Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Jestes pewien ze te moduly wspolpracuja z tym nadajnikiem?

Na stronie HC aparatura 9X jest w "Related Products". Poza tym - jak czytałem - Turnigy (i klony) używa prawie że identycznego złącza jak JR - tzn. moduły kompatybilne z JR (a ten HK jest pod JR) działają w JR i w Turnigy, natomiast oryginalne moduły JR ponoć nie działają w Turnigy bo któryś tam pin zwiera zasilanie modułu do masy czy coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam tę aparaturę od tygodnia. Jeszcze nie testowałem jej na lotnisku, ale zrobiłem kilka testów domowych. Wsadziłem do niej moduł w.cz. FlySky kupiony jakiś czas temu w zbiorowym zamówieniu na forum Alexa. Moduł to to samo, co dostępne od niedawna moduły Hobbyking’a. Wszystko działa super z odbiornikami hobbyking, szkoda tylko, że odbiorniki są tylko 6 kanałowe. Jest to moja pierwsza tak zaawansowana aparatura, więc o jej możliwościach programowania niewiele mogę jeszcze powiedzieć, dopiero się jej uczę. Aparatura dział niby z modułami w standardzie JR. Niby, bo niestety ktoś kto ją zaprojektował zrobił nam po prostu na złość. Większość modułów JR do pracy prócz napięcia pakietu potrzebuje jeszcze 6V. Te 6V powinno być na drugim pinie (licząc od góry) złącza modułu. W Turnigy 9X na pinie tym mamy masę. Dlatego aparatura nie jest do końca kompatybilna ze wszystkimi w.cz. . Wiem, że Remzibi ma jakiś moduł w.cz. na 35MHz, który nie potrzebuje dodatkowego zasilania 6V i bez problemu działa z tą aparaturą. Dlatego będę chciał zrobić małą modyfikację i dorobić na 2 pinie te 6V. Do aparatury udało mi się też bez problemu podłączyć moduł w.cz. Hitec HPF-Mi, wymagało to tylko dorobienia odpowiedniego złącza w module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby, bo niestety ktoś kto ją zaprojektował zrobił nam po prostu na złość.

:D

Jasne, akurat ktoś miałby robić na złość... To się nazywa marketing. Nasze moduły są tańsze i działają z JR, moduły JR nie działają z naszą aparaturą. Jakich modułów sprzeda się więcej ?

Poza tym jest prawdopodobne, że układ pinów w nadajniku jest zastrzeżony przez JR-a.

No to zrobimy sobie jeden pin inaczej. Mała rzecz a cieszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Remzibi ma jakiś moduł w.cz. na 35MHz, który nie potrzebuje dodatkowego zasilania 6V i bez problemu działa z tą aparaturą...

 

Dokladnie modul JR 35MHz z synteza - przed wlozeniem rozkrecilem modulik i przekonalem sie , ze pin 6V jest wcale nie podlaczony (nie ma wlozonych elementow na druku) , wiec de facto dzialac bedzie z kazda apartura , i oryginalnym JR i innymi jak T9X .

 

Moduly trzeba poprostu rozkrecic i sprawdzic a w razie koniecznosci odciac w module sciezke pin 6V i wlozyc tam 7806 i z glowy - tez bedzie modul uniwersalny :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiemy dlaczego, moje zamowienie zaplacone i oczekiwalo na wysyke a tu taki mail od nich:

 

Please be advised that due to a manufacturer’s error, the following item is being returned to our supplier and we do not have an estimated time of arrival at the moment:

 

X1 TX-9X-M2 Turnigy 9X 9Ch Transmitter Only (Mode 2) $69.99ea

 

Please advise us which of the following options you prefer:

 

1.Replace it with another item; or

 

2.Cancel the backorder item and process the remaining order, a store credit will be issue to you where you may use it towards your next purchase.

 

Thank You for your patience and your continual support! Look forward to serving you again in the near future!

 

I co ja mam teraz kurcze zrobic, glowna pozycja na zamowieniu byl Tx + 2.4 ghz + odbiorniki, reszta to jakies silniczki i inne duperele. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie czekało tydzień ze statusem "processing", a wczoraj paczka została wysłana. Zamówienie podobne do willyfog. Wychodzi na to, że wysłali do mnie 2 sztuki aparatur z błędem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatury pojawiły się jakiś tydzień temu. Zamówiłem 6.07.2009 oczywiście towar "on stock". Po 5 dniach czekania napisałem maila co z zamówieniem, odpisali ze mają lekkie opóźnienie i wszystkie produkty z zamówienia zostały dla mnie zarezerwowane. Wczoraj status zamówienia zmienił się na wysłane (w tym momencie aparatur już nie było na stanie - stan -5 szt.), a po kilku godzinach nie było już aparatur w ofercie. Wygląda na to, że odczekali aż zejdzie im wadliwa partia i dopiero potem wycofali ją ze sprzedaży. Ciekawe co to za błąd, coś mi śmierdzi odsyłaniem aparatur do Chin. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z maila którego dostał willyfog od UH wynika, że sprzedaż aparatur została wstrzymana ze względu na jakiś błąd producenta (nawiasem mówiąc to już 2 raz). Na forum UH wspominają coś o błędzie w mikserze v-tail. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem to dawno ale o ile sie nie myle to wciskamy przycisk na module i wlaczamy nadajnik. Wtedy dioda na module chyba na zielono miga ( nie pamietam dokladnie ) Poki tak sie dzieje nalezy wcisnac przycisk na odbiorniku i wlaczyc zasilanie , choc z tego co pamietam to mozna wczesniej wlaczyc zasilanie i wystarczy wcisnac przycisk na odbiorniku. Potem wylaczyc nadajnik. Powinno grac. Pisze to z pamieci wiec moge cos pominac ale najlepiej zciagnij instrukcje. Tam jest napisane co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.