Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post więc wypadałoby się przedstawić. Mam na imię Dawid, mieszkam w Poznaniu i z modelarstwem dopiero zaczynam. Posiadam obecnie model - zabawke Cessne 745 - 3 kanały silnik szczotkowy klasy 370 itp. Po około 10 śmigłach i wielu klejeniach DOSYĆ dobrze ją opanowałem. Powoli myśle nad jej przerobieniem - dodaniem lotek, zmianie silnika na bezszczotke oraz zmianą aparatury. Początkowo myślałem aby uzbierać z 500-600zł i kupić Spektrum DX6i jednak narazie mnie to przerasta i zacząłem szukać czegoś tańszego. Natknąłem się na to:

Link

Co o tym sądzicie? Czy jest to w ogóle godne uwagi czy od razu dać sobie z tym spokój?

Wszelkie sugestie bardzo mile widziane.

 

Pozdrawiam, Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ew serwis masz poza granicami kraju ... wysyłki swoje będą kosztowały jeśli się coś przytrafi . Musisz sam przemyśleć czy Tobie się opłaci

tu masz komplet z odbiornikiem za 30 USD

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8338&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_4Ch_Tx_&_Rx_(Mode_2)

 

sam odbiornik kosztuje niecałe 15 usd http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8440&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_Receiver_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzje tu na forum tego zestawu i podobno wcale nie jest zły, zasięg ponad kilometr itp. Jednak jedyne czego mi brakuje to jeszcze z dwóch kanałów. Apropo mam pytanie. 4 kanałowe nadajniki wiadomo jak są realizowane. A jak się sprawa ma z np 6 czy nawet 9 kanałami? Czy są to w ogóle kanały proporcjonalne? (chodzi o te 2-5 pozostałych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musi być koniecznie 2,4GHz. Może rzeczywiście lepiej raz wywalić 500-600zł i kupić coś na dłuuugie lata. Na początek chciałem coś taniego ale jak mówicie, że lepiej od razu zainwestować to ok. I znowu będę miał dylemat co wybrać... Może coś polecicie godnego uwagi oprócz tych juz wymienionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, gdybym teraz zaczynal przygode z modelarstwem, bym bral ten nadajnik z pierwszego postu + modul bez wahania. Żadna aparatura w stosunku do ceny nie jest w stanie temu dorownac. Nie idz na polsrodki i nie kupuj aparatury bez komputera, za pol roku bedziesz zmienial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim subiektywnym zdaniem nadajnik jest najważniejszym elementem wyposażenia modelarskiego. Im lepszy tym dłużej będziesz z niego korzystał. Nawet jak na początku nie wykorzystasz wszystkich kanałów, w fazie rozwoju swojego hobby w końcu wykorzystasz cały potencjał aparatury.

Pamiętaj że te droższe apki to nie tylko cena i opłata za firmę. W końcu Futaba, Graupner, JR pracują nad rozwojem swoich technologii i udoskonalaniem wyrobów już od lat.

Sądzę że najrozsądniej jest wydać raz a dobrze, a nie bawić się w półśrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak jak już to brać tamtą? Znalazłem Hitec'a w przyzwoitej cenie

Link

Z opinią, że aparatura jest najważniejszą rzeczą w modelarstwie i że lepiej kupić jakąś wypasioną i mieć ją ileś tam lat w 100% się zgodzę, jednak czasami środki nie pozwalają wziąć tego co by się chciało. Coraz poważniej myśle o Opticu 6, cena jeszcze do przyjęcia, chociaż dodamy jeszcze troche pieniędzy i mamy już np Spektrum DX6i. No i właśnie zaczyna się... Dodam 100zł to mogę mieć to, a jeszcze 100zł i tamto... na końcu z około 500zł robi się z 1000 :roll: A na tyle nie mogę sobie pozwolić....

 

Po dodaniu i przeliczeniu i tak wyjdzie ok 250zł

Raczej 125$ (w tym 22$ przesyłka).

To tak dla ścisłości :D

 

Z aktualnym kursem to wychodzi ok 290zł więc dużo sie nie pomyliłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jakas przypadlosc polecac aparature ktora sie ma... az źle sie patrzy jak polecacie mu 4ex czy optica (bo taka macie rowniez w opisach) zamiast tego Turnigy.

 

Na stocku w hk pojawily sie rowniez nowe odbiorniki do tego modulu.

 

edit: instrukcja obslugi, a gdzies jeszcze czytalem artykul o tej aparaturze (pod nazwa imax), chyba na forum jest gdzies

http://www.skyrc.us/pdf/imax9x.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aktualnym kursem to wychodzi ok 290zł więc dużo sie nie pomyliłem

Wg mnie 125$ to jednak dużo więcej niż 290zł (rano płaciłem 3,366zł/$ a w tej chwili kurs sprzedaży to 3,302zł/$ - mBank http://www.mbank.pl/przewodnik/kurs_walut/ ).

Skoro pytasz, czy taki zakup się opłaca, to policz sobie dobrze.

 

A co do samego radyjka podoba mi się, że nie błyszczy sztucznym chromem jak większość nadajników - nie tylko tanich :D

Co do modułów 2,4GHz, to używam Assana i nie słyszałem o nim złego słowa, sam też jestem z niego bardzo zadowolony.

Niestety to droższy zestaw od modułów Turnigy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tą Turnigy. Czytałem juz o niej pochlebne opinie. Za tą cenę będziesz miał aparaturę bardzo nowoczesną i niegłupią. Optica np. przyjacielowi bym nie polecał. Sam używam obydwu systemów, i 35MHz i 2,4 GHz. Obydwa świetnie działają, ale z 2,4 problemów żadnych. Nawet tanie krótkozasięgowe odbiorniki pracują pełnozasięgowo. W końcu nie jesteś zawodowcem i masz się cieszyć modelarstwem. Bez stresów. Złych opinii 0 2,4 na forum było kiedyś dużo, teraz prawie wcale (choć są zatwardziali konserwatyści. Rozumiem ich. Sam tak miałem. Szkoda było się pozbywać starej aparatury, gdy się w nią włożyło swego czasu tyle pieniędzy. Ale przypomnij, co o cyfrowej fotografii pisano jeszcze pięć lat temu. Dziś do kolekcji kupuję sprzęt dawnych marzeń, jak nowy, za grosze. Za darmo.). Popatrz, że złe opinie 2,4 GHz wystawiają wciaż Ci, którzy mają starocie. A pamiętam namiętne dyskusje, gdy wchodził zakres 35 MHz. Było to samo. I jeszcze, nowy system jest bardziej pedagogiczny, nie daje się juz zrzucać winy na zakłócenia. To też ważne. Turnigy! pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda było się pozbywać starej aparatury, gdy się w nią włożyło swego czasu tyle pieniędzy

 

Dlatego też można dokupić moduł 2,4. Ja mam JR 9X II właśnie z modułem Spektrum.

Optica omijaj, co tu dużo mówić to już zabytek (nie obrażając właścicieli tej apki).

Jednak jestem zdania, że lepiej zakupić markowy, sprawdzony nadajnik - Futaba, Graupner, JR, Spektrum (mimo że na rynku jest relatywnie niedługo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał raczej na sprzedaż zestaw Optic 6

-Akumulator do nadajnika

- Nadajnik wraz z modułem i kwarcami

- Odbiornik (ten co w zestawie)

- smycz

- pulpit (oryginalny)

Dużo za to bym nie chciał ale muszę się jeszcze zastanowić (można kupić bez pulpitu)

 

P.S: Optic zabytek ;D ? Nie rozśmieszaj. Kupować za 300zł niesprawdzone radio, nie znasz jakości tego "nadajnika" Turnigy, niby się kupuje nadajniki na lata a niech coś zawiedzie w takim nieznanym radiu i możesz uszkodzić nie tylko coś ale kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.