Skocz do zawartości

Czy to serwo bedzie dobre do szybowca??


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poniewaz chce zlozyc dzisiaj zamowienie na serwa do modeli a jest mi jedno potrzebne mocniejsze to sie zastanawaim :D:D

Serwa jakie kupuje to Conrady ES-05.

Do motoszybowca potrzebuje jedno mocniejsze(do wysokosci) i zastanawiam sie nad

Conradem Es-03

lub nad czyms takim

http://www.allegro.pl/item174634219_serwo_s_3101_2_3_kg_4_8v_17_g_0_18sek_60st_.html

 

Prosze pomozcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conrad es-03 to jedno wielkie g.....o. Kupiłem ich 6 sztuk na 2 było widac że były rozbierane a we wszystkie działały dobrze w jedną strone a w drugą albo do połowy dochodziły i stawały albo wcale. A na zwrot pieniędzy czekałem 3 tygodnie wykonałem ok. 5 telefonów i napisałem mase maili. A wszystkie te problemy u sprzedawcy chyba conrad_pl czy jakoś tak na allegro :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz latalem juz tym szybowcem. Wiem ze na lotki calkowice starcza Conrady Es-05 - idealnie sie spisywaly nawet przy akrobacji. Natomiast na wysokosci mialem zmiennie Conrada i HS-55 - wysokosc pracowal bardzo ciezko i kilka razy przy ladowaniu skosilem zebatki. Potem przez kilka dni mialem HS-81 i wszystko dzialalo plynnie.

Teraz nie stac mnie na HS-81 wiec szukalem odpowiednika.

Serwo juz kupione, martwi mnie jednak jego szybkosc.... ale to sie zbaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous
Poniewaz latalem juz tym szybowcem. Wiem ze na lotki calkowice starcza Conrady Es-05 - idealnie sie spisywaly nawet przy akrobacji. Natomiast na wysokosci mialem zmiennie Conrada i HS-55 - wysokosc pracowal bardzo ciezko i kilka razy przy ladowaniu skosilem zebatki. Potem przez kilka dni mialem HS-81 i wszystko dzialalo plynnie.

Teraz nie stac mnie na HS-81 wiec szukalem odpowiednika.

Serwo juz kupione, martwi mnie jednak jego szybkosc.... ale to sie zbaczy :)

 

Mialem te conrady standardowo wbudowane w Monton 1600V.

Nie polecam, zalosna podrobka HS-55, pomiedzy 5V a 6V maja wielka roznice predkosci, tryby puscily po kilku ladowaniach bo jakas trawka lekko szarpnela lotke. potem bawilem sie skalpelem i okazuje sie ze plastik nawet miekszy niz w HS-55.

Conrad to strata czasu, jak wiekszosc tandety w tym sklepie.

Moim zdaniem w model o wadze 900g i rozpietosci 160cm lotki zasluguja na przynajmniej HS-81. Jesli to ma trwac, na klapy nawet MG lub jakies HD.

 

Natomiast jak jestes takim desperatem to za 25PLn znajdziesz TowerPro 9g - duzo mocniejsze niz tpro5g czy HS-55 ibardzo szybkie. nieststy egzemplarze sprzedawane w Polsce 1 na 4 sztuki maja przestrzaly pozycji - jak i wszystkie TowerPro, ogolnie maja badziewne kontrolery PID, ale nie sieja po odbiornikach i maja mocny nylon na zebatkach. Centrtuja dobrze, ale nie zmieniaj standardowego orczyka i sruby na inna bo potencjometr w nim zaczyna plywac i zaczynaja sie tysiace mozliwych problemow. Nic nie zastapi dobrego hiteca lub futaby cyfrowej, no ale Tpro9g chodzi u mnie w na Trexie 450 na glownym wirniku i w walkera 36 i po roku i dziesiatkach godzin lotu zadne nie padlo, a sa to zabawki za 200-400EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.