Skocz do zawartości

jaki prad ladowania


mar11

Rekomendowane odpowiedzi

Staszek, po co mam marnować czas na odpowiadanie na Twoje PM skoro o to samo pytasz na forum i do tego dostajesz taką samą odpowiedź jakiej wcześniej Ci udzieliłem? Od tej pory pytaj na forum.

Sorki :/ Chciałem szybkiej odpowiedzi wiec dałem tu..i tu.. :/ Na przyszłość postaram się tak nie robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość slawekmod

Możesz rozładować do 0.9V/celę.Osobiście ja rozładowuję do 0.8V/celę i problemu nie ma.Pooglądałem sobie na komputerze wykres ładowania i tak naprawdę nie ma różnicy między 0.9 a 0.8 V .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pytanie jaki jest błąd pomiarowy ładowarki, zapewne większy niż 0,1V więc z aptekarską dokładnością w tym przypadku nie ma co przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Pytanie jaki jest błąd pomiarowy ładowarki, zapewne większy niż 0,1V więc z aptekarską dokładnością w tym przypadku nie ma co przesadzać.

 

Wiem że taki błąd może być jednak obserwuję proces ładowania i rozładowanie pakietu prawie zawsze na ekranie komputera (shark 20 i soft SharkLab).Przy rozładowaniu pakietu następuje w pewnym momencie nagły spadek napięcia więc jak ustawię 0.7 to i tak jest ok.Będę ładował pakiet może na sobotnie loty to wstawię wykres rozładowania (jak nie zapomnę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zapewne masz rację ale ja dbam o pakiety i nie piszę o tych napięciach "od tak na widzi mi się".Po prostu przetrenowałem różne ładowania na własnych pakietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbytnie rozładowanie akku niszczy je tak samo jak przeładowanie

teoretycznie tak

tylko że teoria i praktyka to różne sprawy . Gdy pływałem na pakietach oriona czy sanyo bywało że wyjeżdżałem je do śmierci czyli nawet do 0.5 - 0,6 na ogniwo potem wsiadałem o zmroku do auta a przypominałem sobie o aku któregoś dnia z rana gdy planowałem popołudniu popływać ....

podpinałem ładowałem i banglało

bywało ze zostawiłem na 14 godzinnym ładowaniu pakiet przez 24 h

są ogniwa i ogniwa ..to je rózni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.