Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam dosyc nietypowe pytanie. Jestem od niedawna posiadaczem tej apki ( wcześniej miałem 4 kanałowego pelikana ) i nie wiem jak uruchomic wiecej kanałów niż 4 . Działają u mnie tylko te na drążkach, pozostałe jak podpinam np serwa pod odbiornik to nie działają , na funkcji wyswietlacza "display" też nic tam się nie zmienia tylko pierwsze 4 na drążkach działają.

 

Co z tym robic ?

 

Pozdrawiam

Trzeba w menu aktywować odpowiedni mixer (potrzebne kanały odblokują się same) albo również w menu odblokować konkretny kanał przyporządkowując mu odpowiednią funkcję(AUX-CH).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. Mam podobne pytanie z tym że u mnie działa tylko drążek z lewej strony. Na "Display" także pokazuje działanie tego drążka. Natomiast dla lewego są już jakieś wychylenia ale się nie zmieniają jeśli nim poruszam.

 

Może ktoś pomóc także jak za pomocą aparatury Turnigy 9x zaprogramować regulator?

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobne pytanie z tym że u mnie działa tylko drążek z lewej strony. Na "Display" także pokazuje działanie tego drążka. Natomiast dla lewego są już jakieś wychylenia ale się nie zmieniają jeśli nim poruszam.

1.Sprawdź podłączenie potencjometrów (kabelki, wtyczki, lutowania).

2.sprawdź w E.POINT czy nie masz wychylenia ustawione na 0%

 

 

Może ktoś pomóc także jak za pomocą aparatury Turnigy 9x zaprogramować regulator?

Programowanie regulatora zależny od niego (patrz instrukcja) a nie od aparatury

 

Pozdrawiam

Konrad

1.Sprawdź podłączenie potencjometrów (kabelki, wtyczki, lutowania).

2.sprawdź w E.POINT czy nie masz wychylenia ustawione na 0%

 

 

 

Programowanie regulatora zależny od niego (patrz instrukcja) a nie od aparatury.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Sprawdź podłączenie potencjometrów (kabelki, wtyczki, lutowania).

 

Aparatura jak i cała pozostała elektronika jest nowa. Nie zaobserwowałem by z kabelkami i wtyczkami było coś nie tak.

 

2.sprawdź w E.POINT czy nie masz wychylenia ustawione na 0%

 

Wszystkie ustawienia są na 100% i nadal nie ma reakcji na prawy drążek

 

 

3.Programowanie regulatora zależny od niego (patrz instrukcja) a nie od aparatury.

 

Próbowałem zgodnie z instrukcją ale jakoś bezskutecznie (jest po angielsku :( ). Głównie na początek chciałbym dla regulatora zdefiniować jaki jest pakiet zasilania. Dopiero potem dociekać reszty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który drążek możesz ustawić "w pionie" w dowolnej pozycji i samoczynnie nie wraca do pozycji środkowej? Lewy czy prawy?

 

Lewy i ten działa. Z tego co się domyślam jest on od gazu.

Podłączyłem serwa pod kanał 3 oraz 4 i działają. Sprawdzałem wpinając w pozostałe kanały i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mode 2, gaz działa i regulator możesz zaprogramować :-)

Skoro prawy drążek nie działa - upewnij się, że wtyczka od niego nie wysunęła/wypięła się z płytki z procesorem.

 

A czy można prosić o pomoc jak zaprogramować regulator? Jest to Turnigy plush 30A i instrukcja wiele nie pomaga :(

 

Zaraz sprawdzę podłączenie prawego drążka.

 

Wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość cel aku jest wykrywana automatycznie, podłącz tylko do naładowanego pakietu. Bardziej zaawansowane ustawienia (hamulec, timing, etc.) - z instrukcją :-(

Ewentualnie użyj http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2169

 

Kartę tak czy inaczej będę musiał nabyć. Udało się odpalić silnik więc są jakieś rokowania :)

Tylko że po wyłączeniu aparatury ciągle jest "bip" z regulatora. Przestaje dopiero po odłączeniu baterii od niego.

 

Lecz najgorsze to że wciąż nie ma sygnałów z prawego drążka w ampce a wszystko wygląda OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że po wyłączeniu aparatury ciągle jest "bip" z regulatora. Przestaje dopiero po odłączeniu baterii od niego.

 

Jak nie ma sygnału z nadajnika to takie wydaje dźwięki. Najpierw odłączasz pakiet, potem wyłączasz aparaturę.

 

Sprawdź luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że po wyłączeniu aparatury ciągle jest "bip" z regulatora. Przestaje dopiero po odłączeniu baterii od niego.

 

Jak nie ma sygnału z nadajnika to takie wydaje dźwięki. Najpierw odłączasz pakiet, potem wyłączasz aparaturę.

 

Sprawdź luty.

 

Tak właśnie robię. Sygnały są krótkie co około 2 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz osobne zasilanie dla odbiornika i silnika tak? Regulator z odbiornikiem jest podłączony wszystkimi trzema kablami zakończonymi wtykiem?

 

Tak. regulator jest podłączony z odbiornikiem wtyczką z 3 kabelkami. Inaczej się raczej nie da.

 

Co do niedziałającego prawego drążka to była wypieta kostka. Lecz pomogło to o tyle że drążek działa ale tylko na wychylenia prawo-lewo. Nadal nie działa na wychylenia góra-dół. Posprawdzałem lutowania i wszystko jest ok aż do procesora. Czy może być programowo wyłączony ten kanał?

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. regulator jest podłączony z odbiornikiem wtyczką z 3 kabelkami. Inaczej się raczej nie da.

Da się, osobno BEC, osobno ESC (z odłączonym środkowym pinem).

 

Co do niedziałającego prawego drążka to była wypieta kostka. Lecz pomogło to o tyle że drążek działa ale tylko na wychylenia prawo-lewo. Nadal nie działa na wychylenia góra-dół. Posprawdzałem lutowania i wszystko jest ok aż do procesora. Czy może być programowo wyłączony ten kanał?

 

Czytałeś instrukcję od aparatury? Nie pamiętam, jak jest w oryginalnym sofcie (ja mam RadioClone), ale pewnie jest możliwość ustawienia ustawień fabrycznych - zrób to i wtedy spróbuj. Ale ja obstawiam nadal wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aparaturka działa :)

Przeszedłem dzisiaj na tryb heli i tam pokazywało wychylenia góra-dół prawego drążka. Po zmianie na Areo działa jak powinno.

 

teraz tylko musze coś zrobić by mi reulator nie brzęczał po wyłączeniu zasilania. Nie wyłączam poprzez normalny wyłącznik tylko poprzez wypięcie zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.