Skocz do zawartości

Elite firmy VA Models


uve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś wykonałem oblot modelem. Prezentuje się o tak.

 

d811b62dccebfac3med.jpg

 

09df9ed9e619744amed.jpg

 

8f19639f8836663fmed.jpg

 

Silnik: Dulaksy 3530CA 12

Śmigło: APC E 11,5x5,5

Pakiet: 1800

Waga do lotu: 710gr

 

Jeśli chodzi o lot to mam parę pytań. Przy próbie wykonania

np. zawisu modelem zaczyna rzucać na lewo i prawo i jedyne wyjście jest gaz na 3/4 i wyjścia do pionu.

 

Chce zrobić zawis, ale jest to po prostu niemożliwe. Co może być tego przyczyną ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie powinno się lotek odciąć równo po tych czarnych liniach??

Na 100% nie. Lotki są zrobione jak należy.. A co do zawisu to się nie wypowiem, bo sam staram sę nauczyć go robić (na ParkMasterze) i za nic mi wyjść nie chce...

 

Trening trening no i trening i jeszcze raz trening. Dobrze ustawiony model kąty wychylenia, ustawienie expo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj niefortunnie wylądowałem i kadłub na pół.... Dziwne bo aż tak

drastycznie to nie wyglądało, na dodatek była wysoka trawa....

 

No cóż CA + przyśpieszacz + wzmocnienia ze sklejki załatwiły sprawę. Ale niestety

znów dodatkowa waga, i przy silniku Dualsky 3536 12 osiągnęła 780gr.

 

Ciąg silnika przy 12x6 APC jest bardzo duży. Zauważyłem jednak, że przy śmigle 11x5,5 model łatwiej pozostaje w zawisie. Czyży przy śmigle 12x6 moment obrotowy silnika był zbyt duży jak na taki model, powodując jego dziwne zachowania .. ?

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj niefortunnie wylądowałem i kadłub na pół.... Dziwne bo aż tak

drastycznie to nie wyglądało, na dodatek była wysoka trawa....

 

 

Miałem dokładnie ten sam numer z Kataną też VA Models Delikatne podejście lądowanie w kępie trawy i wręga do której przymocowane jest podwozie wyłamała mi cały przód modelu. Gdyby trawa była wykoszona model potoczył by się ładnie do przodu i tyle a tak trawa zatrzymała podwozie a kadłub chciał jechać dalej :evil:

 

200904251633_099.jpg

 

To jest dokładnie to miejsce w którym wylądowałem - tak wyglądał model jak do niego podszedłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha zbieg okolicznosci czy raczej nie ??xD MAM TAK SAMO Z MOJA CZERONĄ KATANA :twisted: w tym samym miejscy wyrwało mi Przód modelu :lol:

 

Myślę że te modele tak po prostu mają. W tym miejscu działa spora dźwignia przy lądowaniu i efekty są jak widać. Może rozwiązaniem problemu była by wymiana podwozia zna bardziej elastyczne wtedy wystarczyło by wyprostować pogięte druty zamiast klejenia kadłuba. Ja u siebie zrobiłem wzmocnienia kadłuba prętami węglowymi i na razie jest ok ja się znów rozwali będę myślał coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.