Skocz do zawartości

Pakiet A123 2200mAh jak ładować


instruktor

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem 4 A123 i natychmiast je polutowałem aby sprawdzić co w trawie piszczy .Najpierw ładowanie podłączyłem do Mpx6015 ustawiłem jaki pakiet ma być ładowany i start i :ass: Ładuje się 2.2 A i nie bardzo wiem jak można go pogonić."Oszukałem "ładowarke że to jest pakiet 4400 mAh i ta idiotka posłusznie zwiększyła prad ładowania do 4.4 A.

A jak pakiet wspólpracuje z reszta bebechów :wink: podłączyłem do Falcona przez Wattmeter i co :jupi: na max pobór pradu 30 A moc 350 W. W porę przypomniałem sobie ze regulator mam 30 A, był juz naprawdę ciepły.

No i problem jak ładowac ten pakiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ładuje 3.5A poniewaz mam tylko ladowarke 50W. Na regulatorze 40A chwilowego 60A zrobilem cos kolo 57A (wg drivecalca), regiel niezle sie zgrzal a pakiet byl zimny :)

 

Nie masz opcji w ladowarce by ladowal automatycznie do oporu? Musisz wybierac jaki to pakiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem 4 A123 i natychmiast je polutowałem aby sprawdzić co w trawie piszczy .Najpierw ładowanie podłączyłem do Mpx6015 ustawiłem jaki pakiet ma być ładowany i start i :ass: Ładuje się 2.2 A i nie bardzo wiem jak można go pogonić."Oszukałem "ładowarke że to jest pakiet 4400 mAh i ta idiotka posłusznie zwiększyła prad ładowania do 4.4 A.

A jak pakiet wspólpracuje z reszta bebechów :wink: podłączyłem do Falcona przez Wattmeter i co :jupi: na max pobór pradu 30 A moc 350 W. W porę przypomniałem sobie ze regulator mam 30 A, był juz naprawdę ciepły.

No i problem jak ładowac ten pakiet

 

Sorry, ale nie bardzo zrozumiałem problem. LiFe ładuje się prądami 1C a w szczególnych przypadkach "do" 4C ale jest to katowanie ogniw. Jeżeli chcesz je ładować większym prądem to "zasugeruj" ładowarce jakim prądem ma ładować lub zmień ładowarkę ( jest to tylko sugestia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buwi chyba mylisz life z lipo :)

 

Zalecany prad ladowania 3A, maksymalny 10A.

 

Nie - sam napisałeś "ZALECANY" 3A to jednak bliżej do 2,3 A ( 1C ) a maksymalny to 9,2 A ( 4C ) czyli w zaokragleniu 10A. Używam A123 już 2 lata i je polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu ogniw Li-Fe. Słyszałem o nich , że można bez problemu ładować je dużymi prądami a tu 1C :shock: ??? Na ładowarce jaką posiadam jest program dla Li-Fe - czy nie ten należy używać tylko dla Pb??

 

EDIT - doczytałem że Mpx6015 ma możliwość ładowania Li-Fe - czy problemem jest w tym programie zbyt mały prąd ładowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ładowarce jaką posiadam jest program dla Li-Fe - czy nie ten należy używać tylko dla Pb??

 

Tak jak napisałem, jeśli ładowarka jest za bardzo "mundra" lub za mało sprytna, to można ją tak "ominąć" i stosować starsze ładowarki.

Ja A123 głównie stosuję do zasilania serw i całej elektroniki w spalinach, czasami mam 4 pakiety po dwa ogniwa i parę starych ładowarek (bez programu do LiFe) z programami do Pb i spokojnie sobie radzą z ładowaniem prądem maksymalnym 5A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zaszkodzi to o ile spadnie ilość cykli

Na to pytanie to chyba nikt nie odpowie, ale pewnie stosunkowo niewiele. Osobiście nie mam nic przeciw płacieniu takiej "ceny" za krótki czas oczekiwania na kolejny lot.

Jeśli chodzi o mało delikatną eksploatację A123, pewnie Skazoo powiedziałby Ci coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby spadła żywotność z 1000 na 800 cykli to podejrzewam , że i tak jest to dużo lepiej od li-poli. A cena jeżdżenia na pole i polatania godzinkę , bo już pakiety się rozładowały jest też nie mała. Więc może jednak warto pokatować Li-Fe jak napisał kolega Buwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Są już regulatory, które obsługuję ogniwa LiFe? Chodzi o odcinanie pakietu po przekroczeniu pewnego progu napięcia.

I jeszcze jedno pytanie: jak wygląda podłączenie kabla serwisowego (balancer) do pakietu LiFe?

Ten typ pakietów wymaga balansowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już regulatory, które obsługuję ogniwa LiFe? Chodzi o odcinanie pakietu po przekroczeniu pewnego progu napięcia.

ostatnio nie widzialem, trzeba przelaczyc sie na NiXX...

pewnie na dniach sie pojawia reglery z obsluga LiFe wbudowana...

 

I jeszcze jedno pytanie: jak wygląda podłączenie kabla serwisowego (balancer) do pakietu LiFe?

tak samo jak w li-polach

 

Ten typ pakietów wymaga balansowania?

b. rzadko ale mozna... ogniwa sie nie rozjezdzaja... prawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.