Jump to content

ASW28 RC-PELIKAN środek ciężkości jak ustawić


Recommended Posts

Odkupiłem model ASW28 od jednego z forumowiczów, składany był z części więc brak instrukcji , znalazłem zdjęcie z instrukcji ale trochę dziwnie to wygląda bo z tak ustawionym środkiem ciężkości model wyważa mi się prawidłowo dopiero po włożeniu lipola 2200 mAh o wadze 190 gram a z tego co wiem standartowo w tym modelu używa sie lipoli 1300-1500 mAh więc prosze o weryfikację czy na pewno tak mam ustawić srodek ciężkości w tym modelu według załączonego zdjęcia . Silnik w modelu to emax 2822.

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b209a056c918f2a6.html

Link to comment
Share on other sites

Właśnie tak to wygląda. Jeżeli model nie był złożony fabrycznie to może w kadłub w miejsce wzmacniającej rurki fi6 ktoś dał jakiś „solidny” pręt i z tond te rozbieżności w wyważeniu. Ja również odbudowując ASW po kraksach złożyłem go z nowego kadłuba i skrzydeł, ale środek ciężkości ze standardowym lipolem wypada tam gdzie wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

attyla, rysunek chyba nie jest w skali więc trudno to ocenić, ale możesz skorzystać z programiku do wyliczania sc, jak chcesz to pisz na priv to ci wyśle. a co do rysunku to jakoś tak strasznie z przodu ten sc, nie powinien być w okolicy dźwigara?

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie w kadłubie jest rurka węglowa 6mm ogon 3mm

Na pewno tak jest.

SC był niewiele przed dźwigarem. Latałem na pakiecie 1200 3s, a silnik był mniejszy i trochę lżejszy od tego, który teraz jest zamontowany. .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.