Jump to content

Pierwszy LOT po wodnych doświedczeniach.


RossiQ

Recommended Posts

Witam. Zamierzam zbudować swój pierwszy motoszybowiec. ToTo-1. Dlaczego on, bo jest przeznaczony pod szczotkowy silnik Speed 400. Jestem na etapie wycinania planów. Po pewnych przemyśleniach mam mały problem.

 

Po pierwsze:

 

- Ile serw musi byc w tym modelu i gdzie sie znajdować. Widziałem gdzieś 3 ale nie jestem pewien i skoro maja być na skrzydłach to jak mam kierowac lotem szybowca. Chyba nie da sie pod jeden kanal podpiąć 2 swrew?? Najlepiej by bylo podac również model tych serw z niższej pulki cenowej.

 

- W jakis sposob to wszystko podlaczyc do odbiornika??

1 kanał - silnik - regulacja obrotow

2 kanał - ??? - tu mają być lotki ??

3 kanał ster wysokosci

4 kanał ster kierunku

 

Słyszałem cos o kablu Y ale nigdzie nie znalazlem schematu, bo z tego co widzialem to zwykły rozdzielacz bez jakiejkolwiek elektroniki.

 

Jeśli się mylę to proszę o poprawienie.

 

Oj na wodzie było łatwiej. Moja Motorowka :)

Link to comment
Share on other sites

Serw, najlepiej 3-4 :) Jedno na lotkę, ewentualnie dwa. Reszta serw [2 sztuki] to ster kierunku i wysokości. Obejrzyj modele kolegów i zobaczysz jak to wygląda :wink: Co do kanałów to:

1:Lotki

2:Wysokość

3: Silnik

4: Kierunek

 

:) To jest ustawienie tak jak wiele osób tak lata. Ale Ty nie musisz przecież :mrgreen: Każdy lata jak mu wygodnie. A podpinasz to za pomocą wtyczek, tylko nie pomyl ułożenia, sygnał musi być pod sygnał wpięty a - pod - [+ jest w środku] :) Jeśli chodzi o tanie serwa dostępne w polsce to: serwa Tower Pro, lub E-sky. Ewentualnie na allegreo lub u nas w giełdzie dostępne HXT :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.