Skocz do zawartości

Uszkodzony odbiornik Eksy?


makaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem: od dziś na moim odbiorniku Esky (pomaranczowy 6 kanałowy) działają wszystkie kanały oprócz 3 (silnik)

Zasilanie idzie przez regulator (esky 20A) podłączonego przez port 3, sprawdzałem na 3 innych regulatorach i na każdym jest ten sam efekt

Serwo po podłączeniu do kanału 3 nawet nie drgnie

 

Czy uszkodzony jest odbiornik?

Kwarce Esky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało danych, żeby zdiagnozować. Może być wina odbiornika albo nadajnika. I nie bardzo rozumiem, jak zasilając odbiornik przez kanał 3 (z regulatora) podłączasz tam serwo?

Jak mam być wróżką, to stawiam na nadajnik. Urwany kabelek albo coś takiego. W każdym razie zacznij od tego sprawdzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy podłączaniu serwa pod kanał 3 podpiałem regulartor po inny kanał.

 

Nadajnik jest ok bo sprawdziłem z innym odbiornikiem.

 

Efekt jest taki, że silnik po prostu się nie kręci. Po podłączeniu regulatora od bezszczotkowca - zero reakcji (normalnie po włączeniu regulator pikał raz, przy gazie na maxa regulator pikał w trybie konfiguracji. Teraz jest zupełna cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej robić testy na sewie (tak jak robiłeś), nie na regulatorze, bo silnik nie ruszy także wtedy, gdy podczas włączania zasilania sygnał na tym kanale nie będzie na minimum.

To dobrze, że zrobiłeś testy na innym odbiorniku - znaczy nadajnik OK.

Teraz w najlepszym przypadku, jak będziesz miał szczęście to się okaże, że wyłamał się pin w gnieździe. Odbiornik jest łatwo-rozbieralny więc sobie z tym poradzisz.

Spróbuj poruszać wtyczką serwa, może zakontaktuje.

Pomocna też będzie informacja od czego tak się stało? Kraksa, częste wyjmowanie i wkładanie wtyczek do odbiornika, a może jakieś przepięcie, zwarcie (np zepsuty regulator czy serwo podłączone wcześniej do tego kanału) - wtedy gorzej z naprawą.

A jak podłączysz zasilanie (np z regulatora) do tego zepsutego kanału, to pozostałe działają? Chyba tak napisałeś, ale się upewniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiornik rozebrałem ale szczerze to nie zauważyłem nic co by chociaż wylądało na uszkodzone

 

po podłączeniu regulatora pod kanał 3 działa zasilanie wszystkich kanałów jak i wszystkie pozostałe kanały działają prawidłowo

 

Czy serwo podłączone pod kanał 3 powinno reagować na drążek prędkości ?

 

Pozdrawiam,

Makaroni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinno reagować, o ile to jest kanał gazu.

Uszkodzenie może być niewidoczne. Jeśli nie masz możliwości nieużywania tego kanału i zastąpienia go innym, to możesz poprawić lutownicą luty, do których jest dostęp, posprawdzać połączenia omomierzem, może na coś trafisz.

 

Można też przeprowadzić test czy pojawia się na pinie sygnałowym gniazda jakieś napięcie. Można to zrobić woltomierzem (napięcie pomiędzy dwoma skrajnymi pinami), lub ostatecznie przestawić serwo ręcznie i sprawdzić, czy po włączeniu do odbiornika wraca w jakieś konkretne miejsce czy nic się nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najwyraźniej uszkodzony jest pin albo jakiś generator sygnału ustawienia serwa

 

i tak sporo przeżył bo na początku było 5 kretów w 1 modelu (był wklejony na sztywno do kadłuba)

potem ok. 20 kretów w 2 modelu (tutaj już był zamocowany elstycznie)

 

najwidoczniej przenosin do 3 modelu już nie przeżył :) chyba zbyt brutalnie go wyciągałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.