Jump to content

Pakiet NiMh


WZ

Recommended Posts

A te szpilki rozumię że wbijasz w miejsca łączenia ogniw
Trochę ryzykowne rozwiązanie przy ogniwach łączonych "jedno za drugim". Wciskając tam igłę można zewrzeć jedno z ogniw. Znacznie prościej jest wbić szpilki w obudowę (metalowy cylinder) sąsiednich ogniw. Obudowa jednego z nich ("-") jest przecież połączona galwanicznie z "+" kolejnego ogniwa. W ten sposób można bezpiecznie dokonać pomiaru napięcia, bez ryzyka zwarcia.
Link to comment
Share on other sites

Jak znaleść chory akumulatorek / uszkodzony/ nie rozwalaąc pakietu .Chodzi o pomierzenie napięć na poszczegulnych ogniwach

 

Czasami można znaleźć "chory" sprawdzając temperaturę poszczególnych ogniw - te ( ta ) uszkodzone mają zazwyczaj większy opór wewnętrzny i pomnozony przez kwadrat pradu daje więcej ciepła - czyli - naładować ( na siłę 0,1 C jak oporny pakiet ) i spróbować rozładować relatywnie dużym prądem.

Wiem że chodziło Ci o pomiar napięcia ale przy okazji przypomniałem inny sposób "diagnozy".

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Można też sprawdzić obciążając każde ogniwo prądem ze 2A i mierząc prąd jaki płynie przez to obciążenie.Słaba cela znacznie szybciej będzie "kucała" niż dobra.

 

Celem wyjaśnienia : jeżeli podłączymy rezystor drutowy do takiego ogniwa (słabego) żeby popłynął prąd 2A ( I=U/R) to na na takiej celi prąd ten będzie malał dość szybko.Na sprawnej celi prąd będzie malał powoli i napięcie również.Można powiedzieć że to takie proste badanie na wydajność prądową .Powyższe badanie jest sensowne jeżeli wszystkie cele w pakiecie mają po naładowaniu podobne napięcia.Jeżeli jedna cela nie ma napięcia to wiadomo że jest do wyrzucenia.

 

To samo co opisałem można zrobić ładowarką procesorową w trybie CHARG/DISCHARG

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.