Jump to content

jak stworzyć ruch postaci


Pawełło

Recommended Posts

Dzień dobry,witam was serdecznie,zwracam się do was z prośbą;

to trochę skomplikowane ale:Chciałbym stworzyć drewniany model człowieka w skali (że tak powiem wysokość 20cm :| ) i teraz ten model ma się poruszać w miarę jak najbardziej żywo,z tym już jakoś się uporam ale nadal nie wiem jak stworzyć takie coś:

 

wiecie na pewno jak się porusza człowiek gdy biegnie....jak stworzyć mechanizm,który będzie za to odpowiadał,ale też będzie kompaktowy czyli mały i w miare prosty w budowie. Ma być zamontowany pod stopami postaci,chodzi mi tylko o to żeby po zmontowaniu i uruchomieniu postać poruszała się tak jakby biegła,już nie chodzi o to by stała i biegała hehe... ale tylko o to by się tak poruszała(postać ma mieć w miejscach zginania,takich jak szyja,ręce,nogi,kolana...częsci ruchome,coś jak zawiasy),co wy na to,wiem dziwne to no ale coż.....piszcie co tylko wam wpadnie do głowy.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że na tym forum prędzej dostaniesz odpowiedź jak zrobić by ten mini człowiek latał a nie biegał

Wpisz na youtube hasło Theo Jansen może to podsunie jakiś pomysł

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zasada działania tych japońskich robotów jest bardzo prosta. Zamiana energii potencjalnej na kinetyczną. Czyli jak dało się robotowi/zabawce tacę w ręce to jej ciężar wywoływał ruch postępowy. Jak już dotarł do celu to zabierało mu się tacę i przeciw waga powodowała jego ruch z powrotem a robot ze skłonu prostował się.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.