-
Postów
237 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
1 NeutralO Paweł.X
- Urodziny 21.09.1983
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Warszawa
-
Imię
Paweł
-
Witaj Janusz. Część planów takie instalacje nakazuje, ale wykonanie w takim przypadku zależy do wykonawcy. Natomiast w niektórych płatowcach jak chociażby Do-335 lub P-39 wykonanie w inny sposób będzie dalekie do makietowego (zbliżenia się do orginału). Jest to pewna komplikacja, ale nie aż taka jak się wydaje.
-
Żeby nie komplikować Tobie roboty: Masz cztery śruby do przykręcania śmigła, po środku masz wyprowadzenie wału napędowego, które jest zakończone gniazdem pod ampula. Wykręć ten element, bo powinien być wykręcany, i zrób dokładnie taki sam na odpowiednią długość.
-
Czyli po dwie śruby na stronę, to dobrze. Silnik zamontuj w taki sposób, żeby możliwie nic nie wystawało, lub minimalnie wystawało. Nowe otwory spróbuj wywiercić przystawką kontową do wiertarki (właśnie dlatego napęd główny należy kupować odpowiednio wcześnie, i nie do końca zapatrywać się na plany). Jeżeli chcesz przedłużyć wał, to zrób to z odpowiedniego pełnego pręta duralowego. Obtoczyć możesz sam, ale i tak musisz dać do wyważenia.
-
Witam. Cztery śruby na stronę do tej wielkości modelu to sporo. Wstaw pełne zdjęcie jak są rozplanowane.
-
Witam. Nie myślałeś, żeby zrobić ramy z metalu lub kompozytu i w nie wstawić oszklenie?
-
Witam. Jak tylko postawisz statecznik pionowy, rozplanuj i wykonaj całe sterowanie które będzie w sekcji ogonowej wraz z kółkiem. W ferworze walki można łatwo coś pominąć, a kadłub w takiej postaci, bez wszystkich podłużnic i poszycia daje doskonały dostęp do całej powierzchni wewnętrznej.
-
Nie budując na desce montażowej i planach strasznie komplikujesz sobie prace, jak również wykazujesz się pownego rodzaju brakiem odpowiedzialności i szacunku dla własnej pracy. Efekty już sam zauważyłeś (zwichrowania kadłuba), a może być gorzej.
-
Witam. Jak spoina metal-drewno? Wszystko jest tak jak trzeba?
-
Kleje montażowe nie nadają się do budowy modeli rc, a zwłaszcza ich głównych elementów konstrukcyjnych. Do rozpuszczenia spoiny spróbuj użyć acetonu powinien sobie poradzić.
-
Będą dobre, tylko musisz odpowiednio przygotować powierzchnię profili aluminiowych. Miejsca gdzie będzie połączenie metal-drewno przeszlifuj profil drobnoziarnistym papierem ściernym zmywająć go rozpuszczalnikiem. Jeżeli profile da radę jeszcze wyjąć, po przeszlifowaniu umyj dokładnie pod bieżącą wodą i wysusz.
-
Witam. Polecam również DISTAL (ten standardowy), jak również żywice PRO EPOXY firmy GREAT PLANES.
-
Model z fotki to co prawda inny typ BF-109, ale wygląda na to, że plany pochodzą z tego samego żródła co twoje. Tak czy inaczej ruszaj powoli dalej z jego budową według tych co posiadasz.
-
Witam. Te metalowe elementy w projekcie kolegi nie dawały mi spokoju, bo już gdzieś coć takiego widziałem. Poszperałem w swoich plikach z fotkami i znalazłem coś takiego kiedyś zgranego z pewnego forum. Jeżeli u Ciebie będzie podobnie to domyślam się z jakich planów kolega buduje.
-
Plany mogą nie być stare tylko nietypowo ciężko opracowane. Mnie też uderzył po oczach ten metal. Dobrze by było żeby wstawił kilka zdjęć tych planów to można by je było ocenić.
-
Jeżeli jest robione wszystko zgodnie z planami, to częściowo jestem uspokojony