Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Dual rate i expo działają równocześnie bez żadnych problemów, nawet można ustawić dwa osobne nastawy dual rate i expo przełączane przełącznikiem.

Na monitorze nie widać działania dual rate i expo – widać wychylenia drążków sterowych

Przed chwilą okazało się że podczas pracy aparatury na programie pepejoy ustawienie expo (nawet 1%) powodowało ustawienie dual rate na 100%. Podczas pracy z modułem i odbiornikiem efekt będzie taki sam. To chyba jakiś błąd oprogramowania. Wychodzi na to że albo expo albo dual rate

Czyli jednak nie działa D/R razem z EXPO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jacek LP jakbyś mógł podać wymiary jaki pakiet zmieści się w nadajniku byłbym wdzięczny.

Przy okazji zapytam o pakiet bo widze ,że pakiety lipol do nadajnika mają mało C (np. discharging 3c) Jeśli włożę lipola 2000mAh 3s 20c to rozumiem ,że 20C nie zaszkodzi tylko są droższe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet dedykowany do Tx np. taki: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7346&Product_Name=Rhino_2620mAh_3S_11.1v_Transmitter_Lipoly_Pack się mieści. Kieszeń na pakiet ma wielkość taką samą jak w innych nadajnikach, które są zasilane 8x Nixx. W aparaturze, którą testowałem wciśnięty jest pakiet 2100 3S 20C Aligna, przeznaczony do zasilania T-rexa 450, zmieścił się na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Pojawił się następujący komentarz na stronce HC a'propos tej aparaturki:

Dual Rate plus Expo is working perfect. Instruction: After entering D/R&EXP menu, first change D/R setting and second change EXP setting. Please note: Do not change the D/R switch position, when you are in the D/R menu! Then leave menu by pressing MENU button. Then change the D/R swtich position (eg from OFF to ON). Enter the D/R&EXP menu again and change settings beginning from D/R setting and ending by EXP setting. Leave the menu again by pressing MENU button. Finish!

 

Czy posiadacze mogą potwierdzić, czy zgodnia z tą instrukcją działa?

 

I jeszcze jedno:

Ailvator doesn't work, confirmed by others.

 

Czy można prosić o potwierdzenie tego również?

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj przyszla paczuszka a w niej nadajnik , modul i 2 czeterokanalowe odbiorniczki :D

Z braku akumulatorow nie wlaczalem nadajnika ale mam nadzieje ze jest OK co dzis sprawdze.

Tak na szybko aby cos rzec o jakosci to smiem twierdzic ze jakosc plastikow jest lepsza niz w SPEKTRUM. To tak dla porownania. Przyciski u mnie chodza OK bez przycinania i nadmiernej sily. Bardzo fajnie chodzi gaz --- znacznie precyzyjniejsza zebatka nie w opticu czy spektrum.

To tyle a wieczorem kolejne spostrzezenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem zamawiać nadajnik, a tu zaskoczenie.Wycofali chyba ze sprzedarzy.Ktoś wie coś na ten temat?

Dwa tygodnie myślałem jaki nadajnik kupić,a jak podjąłem decyzje to zniknął ze sklepu :(

 

Problemów za dużo, reklamacji za dużo może ( na pewno ) i poszedł w siną dal ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum HC nie działa i zgodnie z tym co piszą - będzie działać za jakieś 2 dni.

A na rcgroups wyczytałem, że ktoś dostał od nich odpowiedź, że ponieważ wielu ich klientów było niezadowolonych z niedziałania D/R z Expo (dalej nikt nie potwierdził sposobu, który zacytowałem) - wstrzymali sprzedaż do momentu odpowiedzi od producenta, co ma zamiar z tym zrobić. Czyli HC zrozumiało i stara się (przynajmniej oficjalnie) coś z tym zrobić.

Dalej też nie wiadomo jak kwestia problemów z "ailvators", o którym pare osób też wspominało.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc ostatnio w temacie tej aparatury chciałem poinformować, że na stronie hobbycity (patrz oferta) http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8992&Product_Name=Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_Only_(Mode_2)

ukazała się następująca informacja:

Important.

Some customers have found difficulty with the D/R & EXP settings. Please be sure you change D/R first, exit the menu then re-enter the menu to modify the EXP setting.

Modifying them together will reset the D/R.

W wolnym tłumaczeniu proszą o to aby najpierw ustawić tylko dual rate następnie wyjść z menu, ponownie wejść do menu i ustawić expo. Ustawianie jednoczesne resetuje ustawienie drugiego trybu tzn. jeśli nie wykona się tego w opisany powyżej sposób to ustawienie expo będzie kasowało ustawienie dual rate.

Edit: oferta sprzedaży jest aktualna na stronie UH. 208 na stanie magazynowym w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułem Corony to ja bym dał sobie na wstrzymanie, patrz ostatni temat o pierwszym strąceniu na 2.4: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16331

Jeżeli to radio, to, dlaczego nie moduł tego samego producenta? http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9022&Product_Name=2.4Ghz_Module_for_TGY_9X_Transmitter_(FHSS)

Odbiorniki pewnie lada moment będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.