Skocz do zawartości

Mały biały


jakuban

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku zeszłych wakacji z całkowicie własnych planów powstał taki modelik:

p1090036.png

p1090045.png

Rozpiętość 60 cm, długość 61 cm, waga do lotu = około 300-350 g (!), konstrukcja balsowo-sosnowa, pokryty litespanem. Wtedy (rok temu) wykonał ze dwa loty a potem zawisł pod sufitem. Latał wówczas fajnie (szybko i poprawnie) :wink: . Teraz przyszedł czas na odrestaurowanie maleństwa i wygląda ono tak:

p1100217.png

p1100226.png

p1100229.png

Muszę jeszcze dorobić owiewkę silnika (ta na zdjęciu to kawałek papieru).

 

Edit:

Przepraszam za wielkość zdjęć, przy moim łączu nie odczuwam ich wielkości, już zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No i brawo !! Mas się czym pochwalić !! I nie mówię tu o łączu :wink:

przy moim łączu nie odczuwam ich wielkości,

 

ALE SAM MODEL JEST NIESAMOWITY !!!

Czekam na filmik i później ewentualne plany :P :P :P (Nie przyjmuje odpowiedzi typu: nie pamiętam, nie mam )

Ale tak serio to jestem naprawdę pod duuużym wrażeniem, może napiszesz coś o wnętrznościach ?? Jakie wyposażenie ??

P.S Zastanawiasz się jeszcze nad nazwą, czy zostaje "Mały Biały" ?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :wink:

 

W modelu siedzą 3 serwa hxt900, które być może z czasem zamienię na 4 hxt500, rygielek 12A TP, mały dzwonek 24g TP, odbiornik Jeti REX 5, pakiety 3S 620mah i 2S 620 mAh (ale 2S będą raczej za słabe).

Co do nazwy to raczej wymyślę coś ciekawszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Model lata rzeczywiście fajnie. Nie mam filmu. Drugi lot zakończył się kraksą, dzięki której wprowadzę pewne zmiany, m.in. dotyczące profilu i kąta natarcia. Model jest szybki i bardzo czuły. Póki co jest w naprawie i nie wiem kiedy do niego wrócę, gdyż pracuję nad czymś większym. Co do planów, póki co są na papierze. Po poprawkach i ulotnieniu poprawionej wersji, o ile okaże się wersją latającą, spróbuję zrobić plany w wersji elektronicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.