Jump to content

Wycinarka Styro


VJ_Adams

Recommended Posts

Drut mozesz tak polaczyc tak jak na rysunku - a nawet powinienes - mozesz uzyc kostek takich jak do zyrandola.

Wszystkie uzyte kable powinny byc ZAIZOLOWANE - nic nie moze sobie luzno wisiec.

Co do zasilania to ...

Widzialem gdzies taka ramke zasilana z lipola, ale nie wiem jak to szczegolowo bylo zbudowane :( byla tam jakas puszka z diodami i pokretlem pomiedzy ramka i pakietem, ale po problemie z lapkiem stracilem linka z opisem.

Link to comment
Share on other sites

Długość drutu jest uzależniona od transformatora.U mnie jest ok. 90 cm drutu przy transformatorze 24V i 10A tyle, że to jeszcze jest zmniejszone na ściemniaczu, abym mógł regulować temperaturę drutu.

Link to comment
Share on other sites

Ok wszystko będzie zaizolowane, jeszcze taka jedna rzecz jaka możne być maksymalna długość drutu tnącego?

 

Adams: A jaka może być maksymalna rozpiętość modelu :?: Mylisz przyczynę ze skutkiem - to ty powiedz jaką wycinarkę chcesz mieć ( do jakich maksymalnie elementów ) a do tego dobiera się trafo - odpowiednie napięcie i max prąd - oczywiście wiedząc jaki ma się drut ew. robi się to "empirycznie" ( doświadczalnie ).

Link to comment
Share on other sites

ok to zacznę może jeszcze raz, drut to rozciągnięta "spirala" od piekarnika, długość to 80 cm, do takich podzespołów jakie dobrać trafo, byłbym wdzięczy za dobór.

 

1/ mam nadzieję że rozwinięta a nie rozciągnięta spirala

2/ przeczytaj post "muchy93" i zrób tak samo. Około 24V i trafo dające 3-4 A po stronie wtórnej ( spirala na 600W / 230 V = około 3A - to już świeci i ma kilkaset stopni - czyli przy 100-150 stopniach na pewno będzie dużo mniej może 1-1,5A - wydajność którą podałem powyżej jest z dużym zapasem - inaczej - trafo 24V i co najmniej 70-100 W - jak będą problemy to dwa trafa lub podwójne do halogenów o takiej mocy i połączone w szereg a zasilane równolegle. Jak połączysz wyjścia to podłączasz do "zewnętrznych" końcówek voltomierz ( ew. żarówkę na 24V ) i jak nie świeci to zamieniasz końcówki ale tylko w jednym transformatorze i powinno być ok.

 

ufff ....

Link to comment
Share on other sites

Autotransformator jest dobrą rzeczą do tego. Masz płynną regulacje napięcia i prądu przez co i temperatury :) Ja z takiego korzystam i wszystko jest OK :mrgreen: A tnę nie drutem oporowym tylko struną od gitary elektrycznej/akustycznej :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.