji płynących z Ministerstwa Rozwoju i Technologii wynika, że rozważane jest wprowadzenie prewencyjnych zakazów montażu magazynów energii w mieszkaniach oraz daleko idące ograniczenia dla domów jednorodzinnych. https://www.money.pl/finanse/balkonowe-oze-niemcy-kupuja-w-markecie-polska-szykuje-zakaz-7287585913804960a.html
  10. Andrzej68IX

    Zagadka.

    Bez wątpienia terpentikel.
  11. Chyba temu komuś nie wskakiwała jedynka przy pompie ciepła bo 15-18 lat to jest Real. Wszyscy których znam (pompy powietrzne) przyznają się do płacenia 8-8,5-9tys rocznie za prąd. Oblicz sobie sam ile będziesz czekał na wyzerowanie się rachunków. W tej chwili wyszedł ode mnie gościu który ma w Niemczech brata który założył to ustrojstwo bardzo dawno temu na Waszych starych warunkach. Powiedział, że jego brat na tym ZARABIA. Mój gość nie był w stanie powiedzieć jak to działa ale u Was jest zupełnie inaczej (czytaj NORMALNIE). Tak jak kiedyś w Czechach na samym początku zarabiało się na sprzedaży prądu państwu. P.S Podziwiam MODELARZY którzy ze starej lodówki robią sobie pompę ciepła, drukują zawory czwór drożne a rurki zwijają ze sreberka i wychodzi im za całą instalacje 5K. Szacunek😉
  12. Marku ze Schwerina! My tu w Polsce mamy dwa razy w roku zmiany taryf, sposobów naliczania, zmiany koncepcji (obecna OZE sroze). W między czasie mrozimy ceny prądu później następuje odwilż. Stawiamy kominy elektrociepłowni za grube miliony za chwilę je burzymy i tak zabawa trwa. Gdybyś zapytał szklanej kuli (czytaj AI) to być może coś mądrego by komputer wypluł. Ja prosty człowiek zakładając to ustrojstwo kilka lat temu (nie uwzględniałem alfa, omegi, sinusów, cosinusów, pierwiastków, potęg itp) "obliczyłem" że po około 7-8 latach całość mi się zwróci (na dachu 10kVh)
  13. Pożyjemy, zobaczymy. Przy okazji zapytam kolejny raz tak jak w moim wątku założonym w marcu bo nikt nie odpowiedział: https://pfmrc.eu/topic/103174-oze-%E2%80%93-fotowoltaika-czy-to-si%C4%99-op%C5%82aca/ Ile płacicie za prąd za cały rok? Wiem, że : nic, zero, dawno się zwróciło itp. itd. Oto ile ja płacę od roku 2021 (nie mam pompy ciepła- orientacja wschód/zachód) Moje „zero” za rok 2025 ma wartość 575,30PLN Rok 2021 – zapłaciliśmy za cały rok 296,04PLN Rok 2022- zapłaciliśmy za cały rok 143,75PLN Rok 2023 – zapłaciliśmy za cały rok 263,46PLN Rok 2024 – zapłaciliśmy za cały rok 218,44PLN Rok 2025 – zapłaciliśmy za cały rok 575,30PLN
  14. Witoldzie jak na razie to widzę same plusy dodatnie: Co mogą Państwo zyskać przy zmianie okresu rozliczeniowego Dzięki zmianie okresu rozliczeniowego na 1-miesięczny mogą Państwo zyskać: -rozliczenia w oparciu o rzeczywiste zużycie – prognozy nie będą wystawiane, -większą kontrolę nad wysokością rachunków, ponieważ będą je Państwo otrzymywali częściej, co pozytywnie wpłynie na lepsze planowanie budżetu, -większą przejrzystość faktur, ponieważ będą one zawierały dane dotyczące krótszego okresu rozliczeniowego, -łatwiejsze zarządzanie wirtualnym magazynem /depozytem prosumenckim.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.