Jump to content

Moto s8

TEQ

Recommended Posts

Witam

Jakiś czas temu zakupiłem na forum silnik 3f 17g o ciągu ok. 300g. Trafił do depronowego Clicka. Niestety okazało się to dla mnie nie trafione- deprony zbrzydły w moich oczach. Zbliżało się otwarcie sezonu na Pobiedniku a ja nie miałem żadnego elektryka. Miałem jednak trzy skrzydła do s8, i sporo materiałów. Postanowiłem więc zrobić motoszybowiec. Trzeba było zrobić kadłub, stateczniki, włożyć sprzęt. W szafce walała się rurka węglowa (złamana), w modelarni miałem stateczniki V których nie potrzebowałem... Więc do roboty! Zrobiłem kadłub, wkleiłem rurkę, stateczniki, okleiłem co trzeba i oto efekt:

0994b35d210974aem.jpg

Ten po lewej :wink:

Tutaj mam film jak powoli model może się wznosić

Zrobiony dzięki uprzejmości Pana Wojtka (@Callab)

Niestety tego dnia były dwa małe wypadki. Na początku latałem "pod aparat", kolega Tomek robił zdjęcia. Nagle jeden z szybszych przelotów, brak kontroli, model na pełnym gazie wbija się w ziemie. Pierwsza myśl? Ktoś wszedł mi na kanał. Model w czasie poziomego lotu przestał reagować na podciąganie wysokością, nie reagował na wyłączenie silnika. Po prostu zrobił dwa ciasne zakręty i zarył kreta. Na szczeście uszkodzenia nie wielkie, urwało się ucho. Akurat w tym momencie przyszedł na lotnisko chłopaczek, ok 10 lat z nadajnikiem na mój kanał, nawet nie poszedł sprawdzić. Nie sprawdził, czy jego kanał jest wolny czy też nie... Trudno. Szybka naprawa, godzina klejenia żywicą 5min (dla pewości) i w górę. Znowu szybkie latanie, ciasne zakręty, pętle, pionowe wznoszenia. Niestety jeden z ciasnych zakrętów zakończył się tragicznie... Pękło klejone łączenie! Nie był na szczęście na dużej wysokości, uderzył o ziemie z trzaskiem. Połówka od urwanego ucha jest praktycznie cała zniszczona. Widocznie konstrukcja była juz mocno nadwyrężona. Kadłub lekko popękał, CA załatwiło sprawę w 2 minuty.

Mimo to jestem z niego super zadowolony, za jakiś czas kolejne loty (muszę kupić serwo hxt500, jedno ucierpiało w modelu)

Trochę danych:

Rozpiętość: 115cm

Długość (całkowita) 75cm

Masa całkowita: 200g

Sprzęt:

2 serwa hxt500

Akumulator li-pol 460 mAh 2s

Silnik: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6311&Product_Name=hexTronik_16gram_Brushless_Outrunner_1700kv

Testowany, faktycznie ma 300g ciągu. Mam go w wersji niebieskiej.

Odbiornik Corona 4kanałowa

Jakieś spostrzeżenia? Dzisiaj wstawię jeszcze kilka zdjęć.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.