Skocz do zawartości

ASW28 RC-PELIKAN środek ciężkości jak ustawić


attyla

Rekomendowane odpowiedzi

Odkupiłem model ASW28 od jednego z forumowiczów, składany był z części więc brak instrukcji , znalazłem zdjęcie z instrukcji ale trochę dziwnie to wygląda bo z tak ustawionym środkiem ciężkości model wyważa mi się prawidłowo dopiero po włożeniu lipola 2200 mAh o wadze 190 gram a z tego co wiem standartowo w tym modelu używa sie lipoli 1300-1500 mAh więc prosze o weryfikację czy na pewno tak mam ustawić srodek ciężkości w tym modelu według załączonego zdjęcia . Silnik w modelu to emax 2822.

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b209a056c918f2a6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to wygląda. Jeżeli model nie był złożony fabrycznie to może w kadłub w miejsce wzmacniającej rurki fi6 ktoś dał jakiś „solidny” pręt i z tond te rozbieżności w wyważeniu. Ja również odbudowując ASW po kraksach złożyłem go z nowego kadłuba i skrzydeł, ale środek ciężkości ze standardowym lipolem wypada tam gdzie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attyla, rysunek chyba nie jest w skali więc trudno to ocenić, ale możesz skorzystać z programiku do wyliczania sc, jak chcesz to pisz na priv to ci wyśle. a co do rysunku to jakoś tak strasznie z przodu ten sc, nie powinien być w okolicy dźwigara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.