Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No i nie kupiłem, a hobbycity chyba wycofało ten sprzęt ze sprzedaży. Wnioskuję po tym, że wczoraj było jeszcze ponad 300 sztuk, a dziś już zbierają zamówienia. Nie sądzę, żeby tak szybko się rozeszły.

 

Modułów nadawczych Turnigy nie ma od dawna, obawiam się, że ta marka się wycofuje z aparatur.

 

Nie wiem teraz co kupić... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu napisz do nich maila z zapytaniem kiedy Assan będzie (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).

 

Ja Assana moduł zakupiłem jako jeden z ostatnich...

 

 

EDIT:

 

Doszła :D

 

bez modułu, bo na razie nie mam, można się nią normalnie pobawić? :)

 

pakietu w zasadzie też nie mam ale mam 8x aku 1800 więc szkoda 25$ na lipola do nadajnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Cie pociesze ze tez tak mialem..Ten model tak po prostu ma :)Zanim uruchomisz daj wszystkie przelaczniki do przoru a te co stercza w przod daj w dol. To jest takie zabezpieczenie jesli chodzi o ustawienia w heli

 

włączyłem pierwszy raz, pokazał się ten panel caly, ale na nic nie reagował. Włączyłem drugi raz - switch error.

 

Ale za chiny nie mogę dojść jak włączyć normalnie. przełączniki przełączam w dół i do przodu, nie idzie nic...

 

 

EDIT: mam dziwny nadajnik, załączyło gdy te 4 manetki co sterczą pionowo do tyłu, zaś te 3 które są na płaszczyźnie wyświetlacza i drążków do GÓRY.... :devil:

 

mam nadzieję że jeszcze dziś pośmigam Flashem na 2.4ghz po przerwie pół roku :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będziesz latał Flashem (o której)?

Może w końcu wyskoczę pooglądać :D

A wracając do nadajnika, gratuluję uruchomienia. Mi za pierwszym razem się nie udało.

Ktoś pytał o "bebechy" tego nadajnika, ja rozkręcałem - istna "chińszczyzna". Jeden pin modułu miał tzw. "zimny lut" i wjechał do środka przy zakładaniu modułu, więc musiałem przelutować. "pole masowania" - miejsce w którym dotyka blaszka masy od pokrywy - na płytce przed "pobieleniem" ktoś rysikiem ostro drapał lakier izolacyjny i zostały ciekawe ścieżki następnie pobielone cyną.

Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia, bo umieścił bym to jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu widocznie defaultowy model to heli i wlaczasz aparature na idle1 itd.

Identycznie mam w ff9, z wlaczonymi klapami identyczne zjawisko :)

 

(chyba pisalismy w tym samym czasie z Ładziakiem tylko mi cos dlugo na wysylke zeszlo) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bindowanie, trzeba zrobić coś konretnego by "nadajnik zapamiętał odbiornik"? Binduje się ładnie, działa jak trzeba, wszystko jest okej dopóki nie wyłączę nadajnika. Po włączeniu znowu piszczy i nie widzi odbiornika, trzeba od nowa bindować... w instrukcyji jest napisane, że tylko raz trzeba dlatego mnie to zdziwiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz polatałem na tym nadajniku.Modół assana i model Toto1 z planów Motylastego.Pogoda była idealna.Latało się bardzo przyjemnie.Odlatywałem tak wysoko i daleko na ile byłem w stanie rozpoznać kierunek lotu (wieczorem) i nie odnotowałem najmniejszych problemów.Pierwszy raz latałem na 2,4 GHz i przyznam,że krótka antenka daje spory komfort.No i za modelem nic mi się nie ciągnie (z odbiornika wystają ze 2cm kabelki)

Narazie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nadajnik współpracuje z modułami typu JR

 

To też doczytałem :) Problem w tym że w tej materii jestem laikiem.... i się gubię w tych modułach bowiem zawsze są dedykowane do danych nadajników. Jeśli mógłby ktoś podać konkretny przykład pasującego modułu byłbym wdzięczny. Prawdę mówiąc nigdy nie zawracałem sobie gitary modułami, od samego początku używam Sanwy VG6000 a tam wymiennych modułów nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.