Jump to content

Pierwszy Heli ! copterx450se?


kuksaniec

Recommended Posts

Na wstepie to chce sie przywitac z wszystkimi modelarzami. Jak w temacie czy Coperx 450se bedzie dobry napoczatek ! wiem wiem ,ze duzo modelarzy powie NIE . Chcialbym poznac wasze zdanie i mozna nauczyc sie latac poprzez symulator ?

Link to comment
Share on other sites

Na wstepie to chce sie przywitac z wszystkimi modelarzami.

zapraszamy do powitalni

http://pfmrc.eu/viewforum.php?f=45

Coperx 450se

możesz dać jakiś link bo nie moge znaleźć ??

PS . może lepiej lame na początek

Chcialbym poznac wasze zdanie i mozna nauczyc sie latac poprzez symulator ?

niby tak ale chyba tylko właściwych odruchow....w realu jest gorzej - wiatr i w ogole w symku masz wszystko prościutkie i ładne :P

Link to comment
Share on other sites

Odpowiadając na pytanie kolegi - to niezły heli na start, ale proponuję jednak wersję se v2. To poprawiona wersja z kilkoma usprawnieniami. Do tego garść porad - nawiąż kontakt z modelarzami heli w Twojej okolicy - pomogą przy oblocie i ustawianiu, co zaoszczędzi Ci sporo pieniędzy(sam przy pierwszych lotach posadziłem ze 3 marchewki zanim nabrałem rozumu :P)

Link to comment
Share on other sites

Poczytalem troszke arty. i jeden modelarz powiedzial takie ladne zdanie , ze jak chcemy kupic tanio to musimy kupic dwa razy ! raz tanio a drugi raz dobrze ... ( jakos tak ). pytanie z innej beczki czy w/w heli udzwignie dwie batrie po 9v ? dodatkowo ( dokladnie chodzi mi o wage 2-ch bateri 9v ) . pozdrowki

Link to comment
Share on other sites

Tutaj niestety kolegę zasmucę - do heli klasy 450 ze względu na pobór prądu przez silnik(około 30-35 Amperów) są tylko 2 opcje zasilania - pakiety lipol i life.

Używanie tak małego heli jako nosiciela dodatkowego obciążenia raczej nie jest wskazane.

Uprzedzając kolejne pytania - optymalne wyposażenie:

- 3 serwa hs65hb

- gyro futaby 401 + serwo 9257

- pakiety lipol 3s2200

 

Oczywiście są koledzy latający na innym sprzęcie, ale ten jest powszechnie uznawany za optimum w myśl reguły, że "tylko bogatego stać na oszczędzanie".

Link to comment
Share on other sites

nie z doświadczenia ale z tego co wyczytałem polecam na początek albo copterx200 ze względu na swoją masę jest stabilny, albo hk450 - ze względu na cenę :]

 

a lame sam miałem i dla mnie to tylko zabawka do domu

Link to comment
Share on other sites

Na wstepie to chce sie przywitac z wszystkimi modelarzami. Jak w temacie czy Coperx 450se bedzie dobry napoczatek...

Witam!

Na początek radziłbym przeczytać wszystkie posty w odpowiednich działach na obu polskich specjalistycznych forach pilotów Heli RC. Po tej lekturze sam zdecydujesz jaki model i w jakiej konfiguracji powinieneś zakupić (kit, ARF, RTF). Podejrzewam, że w tej chwili nie potrafisz nawet ocenić trafności i przydatności dawanych Ci rad :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Co do żyra - Futaba 401 jest bardzo dobra, ale na początek można użyć tańszego, który też dobrze zda egzamin, a jest znacznie tańszy, np. HL800. Ma tail locka, rewers, regulację gain. a czułość w apce.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.