Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Miał ktoś podobny przypadek że nie mógł na trwałe zbindować? kilkanaście razy próbowałem... i w dalszym ciągu po wyłączeniu nadajnika traci on wspólne pasmo z odbiornikiem

 

Włączam nadajnik (moduł piszczy i szuka odbiorników), podłączam kabelek do bindowania do odbiornika oraz zasilanie. Moduł i odbiornik piszczą - zapalają się zielone lampki, serwo reaguje. Odłączam kabelek i zasilanie od odbiornika po czym podłączam już samo zasilanie - dalej reaguje. Jednak wyłączenie nadajnika wszystko knoci.

 

Co robię źle/gdzie jest haczyk...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabanosik, mi się binduje, tylko po wyłączeniu nadajnika nie zapamiętuje tego :)

 

a może to przez to że bez regla... bo z reglem raz udało się, zobaczę zaraz jak się Lipo naładuje czy to przypadek/złudzenie/działa w końcu.

 

nadajnik mnie ciągle zaskakuje, silnik Turnigy nie działał ponieważ gaz był ustawiony fabrycznie na kanale wysokosci :shock: przypadkowo na to wpadłem jak Keda zachowywała się identycznie. w menu się ustawia to, nie wiem czemu tak było zrobione. Fakt faktem że teraz i tak łapie mi gaz dopiero od ponad połowy, w opticu miałem kilka piknięć drązkiem, tutaj połowa... nie chce mi się wierzyć że tak ma być

 

no nic, może z czasem rozszyfruję co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie radio zapamiętuje bindowanie ale z powodów bezpieczeństwa zawsze binduje bezpośrednio na lotnisku.

 

Najpierw podłaczam serwa i wkładam zwore, załączam zasilanie i dopiero włączam nadajnik wciskając przycisk bind. DX6i bindowało się tak samo tyle ze zamiast przycisku bind trzeba było przytrzymać trainera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodów bezpieczeństwa zawsze binduje bezpośrednio na lotnisku

Też nie bardzo widzę sens takiego postępowania.

Używam assana 2.4GHz od prawie dwóch lat i niektóre moje odbiorniki są zbindowane od takiego właśnie czasu. Nigdy nic mi się samoistnie nie rozbindowo, a używam 2 moduły nadawcze i 12 odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kabla jack/jack? Na tych usb przewaznie tylko 4 kanaly dzialaja
Oj nieprawda :) 95% procent sprzedawanych interfejsów USB jest zbudowana w oparciu o projekt VJoy lub RCUSB.. Obydwa wspierają 8 kanałów, a wykorzystanie interfejsu USB/HID dodatkowo oszczędza czas procesora potrzebny na przetwarzanie audio w przypadku podłączenia przez kartę dźwiękową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda lekko OT, ale zobacz czy pod koszulką termokurczliwą od strony kabla widać 6 ścieżek służących do programowania mikroprocesora. Jeżeli tak, to można to przeprogramować i będzie kanałów 8. Mam interfejs od tego samego sprzedawcy i jest normalnie 8CH w MX16s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio wykonałem porównanie działania Nadajnika Turnigy 9X z modułem Turnigy i JR z modułem Spektrum. Podłączałem zamiennie odbiorniki (Spektrum i Turnigy) do modelu i sprawdzałem zachowanie podczas sterowania.

Z przykrością stwierdzam, ze jednak cena trochę się przekłada na jakość.

Wystąpiła bardzo odczuwalna różnica w płynności sterowania serwami (HS 81 i HS 65). Widoczne są skoki (szarpnięcia) w trakcie powolnego ruchu drążkiem od skrajnego do skrajnego położenia. Podczas szybkich ruchów można zaobserwować znaczne opóźnienie – trudno mi powiedzieć jaki jest dokładny czas opóźnienia, ale zdecydowanie jest to widoczne. Reakcja serw na ruch drążka w JR jest na tyle szybka, ze nie da się jej dostrzec.

Wykonałem kilka lotów modelem akrobata 3D. Jestem może przyzwyczajony do JR i dlatego pewnie miałem problemy z zawisem na aparaturze Turnigy. Pomimo wielu prób nie mogłem znaleźć właściwego ustawienia wychyleń expotencjonalnych. Zakończyłem test na ustawieniu expo 100 na lotkach. Latało się dość dobrze, ale jakoś brakowało precyzji, a te kwadratowe ruchy serw były odczuwalne.

Nie wystąpiły żadne uderzenia zakłóceń czy utrata zasięgu, nawet gdy model (inny model - 2 m rozpiętości) znajdował się na granicy widzialności.

Użytkownik w trakcie miesięcznej eksploatacji też nie spotkał się z zakłóceniami.

Aparatura i odbiornik po zbindowaniu zachowują ustawienia. Trzeba pamiętać, że włącza się najpierw odbiornik a później aparaturę. W JR z modułem Spektrum nie ma znaczenia co zostanie włączone wcześniej.

W zeszłym tygodniu w Turnigy zgasła jedna pozioma linia na wyświetlaczu (tuż pod napisem Turnigy).

Aparatura Turnigy jest zbudowana na procesorze Atmega – co oznacza, że można pewnie domowym sposobem zmieniać jej oprogramowanie, posiadając odpowiedni wsad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.