Skocz do zawartości

Ładowanie LiPoli


GMisio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zastanawiam się czy ładowanie LiPola prądem 1C przy bateri 3s 1350 mA 25C to 1.3 A czy 3.9 A. :?:

Pytanie do bardziej doświadczonych "elektryków" jakim prądem ładować najlepiej by zrobić to szybko i nie skrócić żywotności baterii?

Pozdrawiam

GMisio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy ładowanie LiPola prądem 1C przy bateri 3s 1350 mA 25C to 1.3 A czy 3.9 A.

1C dla tej baterii to 1.35A

Fakt, ze jest to 3S wplywa na podwyzszenie napiecia czyli 3.7V x 3 = 11.1V

 

Dobre lipole jak np. FlightPower laduje jak mi sie spieszy 2C - jest to bezpieczne (nie wybuchna) ale skraca sie ich zycie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam baterie 3s 1350mAh 30C i Laduje ja 3A max.Staram sie nieprzekraczac tej"bezpiecznej' wartosci.

Właśnie przekraczasz tę bezpieczną wartość i to ponad dwukrotnie!

Chyba, że to są lipole z wyższej półki, dla których jest wozwolone łodowanie prądem 2C, ale to i tak daje 2,7A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te informacje

mam jeszcze pytanie dotyczące opcji Fast Charging, czy można wtedy ładować trochę większym prądem?

 

Możesz ale skutki będą jak podali koledzy wczesniej. Ta funkcja to tylko trochę inna charakterystyka procesu CC-CV (stały prąd-stałe napięcie) podczas ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.