Skocz do zawartości

mx-12 - symulator - zapomniałem wyjąć kwarcu


barton3

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem mx-12 pod kompa..polatałem na symulatorze z 15min. i się skapnąłem że nie wyjąłem kwarc... a antena była złożona ... odłączyłem od komputera i wyjąłem kwarc i z tego miejsca gdzie się go wkłada troszkę czuć spalenizną..sprawdziłem na modelu i działa wszystko..czy coś się spaliło ? mogło się spalić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy coś uszkodziłeś to wyjdzie w praniu. Zrób test na zasięg tzn, na otwartym polu włącz nadajnik ze złożona anteną i odejdź na jakie 30m od modelu jak będzie pracował normalnie to jest OK.

 

jeżeli po znacznie krótszym dytansie będzie wariawał do mogłeś przypalić tranzystor mocy.

 

PAMIETAJ ABY TEST ROBIĆ BEZ SMIGŁA, CHYBA ŻE KTOŚ BĘDZIE CI TRZYMAŁ MODEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok..jutro z rana ide na pole :D ale tak sobie myśle.. jeśli to uszkodzenie spowodowane być miało włączeniem aparatury z kwarcem ze złożoną anteną .. a na polu mam przeprowadzić taki sam test ? tzn zrobić to samo co myśle że jest błędem ? xd ja czegoś nie rozumiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel mam pitlaba..ale mnie uspokoiliście panowie.. uff.. ale jutro dla pewności pójdę sprawdzić... ps.. a pierwszy raz jak na modelu sprawdzałem to z tych nerwów zapomniałem nadajnika włączyć a pakiet do regla podłączyłem.. wszystko jak zaczęło wariować to się tak wystraszyłem.. że szkoda gadać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.