Skocz do zawartości

jak stworzyć ruch postaci


Pawełło

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,witam was serdecznie,zwracam się do was z prośbą;

to trochę skomplikowane ale:Chciałbym stworzyć drewniany model człowieka w skali (że tak powiem wysokość 20cm :| ) i teraz ten model ma się poruszać w miarę jak najbardziej żywo,z tym już jakoś się uporam ale nadal nie wiem jak stworzyć takie coś:

 

wiecie na pewno jak się porusza człowiek gdy biegnie....jak stworzyć mechanizm,który będzie za to odpowiadał,ale też będzie kompaktowy czyli mały i w miare prosty w budowie. Ma być zamontowany pod stopami postaci,chodzi mi tylko o to żeby po zmontowaniu i uruchomieniu postać poruszała się tak jakby biegła,już nie chodzi o to by stała i biegała hehe... ale tylko o to by się tak poruszała(postać ma mieć w miejscach zginania,takich jak szyja,ręce,nogi,kolana...częsci ruchome,coś jak zawiasy),co wy na to,wiem dziwne to no ale coż.....piszcie co tylko wam wpadnie do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania tych japońskich robotów jest bardzo prosta. Zamiana energii potencjalnej na kinetyczną. Czyli jak dało się robotowi/zabawce tacę w ręce to jej ciężar wywoływał ruch postępowy. Jak już dotarł do celu to zabierało mu się tacę i przeciw waga powodowała jego ruch z powrotem a robot ze skłonu prostował się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.