Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jakiego JR'a porownujesz? Wez pod uwage ze dodatkowe moduly w tej aparaturze sa po ppm wiec i rozdzielczosc slabsza. Ja po przejsciu z futaby 6ex 2.4ghz na 9cap z modulem assan (ppm) rowniez dostrzeglem niezlego laga ale mozna sie szybko przyzwyczaic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JR DSX 9, próbowałem też wczoraj spektrum DX7 i wcześniej DSX7. W przypadku tych aparatur jest bardzo podobnie - płynne ruchy i brak widocznych opóźnień. Przez pewien czas użytkowałem JR PCM 9X z modułem ASSAN i Corona i tam mimo dodatkowego modułu też wszystko wydawało się w porządku.

Teraz trochę OT: Miałem Assana przez 2 tygodnie i zraziłem się do niego gdy po ok. 30 minutach pracy wysiadł mi odbiornik i straciłem model. Coronę (FHSS) miał mój kolega z którym często latam. Corona nie trzymała bindowania, miała bicia i zdarzyło się że straciła zasięg nie daleko od nadajnika. Nigdy nie próbowałem modułów Futaba. Co do Spektrum (DSM2) mogę powiedzieć, że na tym systemie wylatałem ponad 40 godzin i nie spotkałem się jak dotąd z żadnym zakłóceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie miales pecha z tym assanem, u mnie i kilku innych osob po paredziesiac godzin wylatane i dziala. Moral z tego taki ze kazdy odbiornik musi odlezec podlaczony z godzinke, regulatory tez zreszta warto tak potestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie miales pecha z tym assanem, u mnie i kilku innych osob po paredziesiac godzin wylatane i dziala. Moral z tego taki ze kazdy odbiornik musi odlezec podlaczony z godzinke, regulatory tez zreszta warto tak potestowac.

Dobra rada jednak po fakcie tak więc na plusa nie licz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena szokująca, chyba sobie sprawię taki bo w tym tygodniu kupuję nadajnik a assanów nie ma(a po za tym nie mam kasy za bardzo na niego).Najwyżej zamienię na Assana, jeśli byłyby jakieś problemy.A co do odbiorników, na razie nie potrzebuję większych.A teraz dzięki tej ofercie nadajnik Turnigy stał się dobrą alternatywą w niskiej cenie dla DX6i a nawet DX7 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cena tego transmitera jest szokująco niska. Czekam na relacje z użytkowania.

 

Osobiście zakupiłem do tej aparatury zestaw Assan i narazie testuję w warunkach laboratoryjnych. Jak narazie nie stwierdziłem żadnych opóźnień reakcji serw, ani skokowych ruchów. Po południu test zasięgu i pierwsze próby lotów.

 

Co prawda nie rozumiem połowy funkcji tej aparatury, ale doczytam w międzyczasie i zacznę je stosować później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Od czasu pojawienia się aparatury TURNIGY 2,4 minęło już trochę czasu. Koledzy, którzy ich używacie - czy możecie podsumować swoje wrażenia.

Czy aparatura jest warta swej ceny?

Czy po początkowych problemach z programowanie pewnych funkcji teraz wszysko jest OK? Czy programowanie to jest wygodne?

Proszę o opinie po tych kilku (kilkunastu) tygodniach użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z modulem Turnigy i odbiornikiem 4ch testowalem do granicy widocznosci modelu 1,2m.

Wszystko pieknie i zero problemow. Teraz potrzebuje jeszcze kilka odbiornikow ale Turnigy od jakiegos czasu nie sa dostepne wiec zastanawiam sie nad hobbykingiem. Oczywiscie zawsze jest ASAN jeszcze ale ...moze przy tej cenie moge potestowac :D

Co do samej aparatury to jakosc materialow nie odbiega od optica czy spektrum. Menu intuicyjne o wiele bardziej niz w hitecu. Trzeba pamietac tylko o pozycji przelacznikow przy wlaczaniu aby nie panikowac kiedy wyswietli sie napis error. Ktos pisal ze ciezko chodza przyciski. Nic podobnego. Wchodzac do pierwszej czesci menu gdzie wybieramy jego rodzaj trzeba ciut dluzej przytrzymac przycisk menu ok. 1s potem klikamy normalnie. Sprawia to rzeczywiscie wrazenie jakby przyciski ciezko chodzily jak sie nie wie o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe moduły w.cz. do turnigy http://hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9363&Product_Name=Hobbyking_9ch_JR_Module_

 

ciekawa sprawa, bo współpracują z tanimi odbiornikami :-)

 

Idzie do mnie juz ten modul i kilka odbiornikow - po twoich sebi testach 1km na ziemi - mam nadzieje , ze i w tej konfiguracji osiagi beda podobne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.