Skocz do zawartości

Przeskalowanie planów - kto pomoże?


ojdas

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja Ci przekonwertowałem te plany z DXF ( w DWG jak widzę jest to samo ) do formatu JPEG i rozdzielczości 10 000 x 10 000.

 

Potem, aby przeskalowac plany w dowolnej skali modelu na format A4 ściągnij darmowy program:

 

:arrow: Posteriza

 

Link do strony programu

 

Otwórz ten plik ( tu akurat w formacie JPEG ) , który chcesz przesklawać, ustaw opcje i wydrukuj plany.

Jeśli nie będziesz czegoś wiedział w Posteriza jest plik pomocy. ( a w opcjach j. polski )

 

Tu masz przeskalowane plany: ( rozpakuj *.zip - plany będą w utworzonym folderze )

 

LINK CI WYSYŁAM NA PW

 

( z powodu tego że plany można pobrać tylko 10 razy z RapidShare - coś nie mogę wysyłać na odsiebie.com ... )

 

Dostanę + ? :wink: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci przekonwertowałem te plany z DXF ( w DWG jak widzę jest to samo ) do formatu JPEG i rozdzielczości 10 000 x 10 000.

 

Potem, aby przeskalowac plany w dowolnej skali modelu na format A4 ściągnij darmowy program:

 

:arrow: Posteriza

 

Link do strony programu

 

Otwórz ten plik ( tu akurat w formacie JPEG ) , który chcesz przesklawać, ustaw opcje i wydrukuj plany.

Jeśli nie będziesz czegoś wiedział w Posteriza jest plik pomocy. ( a w opcjach j. polski )

 

Tu masz przeskalowane plany: ( rozpakuj *.zip - plany będą w utworzonym folderze )

 

LINK CI WYSYŁAM NA PW

 

( z powodu tego że plany można pobrać tylko 10 razy z RapidShare - coś nie mogę wysyłać na odsiebie.com ... )

 

 

Dam plusika ;-) fajny ten programik do drukowania wykorzystam też go w swojej amatorskiej fotografij :-)

Mam tylko jeszcze pytanko jak konwertujesz te pliki DXF do tak dużej rozdzielczości?

 

pzdr.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za plusa :D

 

========================================================

 

Mam tylko jeszcze pytanko jak konwertujesz te pliki DXF do tak dużej rozdzielczości?

 

Robię to w taki darmowy sposób ( opisałem go w innym temacie, ale tu napiszę czytelniej ) :

 

:arrow: Zamienianie pliku *.DXF lub *.DWG do pliku graficznego wysokiej rozdzielczości.

 

:arrow: Jeśli mamy plik *.DXF :

 

Uruchamiamy QCAD , otwieramy plik *.DXF .

Z Menu File, wybieramy Bitmap Export i np. format *.JPEG .

Następnie wpisujemy żadaną rozdzielczość . Ja polecam 10 000 x 10 000 i białe tło.

Zapisywanie pliku może trochę potrwać. Oczywiście możemy użyć innego formatu niż

*.JPEG - takiego który otworzy program Posteriza.

 

:arrow: Jeśli mamy plik *.DWG :

 

Tu niestety mamy pewne utrudnienie, bowiem QCAD nie odczytuje *.DWG .

Mam jednak prosty sposób.

Uruchamiamy np. program A9CAD . Otwieramy plik z planami w formacie *.DWG .

Następnie z menu wybieramy Save As , a w pojawiającym sie okienku - wpisujemy nazwę pliku jaki chcemy zapisać.

Z listy zamiast *.DWG wybieramy *.DXF . Następnie postępujemy tak jak z plikiem *.DXF .

 

Myślę że jest to bardzo proste :)

 

QCAD jest programem płatnym. Ja jednak używam wersji demo - QCAD Proffesional Demo .

W wersji Demo mamy takie ograniczenie, że program działa przez 10 minut i potem się wyłącza.

Napewno wystarczy to jednak do zapisania pliku *.DXF do innego formatu ...

Łącznie aplikacja może działać przez 10 godzin.

 

:arrow: Możemy także posłużyć się wirtualną drukarką plików graficznych - wtedy jednak otrzymamy obraz o niskiej rozdzielczości ...

 

Postarałem się to bardzo czytelnie i ładnie opisać. Zapewne podobny problem, ze skalowanie plików z planami ma wiele osób.

Czy mógłym prosić moderatorów o przemyślenie przyklejenia tego tematu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc, nie widzę powodu dla którego ma się coś robić trudniej niż można. Istnieją całkiem DARMOWE programy CAD w których można sobie przeskalować, zmodyfikować czy nawet narysować plany a potem je wydrukować. Nie widzę też sensu kombinowania i drukowania na 50 formatkach A4 skoro mozna iść do wyświetlarni planów i za 5 czy 10 zł wydrukować na wieeeelkim formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.