Skocz do zawartości

Regulator i LiFe


darek_op

Rekomendowane odpowiedzi

Ten regulator (zresztą jak większość innych tanich) nie ma programu dla akumulatorów LiFe. Będzie z nimi współpracował pod warunkiem ustawienia go na program dla Nixx (chodzi o napięcie odcięcia silnika, które musi być niższe niż dla LiPol)

Maksymalne napięcie też nie będzie przekroczone.

 

Tak więc odpowiedź na twoje pytanie: TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam myślę że temat regulatorów do LI-fe będzie tematem rozwojowym gdyż akumulatory te stają się coraz popularniejsze, a z tego co się orientuję używa się do nich zwykłych reglerów które wykrywają je jako jako 3 li po i zbyt wcześnie odcinają im prąd.Może ktoś zna regulatory dedykowane to proszę o namiar ,ja znam tylko drogi regulator jedi spin w którym można ustawić prąd odcięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten regulator

Niestety ale nie był to dobry krok. Do LiFe najlepsze są regulatory z możliwością dokładnego ustawienia ilości ogniw i ew. napięcia odcięcia na celę. Ustawiasz wtedy na NiCd/NiMh i odpowiednią ilość ogniw przyjmując napięcia odcięcia dla LiFe ok. 2,5-2,7V i niklowe ok. 0,8V na celę. Dla przykładu 3S LiFe x 2,6 = 7,8V co odpowiada 9-10 aku Nixx.

Takie ustawienia są możliwe w regulatorze podanym w linku przez mtk.

Przy pakiecie 3S LiFe możesz ustawić zamówiony regulator na pakiet Nixx. Jest szansa, że będzie działał OK. Sprawdź tylko napięcie przy jakim odcina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko karta do programowania, czy jest ona w komplecie z regulatorem?

Karty nie ma w komplecie, kupujesz oddzielnie.

Może macie jakieś inne sprawdzone regulatory działające z LiFe?

Typowych do LiFe jeszcze nie widziałem ale na Jeti znajomy lata bez problemu. Każdy regler z możliwością ręcznego ustawiania napięcia lub ilości ogniw (nie automat) będzie dobry. Turnigy polecam bo ma spore możliwości programowania i w miarę rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku zadałem to samo pytanie, i otrzymałem dwie odpowiedzi :)

 

1) http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4314

2) Jeti Spin - o którym już była mowa.

 

Z tego co się tam dowiedziałem...

Z Li-Fe używam regulatora, w którym napięcie odcięcia mogę regulować dość dokładnie i w szerokich granicach (programatorem usb z komputera). Nie pamiętam w tej chwili, jaki to model regulatora.

 

Edit:

Przypomniało mi się: ten regulator to hexTronik 36A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hextronic jest tutaj w całkiem rozsądnej cenie, ale nie ma z kolei regulatora

 

http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=10 :(

 

 

Nie bardzo rozumiem... jak to hextronik nie ma z kolei regulatora :?: :crazy: Przecież sam w sobie jest regulatorem.

 

A czy ktoś próbował podłączyć do zwykłego regulatora obsługującego pakiet max 3S li-pol pakiet 4S Li-Fe? Napięcie odcięcia około 9V czyli około 2,25V na ogniwo a podobno można zjechać do 2V na ogniwo. Byłoby akurat tylko co ze startem bo napięcie naładowanego Li-Fe będzie wyższe niż 3S Li-pol.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentujemy regulator firmy hextronik. Jest lekki i wytrzymały co stawia go blisko swojej konkurencji. Jego parametry są takie same, a w wielu przypadkach lepsze od europejskich odpowiedników. Regulator może być programowany poprzez aparaturę lub programator USB PC *

 

 

 

Precyzyjne ustalenie poziomu odcięcia zapewne tylko za pomocą programatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dalej jesteśmy w lesie. Jak jest regulator to nie ma programatora. Warto wrócic do pytania zadanego przez darek.333

A czy ktoś próbował podłączyć do zwykłego regulatora obsługującego pakiet max 3S li-pol pakiet 4S Li-Fe? Napięcie odcięcia około 9V czyli około 2,25V na ogniwo a podobno można zjechać do 2V na ogniwo. Byłoby akurat tylko co ze startem bo napięcie naładowanego Li-Fe będzie wyższe niż 3S Li-pol.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam na takim TP i Pakiecie 3s A123. wszystko ok jeśli chodzi o napiecie odcięcia ale zdecydowanie odradzam ten regulator z uwagi na małe mozliwości programowania.

 

osobiście mogę polecić regulatory turnigy. dużo możliwości programowania. do tego tania karta bo szkoda instrukcję nosić i drągami ciągle machać.

Ustawiasz w nich tym NIMH i odcięcie 60% i masz ideał do LIFE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.