Skocz do zawartości

Nowy zakup-SP 90


Luk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zaprezentować mój nowy silniczek firmy RCV. SP90,15cm jest czterotaktem żarowym z wirującym cylindrem położonym wzdłuż osi i wbudowaną przekładnia 2:1.

Zainteresował mnie głównie ze względu na małe wymiary, szerokość 76mm długość 120mm.

Jeżeli ktoś ma ma coś podobnego ciekaw jestem opini.

p1010017fr9.th.jpg

p1010019ih2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo chciałem taki silniczek kupić.

Ze względu na nietypowy rozrząd interesowała mnie trwałość.

Niestety nikt nic konkretnego nie umiał odpowiedzieć.

Jedyny naoczny świadek pracy tego silnika stwierdził, że silnik jest bardzo głośny (chyba chodzi o przekładnię) :D

 

Edit:

Przypomniałem sobie, że w Rc Revue 2004 jest test 60SP i na ile udało mi się cokolwiek

zrozumieć, to dźwięk pracy ( a zwłaszcza przy obracaniu na sucho) jest dosyć dziwny i niepokojący.

Obawiają sie również o trwałość cylindra, który jest nierównomiernie obciążony cieplnie.

Natomiast plus to możliwość napędzania "nienaturalnie" dużych śmigieł i osiąganie na nich

obrotów zbliżonych do 4 taktów o dużo (prawie 2x) większej pojemności.

 

Ciekaw jestem, jak to będzie u Ciebie, bo tak jak wspomniałem ten nietypowy silniczek bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtaj Luk

 

...widze ze go nabyles, :D ,opini pewnie na razie nie uswiadczysz bo to zbyt niepospolity silniczek, raczej bedziemy czekali na twoja opinie dotyczaca jego pracy i eksploatacji oraz osiagow.... moze podalbys pare szczegolow gdzie go zakupiles i za jaka cene.....tak dla ciekawosci

 

zycze dlugozywotnosci i bezproblemowosci w jego uzytkowaniu

 

z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku,785g zgadza się, tylko czytając stronkę firmową przeoczyłeś drobiazg, że do tego silnika nie potrzebuję łoża, a to już 130g mniej i w tym momencie nie odbiega wagą od zwykłego OS91FS.

Hubert,dzięki za opinię,ja poza linkami ze strony poducenta nie znalazłem nic na ten temat w necie.

Arek,miło Cię widzieć też na tym forum,ten silnik kupiłem bezpośrednio w RCV,płaciłem Visą,więc dokładny rachunek dostanę za trzy miesiące, ale w funtach to tyle co jest na ich stronie.Muszę powiedzieć, że pobili rekord świata w szybkości załatwiania zamówienia.Zamówiłem w nony ze środy na czwartek, a w piątek rano pukał już do drzwi człowiek z UPS z paczką,więc albo są bardzo solidni albo od długiego czasu nie mieli żadnego klienta i wysyłali jak najszybciej, żebym się nie rozmyślił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Witam, silniki RCV były kiedyś opisywane na łamach MODELARZA.Nie pamiętam jednak z którego roku.Czytałem ten artykuł.Opisane były tam motorki o trzech różnych pojemnościach.Konstrukcja dość ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.