Skocz do zawartości

łopaty do heli


jandino

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że nie jestem wielkim fanem Aligna też polecam te łopaty PRO drewniane. Jest też wersja 335mm i zdecydowanie lepiej się na nich lata ale u nas w kraju chyba ich nie uświadczysz...

Dobre i tanie są też prawie niezniszczalne platiki (Fiber) Aligna 325mm. Za to Carbon Fiber 325mm z tej serii są niestety ciężkie i nieprzydatne do akrobacji 3d.

Jak masz możliwość zamawiania z zagranicy to możesz spróbować z-wave albo inne carbony z HobbyCity. Latają rewelacyjnie a ceny są bardzo niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

koledzy już od jakiegoś czasu sobie latam wszystko było ok aż do kraksy i teraz problem który już kiedyś miałem, za cholerę nie mogę wytorować łopat :x . Oczywiście wszystko wymienione łopaty wyważone, pytanie jest czy łopaty mogą być do du...y dlatego jest taki problem. Czy ktoś ma jakieś sugestie??

 

PS

Dosłownie to nie była kraksa łopaty tylko mi się otarły o ziemię delikatnie, po tym zaczął się problem gdy założyłem nowe, wymieniłem szpindel i wał chociaż były ok Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są łopaty których niestety nie da się w żaden sposób wytorować. Przypadki takie są na szczęście bardzo rzadkie. Najczęściej przyczyna tkwi w krzywym szpindlu. Nawet po draśnięciu łopatami o ziemię możemy być pewni, że już mamy krzywy szpindel... Wymień go i prawdopodobnie będzie O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wymieniłem wszystko co było możliwe i nic, gdy toruje łopaty i przekręcam trymer od wysokości tarczy na maksa + łopaty pięknie się schodzą i jest ok, ale za to mam duże kąty natarcia i przy niskich obrotach podrywa belta do góry. Nie wiem co jest tego przyczyną gdy ustawię go spowrotem w pozycję centralna łopaty się rozłażą, nie pomaga żadne skracanie czy wydłużanie popychaczy wystarczy dosłownie leciutko wydłużyć popychacz i momentalnie łopaty zamieniają się miejscami, macie jakieś sugestie.

 

PS. wymienione szpindel,wał główny, łopaty już na próbę ze 3 komplety(kupiłem łopaty od jednego gościa na ebay 5 kompletów identycznych i nie są to oryginalne esk-y więc zainwestuje jeszcze parę groszy i kupię jakieś lepsze na próbę , macie do belta sprawdzonego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy do punktu, gdzie ciężko jest już pomóc na odległość.

Mam 2 pomysły. Albo przesadzasz co do dokładności torowania, albo coś robisz nie po kolei. Dlatego pytałem dokładnie po kolei jak to torujesz. Może np łopatki sterujące są niewytorowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kolego wymieniłem wszystko co było możliwe i nic...

Spróbuj wymienić łopaty. Mam dwa komplety nowych łopat kupionych w jednym chińskim sklepie oferującym bezpłatną wysyłkę :lol: i mam z nimi takie jak Ty problemy. Zakładam stare E_sky'owe łopaty ustawiam kąty i ... łopaty są pięknie wytorowane. Zmieniam łopaty na te felerne, sprawdzam kąty - ok! Rozkręcam wirnik i przy połowie gazu zaczynają się rozjeżdżać. Raz jedna, raz druga w górze. Zauważyłem też, że te nie dające się wytorować łopaty są znacznie lżejsze od oryginalnych i pokryte są bardziej transparentną folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, zamieniłem łopaty tak jak powiedział karand na eskowe i jest ok, kupiłem chińskie gówno no ale nic. Dziękuje za pomoc i przepraszam za zamieszanie, nigdy więcej gównianych łopat ile mnie to nerwów kosztowało :twisted: . Przestroga dal innych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.