Skocz do zawartości

Tani osprzęt do elektroszybowca 2 lub 3 metry z Modellotu


Maćko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam na swoim koncie dwumetrowy szybowiec dwukanałowy, którym od czasu do czasu uda mi się złapać termike, próbuję też akrobacji, ogólnie nieźle sobie na nim radzę :faja: . Ostatnio naszła mnie ochota na coś, co nie wymaga biegania po hol co lot. Po przeglądnięciu tego forum oraz ofert sklepów internetowych znalazłem oferte firmy modellot, która bardzo mnie zainteresowała. Po rozmowie z właścicielem okazało się że "albatrosa" nie da się przerobić na elektryka, pozostaje zatem Fregata lub Barakuda. Pytanie brzmi który na moim etapie modelowania będzie lepszy ? W grę wchodzi tylko napęd elektryczny

 

Kolejna kwestia to wyposażenie modeli. Mam dość ograniczony w tej sprawie budżet (800-900zł). Rozumiem, że do Fregaty wystarczy silnik klasy RAY-3530 i regulator 25A, a do Barakudu potrzeba klasy RAY-3542 i regla 40A, jakie silniki, najchętniej zestawy combo polecacie ? W obu modelach ze wstępnych wyliczeń chciałem umieścić li-pole 2200 mAh 3 cele 25C czy to dobry wybór, które polecacie ? Na wszystkie stery w tych modelach chciałem zastosować HS-81, jedak cana 6szt. (do barakudy) zwala z nóg. Możecie podpowiedzieć jakieś tanie zamienniki :?: Odbiornik mam.

 

Ponieważ nie posiadam, muszę też kupic ładowarke(najlepiej z balancerem). Co polecacie aby zmieściło się w budżecie ?

 

A terez najgorsze : na wszystko powyższe(poza modelem) musze mieć fakturę VAT, zatem zakup np. na Allegro odpada :ble: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie posiadam, muszę też kupic ładowarke(najlepiej z balancerem). Co polecacie aby zmieściło się w budżecie ?

 

A terez najgorsze : na wszystko powyższe(poza modelem) musze mieć fakturę VAT, zatem zakup np. na Allegro odpada :ble:

 

 

Jako ładowarke polecam IMAX B6 lub Turnigy Accucel-6.Tanie a dobre ;P

A na allegro.pl jest duzo sklepow (nie tylko prywatni sprzedawcy) ktore bez problemy wystawia ci fakture.

 

A z pakietow polecilbym ten tutaj:

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5717

 

 

Ps.Ladowarki ktore podalem znajdziesz w tym samym sklepie.

 

EDIT:Jee,ale wpadlem :D w hobbycity.com nie wystawia ci fakturki chyba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko znajdziesz w sklepie Agtom wKrakowie, np serwa

http://www.rc-modele.pl/product_info.php?cPath=51&products_id=2484&osCsid=0fc31cbc45e9049928a971fe7f3ba614

 

lub

http://www.rc-modele.pl/product_info.php?cPath=51&products_id=2773&osCsid=0fc31cbc45e9049928a971fe7f3ba614

 

Wszystkie z metalowymi trybami, szybkie i mocne,Używam takich,

Silnik może taki

 

http://www.rc-modele.pl/product_info.php?products_id=2148&osCsid=0fc31cbc45e9049928a971fe7f3ba614

 

Mam go w Pitsie S12 Robbe, waga do lotu 1230g.

 

Pakiet taki

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=21_83_89&products_id=669

 

Na wszystko dostaniesz fakturę i gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo bardzo mi się twoje propozycje podobają, jednak czy ten silnik uciągnie barakude , która ze wszystkim waży 2 kg ? Jakie ma uzasadnienie stosowanie pakietu 2s ? Zawszy myślałem że wieksze napięcie daje więcej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponawłbym najpierw zkupić Fregatę. Zmieścisz się w cenie z wyposażeniem, potrenujesz latanie z lotkami, a dopiero przesiąść się na model z klapami - chociaż Fregata tez może byc z klapami.

Co do serw i silnika z regulatorem zgadzam się z fischer8, pakiet bym polecił taki http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=847 , a ładowarke http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2812,ladowarka-ek2-0855-esky niestety bez balansera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Fregatę. Od tygodnia pracuję nad wykończeniem modelu. Zamówiłem ją w wersji z klapami. Do lotek i klap wsadzę tanie i solidne hxt900 (sprawdzone, wytrzymują ciężkie lądowania, nawet dziobem w ziemię) - w Polsce faktury na nie nie dostaniesz, ale ich odpowiednikiem są podobno Tower Pro SG91 lub 91r, które kupisz w w polskich sklepach. Na wysokości i kierunku mam hs81. We fregacie jest wystarczająco dużo miejsca na silnik, nawet szczotkowy z przekładnią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lotek i klap wsadzę tanie i solidne hxt900

W którym miejscu te serwa są solidne :shock: ?

Po twardszym lądowaniu zębatki do wymiany. Co nadaje się do Pelikana nie koniecznie nadaje się do innego modelu. Ciekawi mnie po którym locie będziesz wymieniał zębatki :twisted: ? Nie lepiej dołożyć 20-30zł i mieć pewność, że po twardszym lądowaniu wszystko będzie ok?

Kuba - przemyśl czy to jest dobre rozwiązanie bo wg mnie beznadziejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja serwa hxt900 dobre ale do modelu max 1,5m. Tylko , że hxt900 -to zamiennik hiteca hs 55.

 

Do szybkiego modelu 2m też bym ich nie wsadził, są za małe , za słabe jak na 2m model.

 

Do 2m coś z metalowymi trybami na lotki , w kadłubie nie koniecznie metalowe ale jak już to wielkości hs 81 , a nie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie - wysokość 2,5kg GWS, reszta - HXT900 :) I nie pisać mi tu że za słabe, albo że niepewne bo moje doświadczenia mówią inaczej (rok latania Pandą z Modellotu na lotkach, wielkość lotki identyczna jak lotki Fregaty, mnóstwo ciężkich lądowań, w tym jedno niemal pionowe, bo przy starcie urwało mi pół statecznika poziomego - w serwach nawet nie wyłamały się tryby).

Zdaję się na opinie Pawła i setki opinii z Hobbicity, wśród których duża cześć dotyczy 2m szybowców o wadze do 1kg. Jeśli serwa się posypią, to raczej tylko przy lądowaniu, a wtedy je wymienię na coś mocniejszego. Na forum jest kilka osób, które mają te serwa w 2m szybowcach (nie w EG) i również polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HXT900 - mam takie w Pandzie z Modellotu w lotkach - 1,6m, 680g. Latałem nią ostro na zboczu i na holu już blisko 1,5 roku, lądowałem też ostro - jak to na zboczu. Serwa są całe, tryby też ok. Wytrzymały nawet przyglebienie po tym, jak mi pół statecznika urwało na holu, o czym wspomniał Kuba. Fregata ma podobną powierzchnię lotki i podobną prędkość lotu - moim zdaniem będą OK. A jeśli nawet przekładnia strzeli, to za kilka zł wymieniam tryby i latam dalej, ale na ok. 30 serw HXT900 i TP SG-90 które użytkujemy z Tatą nie zdarzyło mi się to jeszcze ani razu.

 

Za 800 - 900 zł spokojnie kupisz kompletne wyposażenie. Ostatnio w Hobbycity przy zamówieniu miałem w formularzu pytanie, czy chcę otrzymać rachunek, więc chyba możliwość jest, tylko ze wzrasta wtedy prawdopodobieństwo dorzucenia cła.

 

EDIT - HXT MG14 - możesz spróbować poszukać takich serw. 2,6 kilo bodaj, 14g wagi i metalowe zębatki - powinno być OK jeśli nie ufasz HXT900 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.