Skocz do zawartości

Demoiselle- mój pierwszy model, relacja z budowy.


ludwik1

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek skonstruowałem sobie warsztat w garażu, żeby się żona nie denerwowała, że robie bałagan w domu :)

album_pic.php?pic_id=1797

Mój model to Demoiselle od SIG'a

album_pic.php?pic_id=1798

Relacja będzię się posuwała powoli, a to z powodu bardzo znanego- brak czasu ;)

Jestem początkujący i muszę powiedzieć, że mam duży stres, że ja wiem tak niewiele, a Wy będziecie mnie krytykować, a może czasem chwalić. Jednak zawsze chciałem zbudować model RC, a teraz wiem, że stać mnie na takie hobby. Liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jestem początkujący i muszę powiedzieć, że mam duży stres, że ja wiem tak niewiele, a Wy będziecie mnie krytykować, a może czasem chwalić

Spokojnie sie mozesz odstresowac ;)

Bedziemy krytykowac tylko jesli:

Zapytasz jak cos zrobic - bo nie wiesz - otrzymasz porady, a zrobisz po swojemu (w dodatku zle)

 

Zazdroszcze miejsca do dlubania - ja kilka razy dostalem juz porzadny ochrzan w domu za przyklejenie stolu do roznych rzeczy takich jak - model, szklanka, ubranie, inne :lol:

Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim porządku w garażu aż chce się pracować. Ciekawe jakie pobojowisko będzie w czasie budowy modelu :P

 

Model bardzo fajny, planowałem podejść do niego ale jakoś zawsze coś innego wpadało mi do głowy. Czekam na relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kleje, których będę używał:

album_pic.php?pic_id=1801

Balsaloc się przyda do krycia modelu, ponieważ jest to litespan, słyszałem, że jest z tym ciężko, ale ja tak łatwo się nie poddam hehe.

No i w końcu zacząłem, model leżał ponad rok w pudełku i czekał na porządny warsztacik, a ja w międzyczasie czytałem... Pierwsze elementy zostały połączone, majowy weekend sprzyja takim pracom, jest trochę czasu :)

album_pic.php?pic_id=1799

 

P.S. Jakby się znalazł jakiś modelarz w okolicach Kołobrzegu, to chętnie zapraszam do pomocy, na pewno będę miał pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że działasz podobnie jak ja. Najpierw cichaczem podglądałęm forum, aż w końcu zapadłą decyzja,że zaczynam działać. Kibicuję z całego serca, i życzę powodzenia w budowie.

Na Twoim pierwszym zdjęciu u samej góry jest kawałek tabliczki z napisem "wzbroniony". domyślam się że w całości napis na tabliczce brzmi "Żonie ....." wstęp wzbroniony :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała tabliczka wygląda tak:

album_pic.php?pic_id=1813

a kogo uznam za "nieupoważnionego" to już moja sprawa :D

 

Tak poza tym prace małymi kroczkami posuwają się do przodu, konstrukcja nabrała przestrzenności (zdjęcia słabej jakości, bo na szybkiego robione telefonem, za jakiś czas wrzucę lepsze :))

album_pic.php?pic_id=1814

 

P.S. darek_op masz pozdrowienia od mojej żony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów weekend :) Znalazłem wg mnie "trochę" czasu żeby pogrzebać przy modelu w garażu (moja żona jak wróciłem powiedziała "co Ty robiłeś tyle godzin tam?). Owocem moich prac jest prawie skończony kadłub, zostało tylko wkleić siedzenie.

 

album_pic.php?pic_id=1863

 

Sporo czasu zajęło obrabianie bambusowych patyczków z których są zrobione maszciki do olinowania, trzeba buło je szlifować do odpowiedniej średnicy.

 

Następny etap to będzie sklejanie skrzydeł, już się nie mogę doczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zdarzy się, że i w tygodniu znajdę odrobinę czasu, a to owocuje włożona pracą nad modelem. I tak udało mi się dzisiaj rozpocząć pracę nad skrzydłem, które wygląda teraz tak:

 

album_pic.php?pic_id=1886

 

Jak tylko będę mógł, to znowu coś dorzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie dokończyłem skrzydło i zrobiłem drugie. Teraz będę musiał z pomocą mojej ukochanej wkleić tulejki, w które owe skrzydła będą wsunięte. Później wezmę się za koła, one też są z balsy.

 

Oto owoc mojej pracy:

 

album_pic.php?pic_id=1898

 

i inne ujęcie

 

album_pic.php?pic_id=1900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oj, minęło sporo czasu a ja nie tknąłem modelu :( Czasem tak bywa, że doba musiałaby mieć przynajmniej 36 godzin, to by wystarczyło czasu na wszystko...

Dzisiaj jednak przysiadłem i zbudowałem koło do mojego modelu, które wygląda tak:

 

album_pic.php?pic_id=1973

 

A prowizorycznie przy modelu tak:

 

album_pic.php?pic_id=1974

 

Jak powstawało koło można obejrzeć w mojej galerii :)- Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystkie te moje wypociny złożone do kupy wyglądają mniej więcej tak:

 

Chyba rzeczywiście mniej-więcej bo albo ja czegoś nie wiem, albo lotki są nie z tej strony co być powinny xD

 

Bardzo mi się podoba tem model - nie mogę się doczekać oblotu (i mam nadzieje filmiku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludwik1 napisał/a:

i wszystkie te moje wypociny złożone do kupy wyglądają mniej więcej tak:

 

 

Chyba rzeczywiście mniej-więcej bo albo ja czegoś nie wiem, albo lotki są nie z tej strony co być powinny xD

 

Bardzo mi się podoba tem model - nie mogę się doczekać oblotu (i mam nadzieje filmiku)

 

jary14,

 

http://www.oldrhinebeck.org/collection/airplanes/Demoiselle_New.JPG

 

http://www.jcrc.com/2003Events/2003EIFF/2003JCRCEIFF/2003Photos/images/EIFF%2050%20Brad%20Dudenhoffer%27s%20Sig%20Demoiselle.jpg

 

http://www.indoorflyingmodel.com/image/Demoiselle/Dem_Front_Top-300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście mniej-więcej bo albo ja czegoś nie wiem, albo lotki są nie z tej strony co być powinny xD

 

święta zasada - nie wiesz, nie pisz. JAKIE LOTKI??? Jakbyś ruszył :ass: i obejrzał zdjęcie modelu na początku wątku, to byś nie klepał w klawiaturę. No chyba że ironii nie wyczułem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo albo ja czegoś nie wiem,

 

Słowa-klucz.

Na płacie w przodu jest miejsce tak jakby miały być tam lotki. Więc się spytałem.

 

Wiem, że mogłem ruszyć 4 litery :oops: , ale nic wielkiego się chyba nie stało.

Teraz przynajmniej inni wchodzący od razu na 2 stronę tematu i mający podobne wątpliwość do moich nie będą musieli się cofać :P :P :P

 

Sorry za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.