Skocz do zawartości

FaqtDelta - projekt z dzieciństwa: reaktywacja ;)


Jaromir

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej kraksie już naprawiona i oblatana.

 

 

Nadal mam wrażenie, że SC jest zbyt w tyle (może dziś przesunę go jeszcze z 1cm do przodu na próbę).

Model jak się oddaje drąga na większej prędkości (na silniku) to potrafi zrobić takie małe "myk" w dół.

Oś mam już z 6 stopni w dół i 3 w prawo (na kierunek nie narzekam) i nadal przy gazie zadziera.

 

Będę go męczył bo jeszcze przed wakacjami chciałbym zrobić RC (z nomenklatury programistów - Release Candidate ;))

 

Nadal się waham czy robić keson konstrukcyjny czy ze styropianu.

Czy krawędź natarcia z rurki "szklanej" to doby pomysł? Czy pozostać przy listewce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Obrazek

Kilka (z nieskończenie dużej liczby)możliwych sposobów ;)

A taka uwaga...

Usiłowałem zważyć moją antenę odbiornika ;)

Wyszło poniżej 2g (dokładniej nie potrafi moja waga kuchenna ;))

Czy jest sens tak "symetrycznie" ją majtać po skrzydle?

Ja bym ją teraz pociągnął np. w lewo przy krawędzi do końca i "wrócił" ile tam jej jeszcze zostanie w pobliżu spływu - była by bardziej "rozciągnięta"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedys koledzy na lotnisku ochrzanili, ze antena miala ostre zagiecia - ale to byl blade (shock flyer) i nie odlatywalem dalej jak 50 metrow - problemow nie mialem - jednak od tamtej pory antene jezeli mam za dluga - to zawsze jak najmniejszy promien giecia mam.

PS. Edytuj prosze posty - zwlaszcza jezeli piszesz w tak krotkim odstepie czasu pomiedzy 1 a 2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedys koledzy na lotnisku ochrzanili, ze antena miala ostre zagiecia - ale to byl blade (shock flyer) i nie odlatywalem dalej jak 50 metrow - problemow nie mialem - jednak od tamtej pory antene jezeli mam za dluga - to zawsze jak najmniejszy promien giecia mam.

Jasne - w moim skrzydle da się zrobić łagodny "zakręt" o średnicy z 10-12 cm, najwyżej w jakąś delikatną rureczkę elastyczną wsadzę aby mieć pewność, że się potem samo gdzieś nie zagnie.

 

PS. Edytuj prosze posty - zwlaszcza jezeli piszesz w tak krotkim odstepie czasu pomiedzy 1 a 2 .

OK - next time, myślałem, że jak różne tematy to lepiej osobno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu polatałem FaqtDeltą.

Okazało się, że wbrew moim wcześniejszym eksperymentom daje się wejść nią na duże kąty natarcia.

Wyłączyłem silnik i pomału ściągnąłem drąga do oporu!

No i nadał leciała, trzeba było tylko dość mocno lotkami machać aby leciała prosto...

Do momentu aż sobie przypomniałem, że mam ster kierunku! :D

Trzymanie kursu w takim przeciągnięciu kierunkiem i lotkami jest dużo łatwiejsze.

Nie wyglądała tak jak Kolumbia czy MIG-21 przy podchodzeniu do lądowania (mniej zadarta), ale leciała bardzo wolno i całkiem stabilnie.

Chyba skończą mi się problemy z za małym lotniskiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zwiększyłem wychylenia sterów.

Teraz to dopiero lata - niestraszne są jej (bardziej mi ;)) podstawowe akrobacje (pętle wew. i zew., beczki, plecki, zawroty "bojowe" a nawet koślawe ósemki).

 

Ciąg na poziomie 450-550g (ciągle mam za małe śmigło do tego silniczka), waga modelu obecnie z kamerką to 725g.

 

W zamieściłem filmik z kamerą umieszczoną obiektywem do tyłu - na stery.

Dość ciekawie to wygląda (jak dla mnie ;))

O, w tym wątku:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=192646#192646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo ładna delta :) . Przejrzałem te 4 strony tematu, ale nie znalazłem informacji o wymiarach modelu - bardzo bym zatem poprosił :) .

Dzięki ;)

A no tak...

Tu podałem więcej danych:

http://www.osolin.pl/rc/FaqtDelta/

 

Rozpiętość: 118cm.

Długość bez sterolotek: 54cm.

Powieżchnia (całkowita) 38dm2.

Waga gotowego do lotu: około 720g (z kamerką).

Silnik "bezszczotkowy" około ~140W mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacząłem testować FaqtDeltę na udźwig.

Na razie w ramach balastu doczepiłem jej iPhona ;)

No bo nie mam lżejszego aparatu cyfrowego, a i przy okazji zmierzyłem prędkość za pomocą GPS.

Lata średnio maks. do 50km/h (nawet nieźle) ;)

W normalnym locie szybowym przy tej wadze koło 15-17km/h.

 

W iPhonie wyłączyłem moduł GSM (AirPlane Mode :D)

 

Fotki trochę kiepskie (poruszone - iPhone bujał się lekko na gumach i uchwycie do startu z ręki - następnym razem podłożę mu gąbkę).

Tu efekty:

http://www.osolin.pl/osolin_atrakcje/z_lotu_ptaka/

Te o lepiej nasyconych kolorach to z iPhone ;)

 

Ale nie fotki są tu dla mnie ważne - iPhone waży 140g. Waga w locie wzrosła do 870g.

A FaqtDelta latała nawet lepiej! ;)

W locie szybowym szybsza troszkę, ale w lekkim noszeniu nabierała wysokości (wczoraj u nas było w zasadzie pełne zachmurzenie). Bardzo mile mnie to zaskoczyło.

Chyba osiągnąłem z 380m.

 

A to ciągle na za małym śmigle to tego silnika (o 1 cal).

 

Teraz wiem, że z pływakami też sobie da radę ;)

 

Będę chciał jeszcze sprawdzić czy do 1050g masy (udźwig 320g) będzie latać przyzwoicie, jak tak to może z niej być niezła „platforma” RC-CAM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.