Skocz do zawartości

Blade Dancer z EPP


DJDIT

Rekomendowane odpowiedzi

Z nudy chciałbym przedstawić krótki opis modelu klasy parkflyer Blade Dancer, na sześciu stronach o tej klasie modeli jest tylko mała wzmianka o BD więc uznałem za sensowne przedstawienie tego parkflayera.

Jako że miałem juz kilka modeli w tej klasie jak Freed, Flash, Parkmaster3D to po pierwszym locie blade dancerem nie doznałem szoku. Generalnie wszystkie modele lataja podobnie, różnia się tylko zachowaniem w niektórych figurach i prędkoscia lotu.

Foto:

blade_dancer100.jpg

Jak dla mnie nieco za wolny do latania na zewnatrz ale to też ma swoje zalety z braku miejsca do latania.

Producent podaje wagę 350-400g, o ile druga wartosc jest jeszcze osiagalna, tak ta pierwsza to jakis żart...

Zakładajac za słaby silnik o wadze 30g najlżejszych serwach 5g i najlżejszym pakiecie 60-70g nie ma szans na 350g nie mówiac o braku mocy w tej konfiguracji.

Lepiej już było odrazu napisać prawdę jak w przypadku zooma i podać prawdziwa wage 390-440g a tego typu modele z EPP po prostu tyle waża.

Pozostała sprawa wyposażenia w tym konkretnym przypadku, wszystko musiałem kupic od zera więc koszty to ważna sprawa dla mnie.

Zdecydowałem się na serwa Power HD ponieważ sa tańsze o 50% od standardowych hiteców HS55 i do tego ciekawie wypadaja parametrami.

Dla porównania Power HD 1600A siła 1,2kg szybkośc 0,10sec !!! i waga 6g czyli jeszcze lepiej niż HS55 i to za pół ceny. Ja już kupujac przyszłosciowo serwa do kolejnego heli kupiłem nieco mocniejsze

PowerHD 1900A 1,2kg 0,08sec!!! i waga 9g, w ostatecznym rozrachunku tracę na wadze 11,6g ale odbiłem to sobie na lekim pakiecie w zamian otrzymujac mega szybkie serwa nie do zabicia na trybach i to wszystko tylko za 24zł ;-) żeby nie obsmarkać ich klejem CA zrobiłem podkład z płytki węglowej.

ser2.jpg

 

Silnik oczywiscie AXI 2212/34 nie nie nie specjalnie nie brałem /26 jest po prostu lepszy. Regulator jakies badziewie najtańsze jakie było nawet nie będe się przyznawał.

Pakiet 800mah waga 68g na 10min starcza więc jest ok

Moje zestawienie wyszło 417g więc wynik sredni nie ma szału.

Pierwszy lot 30sec i model wytrymowany ;-) żyletka lepiej niż freed na poziomie zooma bez tendencji do mocnego ukręcania modelu. Zawis nieco brak kierunku, ale można to łatwo poprawić kosztem częsci stałej stat pionowego, sam rawers wychodzi z dużym zapasem. Harrier rool lepiej niż freed ale nieco gorzej od zooma, jakos sam się układa do lotu na wprost heh.

Model jak to w klasie EPP o tej wadze nie lubi latać bez silnika i wymaga aby najlepiej ladować na lekkich obrotach. Na ciasnych zakrętach nie ma tendencji do mocnego przepadania i porównałbym to do zooma ale na pewno lepiej od freeda.

Podsumowujac krótko, to model typowo do latania na zewnatrz nawet przy srednim wietrze. O hali można zapomnieć od tego sa lżejsze modele z depronu o wadze około 130g. Za 200zł warto kupić BD, choć jego bezpośrednim konkurentem jest zoom za 240zł który nieco lepiej lata ale też jest wiekszy o 8cm rozp i 10cm długosci więc dosć znaczaca różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten model gdzieś na żywo lecz nie pamiętam gdzie, ale pamiętam że właściciel bardzo sprytnie rozwiązał schowanie wyposażenia, na odbiornik wyciął w podłoży kadłuba dziurę wielkości odbiornika i zamkną (chyba na magnesy) a kabel na wcisk w dołki w epp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nauke latania 3D mialem w planach juz dawno, ale jakos tak sie zeszlo, ze latalem tylko szybowcami i kaczkami, a moj epp shock umarl zanim sie latac nauczylem.

Mam ostatnio dostep do hali gdzie katuje mojego Afriela (katuje jest odpowiednim slowem ;) ) , wiec postanowilem zanabyc cos co moge w bagazniku wozic i latac gdziekolwiek.

traf chcial, ze znajomemu BD lezal i zagracal garaz - wiec mi go po prostu dal :)

Model zlozony - przy okazji ogladania filmow wieczorowa pora - jak juz dziecko i zona dawali mi spokoj ;)

Tak jak juz kolega zielony nadmienil - waga 350 to zart jakis - moj z aku 1300 mah wazy 440 gram.

Serwa 3x hs-55 1x HXT-900 (takie mialem pod reka)

Silnik - jakies tornado - sprawdze i dopisze.

Smiglo 10x4.7

ESC - Mystery 30A - jakis wynalazek z szuflady ;)

Model jako usztywnienie nie posiada wegla tylko sznurek zalewany CA (rzadki) - takie to teraz sa trendy podobno - wiec co mi tam - zobaczymy - jak sie nie sprawdzi to zawsze mozna wyrwac i wegiel wstawic.

Duzy minus

- ster kierunku - zdjecie wstawie wieczorem ....

- popychacze - 1 moglby byc dluzszy

oblot jutro o ile pogoda dopisze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za duży... i za ciężki :?:

Taki akurat lezal - taki dalem - pare gram nie zrobi mi roznicy - i tak latanie 3D dopiero zaczynam - teraz potrafie sie tylko bujac po niebie.

 

Silnik to tornado 2830 kv 1000 - wynalazek, ale za 12 funtow (60 zl) ze sklepu angielskiego - bez czekania - to dobra cena.

 

Model oblatany.

Niestety na boisku szkolnym otoczonym drzewami + dosc silny wiatr :( .

Dosc silne turbulencje nie pozwolily mi w sumie wytrymowac modelu, ale pare minut polatalem.

1 - serwo HXT (kierunek) do kosza :evil: - nie centruje sie - raz jest prosto - innym razem lewo/prawo ...

2 - model lata w miare wolno (jak na moje standardy ;) ) , beczki kreci bardzo ladnie tudziez petelki .

3 - na pleckach w sumie tylko kolko jedno zrobilem - wymaga dosc sporo oddanej wysokosci - ale jak pisalem - silny wiatr byl i model nieustawiony jeszcze - wiec pewnie bedzie lepiej.

4 - Nozem parenascie metrow przelecialem - najpierw malo nie ubilem kreta (pomylilem kierunek wychylenia SK :roll: ) ale dalem draga w druga strone i model pieknie do gory poszedl - czyli jest zapas 8) - chwile pozniej odpuscilem bo dziecioly jakos tak przyzywaly, a glupio model w 1 locie pocharatac - zwlaszcza przy bandzie Angoli - czekajacych niczym hieny na jakies bum :roll:

 

Mysle, ze bede mial z tego modela pozytek i bezstresowo bede mogl sobie potrenowac szalenstwa na malych przestrzeniach. Mysle, ze swobodnie sie nadaje na 2 model.

PS. Afriel znowu rozbity... urwany silnik, zlamany kadlub, wyrwane kilka pretow i zlamane natarcie skrzydla :lol:

Znowu mnie reanimacja czeka :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.