Jump to content

Moto s8


TEQ

Recommended Posts

Witam

Jakiś czas temu zakupiłem na forum silnik 3f 17g o ciągu ok. 300g. Trafił do depronowego Clicka. Niestety okazało się to dla mnie nie trafione- deprony zbrzydły w moich oczach. Zbliżało się otwarcie sezonu na Pobiedniku a ja nie miałem żadnego elektryka. Miałem jednak trzy skrzydła do s8, i sporo materiałów. Postanowiłem więc zrobić motoszybowiec. Trzeba było zrobić kadłub, stateczniki, włożyć sprzęt. W szafce walała się rurka węglowa (złamana), w modelarni miałem stateczniki V których nie potrzebowałem... Więc do roboty! Zrobiłem kadłub, wkleiłem rurkę, stateczniki, okleiłem co trzeba i oto efekt:

0994b35d210974aem.jpg

Ten po lewej :wink:

Tutaj mam film jak powoli model może się wznosić

Zrobiony dzięki uprzejmości Pana Wojtka (@Callab)

Niestety tego dnia były dwa małe wypadki. Na początku latałem "pod aparat", kolega Tomek robił zdjęcia. Nagle jeden z szybszych przelotów, brak kontroli, model na pełnym gazie wbija się w ziemie. Pierwsza myśl? Ktoś wszedł mi na kanał. Model w czasie poziomego lotu przestał reagować na podciąganie wysokością, nie reagował na wyłączenie silnika. Po prostu zrobił dwa ciasne zakręty i zarył kreta. Na szczeście uszkodzenia nie wielkie, urwało się ucho. Akurat w tym momencie przyszedł na lotnisko chłopaczek, ok 10 lat z nadajnikiem na mój kanał, nawet nie poszedł sprawdzić. Nie sprawdził, czy jego kanał jest wolny czy też nie... Trudno. Szybka naprawa, godzina klejenia żywicą 5min (dla pewości) i w górę. Znowu szybkie latanie, ciasne zakręty, pętle, pionowe wznoszenia. Niestety jeden z ciasnych zakrętów zakończył się tragicznie... Pękło klejone łączenie! Nie był na szczęście na dużej wysokości, uderzył o ziemie z trzaskiem. Połówka od urwanego ucha jest praktycznie cała zniszczona. Widocznie konstrukcja była juz mocno nadwyrężona. Kadłub lekko popękał, CA załatwiło sprawę w 2 minuty.

Mimo to jestem z niego super zadowolony, za jakiś czas kolejne loty (muszę kupić serwo hxt500, jedno ucierpiało w modelu)

 

Trochę danych:

Rozpiętość: 115cm

Długość (całkowita) 75cm

Masa całkowita: 200g

Sprzęt:

2 serwa hxt500

Akumulator li-pol 460 mAh 2s

Silnik: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6311&Product_Name=hexTronik_16gram_Brushless_Outrunner_1700kv

Testowany, faktycznie ma 300g ciągu. Mam go w wersji niebieskiej.

Odbiornik Corona 4kanałowa

Jakieś spostrzeżenia? Dzisiaj wstawię jeszcze kilka zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.