Skocz do zawartości

JR DSX9 - zmiana ( zamiana ) kanałów - pytanie


buwi777

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników wspomnianego nadajnika JR DSX9.

 

W nadajniku który użytkuję - MX16s - jest taka opcja ( funkcja ) zamieniająca logiczne kanały.

Np. lotki są na kanałach 2 i 5. Mając odbiornik tylko czterokanałowy mogę finalnie przypisać w nadajniku że lotki są sterowane poprzez kanały np. 3 i 4 w odbiorniku.

 

Czy podobną funkcję ma wspomniany nadajnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników wspomnianego nadajnika JR DSX9.

 

W nadajniku który użytkuję - MX16s - jest taka opcja ( funkcja ) zamieniająca logiczne kanały.

Np. lotki są na kanałach 2 i 5. Mając odbiornik tylko czterokanałowy mogę finalnie przypisać w nadajniku że lotki są sterowane poprzez kanały np. 3 i 4 w odbiorniku.

 

Podejrzewam, że pytanie i podany przykład mają związek z potencjalną możliwością przypisania kanałów do odbiornika 4 kanałowego w szybowcach. Wtedy kanał gazu mógłby zostać zastąpiony np. lotką, dzięki czemu lotki miałyby możliwość pracy na dwóch osobnych kanałach. Rzecz w tym, że trzeba zerknąć na produkowane odbiorniki Spektrum. Nie ma potrzeby stosowania takiego przykładu, ponieważ Spektrum produkuje odbiorniki sześciokanałowe AR-6100, AR-6100E o wadze 4,4g i AR 6300 o wadze 2,2g. Ich waga jest mniejsza niż czterokanałowych odbiorników pracujących na 35MHz. W ofercie nie ma 4 kanałowych, więc nie ma raczej większej potrzeby stosowania takich kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ostatnie pytanie do Pawła:

 

Mam odbiornik 5-cio kanałowy Spectrum:

1,2 kanały - lotki

3 - wysokość

4 - kierunek

5 - zaczep

 

Oczywiście mogę przypisać ulubiony górny prawy wyłącznik do tego "5" kanału ( zaczepu ) ?

 

ps. Oczywiście kolejność kanałów przypadkowa - chodziło mi o ILOŚĆ kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2, 6 - lotki. Tak 6! Bo ten 5-cio kanałowy odbiornik ma wspomniany wyżej dual aileron ports :D .

3 - wysokość

4 - kierunek

5 - podwozie (oficjalna nazwa kanału), który możesz przypisać pod prawie dowolny pstryczek w nadajniku - ale nie musisz, bo jest jak sobie życzysz. Górny prawy.

Pozostaje jeszcze wolny kanał 1 (gaz), który możesz wykorzystać pod hamulce czy coś... ja się nie znam ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.