Skocz do zawartości

Relax-Hype


czarek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z mocowaniem skrzydła. Po włozeniu płatów w rurki zamocowane w kadłubie dokręca się je wkrętami od spodu . Po wykonaniu tych czynnosci skrzydło jednak ma delikatne luzy. Moze ktoś spotkał się z takim nietypowym mocowaniem i moze mi coś podpowiedzieć? I jeszcze jedno , pojęcia nie mam jak w tym Relaxie dostać się do silnika? Na moje oko chyba tylko ciąć? Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gdyby ktoś miał ochote pomóc to moge fotke mailem przesłać.

 

Wrzuć do swojego albumu, który masz przypisany do konta na tym forum:

 

1. Zmniejsz zdjęcie do rozmiaru co najwyżej 800x600

2. Zapisz jako "jpg" dając taką kompresję, żeby plik nie zajmował więcej niż 120kb

3. Kliknij w zakładkę "album" w odsyłaczach na górze tej strony

4. Wejdź do "Twoja prywatna glaleria"

5. Kliknij "dodaj zdjęcie"

6. Wypełnij formularz

7. Wstaw w tym temacie odsyłacz do tego zdjęcia

 

Jeżeli nie wiesz jak lub nie masz czym, to punkty 1 i 2 mogę Ci zrobić. Odeślę Ci zdjęcie przerobione do odpowiednich wymiarów, a Ty zrobisz resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostać się do silnika bardzo prosto - lutownicą powiększ otwór od czoła przed silnikiem , a śrubki wykręcasz od tyłu od strony kabinki -trzeba wypiąć regulator .

skrzydło po spięciu zatrzasków powinno siedzieć dość stabilnie . sprawdź czy masz oba zakończenia dźwigara ( takie plastikowe stożki ) warto uważać by nie zrobić cyrkla przy lądowaniu bo łatwo zgiąć aluminiową rurkę łączącą płaty a ciężko będzie ją wyprostować palcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy kadłub w Relaxie kleją silikonem, łatwo go rozciąć w miejscu klejenia (proponuję właśnie takie rozwiązanie)

 

p1050629.th.jpg

p1050630d.th.jpg

 

Dźwigar aluminiowy jest bardzo słaby szczególnie, że Chińczycy nawiercili go profilaktycznie pośrodku (zegnie się przy trochę cięższym lądowaniu); proponuję wymienić go na rurkę węglową, końcówki można zalaminować nicią kewlarową

p1050633.th.jpg

p1050634.th.jpg

 

Kolejny patent Chiński do poprawienia to popychacze lotek proponuję przenieść serwa w bezpośrednie sąsiedztwo lotki

p1050632s.th.jpg

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

jeżeli ktoś ma ten model i jakiekolwiek następne spostrzeżenia to proszę o kontynuowanie tematu bo właśnie dostałem Relax i bardzo chciałbym skorzystać z Waszych doświadczeń, żeby czegoś niepotrzebnie nie uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.