Jump to content

łopaty do heli


jandino

Recommended Posts

Mimo, że nie jestem wielkim fanem Aligna też polecam te łopaty PRO drewniane. Jest też wersja 335mm i zdecydowanie lepiej się na nich lata ale u nas w kraju chyba ich nie uświadczysz...

Dobre i tanie są też prawie niezniszczalne platiki (Fiber) Aligna 325mm. Za to Carbon Fiber 325mm z tej serii są niestety ciężkie i nieprzydatne do akrobacji 3d.

Jak masz możliwość zamawiania z zagranicy to możesz spróbować z-wave albo inne carbony z HobbyCity. Latają rewelacyjnie a ceny są bardzo niskie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

koledzy już od jakiegoś czasu sobie latam wszystko było ok aż do kraksy i teraz problem który już kiedyś miałem, za cholerę nie mogę wytorować łopat :x . Oczywiście wszystko wymienione łopaty wyważone, pytanie jest czy łopaty mogą być do du...y dlatego jest taki problem. Czy ktoś ma jakieś sugestie??

 

PS

Dosłownie to nie była kraksa łopaty tylko mi się otarły o ziemię delikatnie, po tym zaczął się problem gdy założyłem nowe, wymieniłem szpindel i wał chociaż były ok Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Są łopaty których niestety nie da się w żaden sposób wytorować. Przypadki takie są na szczęście bardzo rzadkie. Najczęściej przyczyna tkwi w krzywym szpindlu. Nawet po draśnięciu łopatami o ziemię możemy być pewni, że już mamy krzywy szpindel... Wymień go i prawdopodobnie będzie O.K.

Link to comment
Share on other sites

kolego wymieniłem wszystko co było możliwe i nic, gdy toruje łopaty i przekręcam trymer od wysokości tarczy na maksa + łopaty pięknie się schodzą i jest ok, ale za to mam duże kąty natarcia i przy niskich obrotach podrywa belta do góry. Nie wiem co jest tego przyczyną gdy ustawię go spowrotem w pozycję centralna łopaty się rozłażą, nie pomaga żadne skracanie czy wydłużanie popychaczy wystarczy dosłownie leciutko wydłużyć popychacz i momentalnie łopaty zamieniają się miejscami, macie jakieś sugestie.

 

PS. wymienione szpindel,wał główny, łopaty już na próbę ze 3 komplety(kupiłem łopaty od jednego gościa na ebay 5 kompletów identycznych i nie są to oryginalne esk-y więc zainwestuje jeszcze parę groszy i kupię jakieś lepsze na próbę , macie do belta sprawdzonego?)

Link to comment
Share on other sites

Doszliśmy do punktu, gdzie ciężko jest już pomóc na odległość.

Mam 2 pomysły. Albo przesadzasz co do dokładności torowania, albo coś robisz nie po kolei. Dlatego pytałem dokładnie po kolei jak to torujesz. Może np łopatki sterujące są niewytorowane?

Link to comment
Share on other sites

...kolego wymieniłem wszystko co było możliwe i nic...

Spróbuj wymienić łopaty. Mam dwa komplety nowych łopat kupionych w jednym chińskim sklepie oferującym bezpłatną wysyłkę :lol: i mam z nimi takie jak Ty problemy. Zakładam stare E_sky'owe łopaty ustawiam kąty i ... łopaty są pięknie wytorowane. Zmieniam łopaty na te felerne, sprawdzam kąty - ok! Rozkręcam wirnik i przy połowie gazu zaczynają się rozjeżdżać. Raz jedna, raz druga w górze. Zauważyłem też, że te nie dające się wytorować łopaty są znacznie lżejsze od oryginalnych i pokryte są bardziej transparentną folią.

Link to comment
Share on other sites

Sprawa jest taka, zamieniłem łopaty tak jak powiedział karand na eskowe i jest ok, kupiłem chińskie gówno no ale nic. Dziękuje za pomoc i przepraszam za zamieszanie, nigdy więcej gównianych łopat ile mnie to nerwów kosztowało :twisted: . Przestroga dal innych :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.